INSIDE Komentář

Reklama a marketing byly jedněmi z prvních oblastí, které již před lety zasáhla počínající digitální transformace. Zpočátku ale šlo o dvě do značné míry oddělené domény, které propojovaly prvky marketingové automatizace v případě digitální (on-line) reklamy – a možnost vůbec poprvé reklamu a její dopad poměrně přesně řídit (a zlepšovat, jak praví známá poučka Petera Druckera „If you can´t measure it, you can´t improve it“). Jak digitální reklama postupně doháněla a předháněla tradiční formáty...

INSIDE Report

(Gartner Symposium/ITXpo 2016 Barcelona – mastermind keynote) „Pokud něco měníte v korporaci, měli byste očekávat, že na vás její imunitní systém zaútočí.“ I když to tak mohlo zpočátku vypadat, podvečerní úterní plenární přednáška „mastermind“  Salima Ismaila vlastně až tak moc o korporacích nebyla. Přesněji byla o tom, v čem se liší tradiční organizace postavené pro éru lineárního růstu od organizací schopných růst díky digitalizaci exponenciálně. Salim Ismail je kanadský investor, spíkr, poradce, podnikatel, stratég a především autor bestselleru...

INSIDE Observer

Robert Pinkas už nepracuje ve společnosti Kentico Software. Působil zde jako viceprezident pro marketing. Podle svého profilu na LinkedInu stále dlouhodobě působí jako partner ve společnosti Ander Lippin, jeho případné další uplatnění neznáme.

Dušan Lehotský skončil ve funkci generálního ředitele společnosti Avaya pro region CEE. Místo jeho dalšího působení zatím neznáme.

Náměstek ministerstva financí pro informační a komunikační technologie Miroslav Hejna ve své funkci k 1. prosinci skončil. Média o něm spekulují jako o první oběti Elektronické evidence tržeb (EET). Na uvolněné místo nastupuje Viktor Janáček, dříve třeba ředitel ICT oddělení na resortu zemědělství.

Kybernetičtí útočníci provedli DDoS útok na jediný podmořský kabel, který spojuje Libérii se světovým internetem. Podle bezpečnostního experta Kevina Beaumonta tímto zatím neznámí útočníci testovali svoje schopnosti.

Zařízení připojená v internetu věcí mají další problém. Tentokrát se situace zkomplikovala majitelům pří- strojů řady Belkin WeMo, v nichž byla nalezena zranitelnost, která umožňuje jejich potenciální vzdálené ovlá- dání. Pokud vlastníte některé zařízení řady WeMo, doporučujeme urychlenou aktualizaci firmwaru.

Důvěryhodným reklamním systémem Google AdSense se šíří nejnovější varianta trojského koně Svpeng. Ten zneužívá také chybu ve webovém prohlížeči Chrome, který taktéž patří do „stáje“ Googlu.

Rozsáhlý DDoS útok vypnul topné systémy ve finském městě Lappeenranta. Hackeři zaútočili na DNS servery firmy Valtia, která dodává služby automatizace a údržby budov. Obyvatelům dvou budov zhruba hodinu nefungovaly topení ani teplá voda. Situace se dostala do normálu až poté, co technik odpojil systémy od internetu.