INSIDE Komentář

Softwarový Gigant Oracle oznámil že kupuje necelých šest let starou českou společnost Apiary, která se specializuje na řešení pro poskytování a správu API. Společnost sídlící v Karlíně (a s kancelářemi na západním pobřeží USA) zaměstnává pouze 33 lidí, přesto se cena za transakci podle serveru Aktuálně.cz pohybuje v miliardách korun (respektive vysokých desítkách milionů dolarů, jak HN potvrtil investor a spolumajitel Apiarz Ondřej Bartoš). Proč je Apiary zajímavé? V aktuálním magickém kvadrantu pro správu celého životního...

INSIDE Report

Konzultační a realizační služby související s chytrými stroji a umělou inteligencí budou za pět let představovat trh o velikosti 725 miliard korun – čtyřiašedesátkrát víc, než v letošním roce. Chytré stroje – tedy technologie jako jsou kognitivní počítače, umělá inteligence, inteligentní automatizace, strojové a hluboké učení – začnou být podle analytiků společnosti Gartner ve velkém nasazovány do roku 2021, kdy je bude využívat přibližně 30 procent velkých společností. „Využívání chytrých strojů v podnicích může znamenat zásadní proměnu a průlom....

INSIDE Observer

Společnost KPMG zveřejnila výsledky svého průzkumu Automotive Innovation Slovakia, provedený ve spolupráci se ZAP (Zväz automobilového priemyslu), z nichž vyplývá, že firmy působící na Slovensku v segmentu automotive mají v nejbližším roce v plánu přijmout 260 nových zaměstnanců do výzkumu a vývoje, na nejbližší tři roky je navíc v plánu desítka nových technologických center.

Společnost FINAMIS převedla koncem roku 2016 svou mobilní aplikaci AMS Investor (dříve AMS Mobile) na platformu iOS. Aplikace byla v první polovině roku dostupná pro Android. Jedná se o investiční aplikaci, která sleduje vývoj investic do nástrojů finančního trhu v reálném čase.

Operátor Orange chce vybudovat optickou síť v desítkách dalších měst, konkrétně ve 38. Za tímto účelem plánuje zainvestovat řádově desítky milionů eur, jako první přijde na řadu Sereď.

Před 20 lety, přesně 15. ledna (januára) 2017, byla na Slovensku spuštěna první síť postavená na digitální technologii GSM. Spustila ji firma Globtel GSM (dnes Orange).

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) v loňském roce provedla kontroly 639 e-shopů a v 51,5 % případů (329) rozdala pokuty, konkrétně v průměrné výšce 725,57 eura. Nejvyšší pokuta padla v bratislavském kraji, bylo to 20 tisíc eur.

Podle televizní stanice Markíza už moc lidí pozemní anténu (DVB-T) nepoužívá. Tímto vyjádřením k obchodním partnerům chce mírnit situaci, která vznikla po vypnutí této možnosti a následném výrazném úbytku diváků. Informace o počtu diváků přijímajících signál primárně přes DVB-T prý televize získala od operátorů. Situace je zmapována v (zhusta komentovaném) článku na Živé.sk.

Na Apple TV 4. generace běží další televize – SledovanieTV, kterou je možné si objednat přes některé menší operátory. Služba je za měsíční příplatek 1,3 eura ke standardnímu balíku.