Nabitý počátek června: CeBit, TOP ICT Garden party, nebo třeba CACIO

Překvapuje nás, že k tomu nedošlo již dávno – máme na mysli přesunutí veletrhu CeBit ze zimního na letní termín, blízký tomu v němž probíhal před lety (nikoliv ovšem každoročně) multimediálně-herní CeBit Home. Pořadatelé také největší evropský IT veletrh již nenazývají největším evropským IT veletrhem, ale konferencí, veletrhem a festivalem inovace a digitalizace s podtitulem byznys, kontakty, nápady. Nejsme si jisti, že se CeBit dokáže zbavit formátu veletrhu, doprovodný konferenční program ostatně není novinkou, ale dlouholetou tradicí (podobně jako na MWC v katalánské Barceloně). Podobně jako v minulosti tak vše začne odborně-konferenčním podělím (11.6.) a bude pokračovat veletrhem, konferencemi a „festivalem“ umístěným přímo v srdci hannoverského výstaviště.

Zdá se, že CeBit by po letech mohl stát za cestu či let do Hannoveru – když pro nic jiného, tak pro možnost připomenout si atmosféru obřích veletrhů přelomu století, které se povětšinou staly oběťmi digitální komunikace a menších, přesněji zacílených akcí. Digitální veletržní fesťák a možnost prohlédnout si pro změnu letní, a nikoliv předjarně pošmourný Hannover, jsou pak příjemným zpestřením. Je-li pro vás Hannover v příštím týdnu příliš z ruky, připomněli bychom rádi naši každoroční TOP ICT Garden Party, která se opět koná v bratislavské restauraci Hrad již tento čtvrtek.

A když už jsme nakousli téma akcí, veletrhů a konferencí, pak bychom rádi CIO a IT ředitelům ze segmentu utilit připomněli také již téměř tradiční setkání s Gartner analytikem Žarkem Sumićem, které nese letos název Can Internet of Energy Solve our 4D Energy Future Needs a proběhne příští týden (14.6.) a upozornili ty, kdo každoročně cestují na podzimní Symposium, že již byly zahájeny první vlny registrací a rezervací ubytování.

Se členy CACIO se pak těšíme na viděnou již tuto středu v pražském Lichtenštejnském paláci na akci „Jak mění moderní technologie svět okolo nás“ – budeme zde otevírat úvodní blok přednášek s tématem technologií a trendů, jež byste měli zvládnout či sledovat v souvislosti s internetem věcí.

Další komentáře

Jak se CFO připravují na recesi? S podporou CIO.

Příští ekonomická recese bude podle analytiků nejnáročnější pro malé a střední podniky. Hlavním důvodem je, že se v posledních letech zhoršila jejich situace, co se týče kapitálové likvidity, případně jsou výrazněji zadlužené než v minulosti. Hlavním očekávaným dopadem příštího poklesu ekonomického cyklu bude další snížení ziskovosti. K němu docházelo již v posledních letech s tím, jak v poměrně dlouhém období růstu (zejména v Severní Americe) byly snadno dosažitelné obchodní příležitosti postupně sklízeny zejména většími podniky. „S tím, jak fáze růstu pokračovala a...

IAM přes libovolný mobil – již za tři roky.

Plných 70 % organizací by mělo do roku 2022 nasadit biometrické techniky ověřování přístupu svých zaměstnanců prostřednictvím chytrých telefonů – bez ohledu na to, jaké konkrétní koncové zařízení je použito. Jde o obrovský skok vpřed, protože jak autoři této předpovědi (analytici Gartneru) upozorňují, v loňském roce taková řešení využívalo jen pět procent firem. O nárůstu zájmu o biometrická řešení v oblasti bezpečnosti a řízení přístupu jsme již psali – souvisí se snahou zlepšit (při relativně malých zásazích...