Nabitý počátek června: CeBit, TOP ICT Garden party, nebo třeba CACIO

Překvapuje nás, že k tomu nedošlo již dávno – máme na mysli přesunutí veletrhu CeBit ze zimního na letní termín, blízký tomu v němž probíhal před lety (nikoliv ovšem každoročně) multimediálně-herní CeBit Home. Pořadatelé také největší evropský IT veletrh již nenazývají největším evropským IT veletrhem, ale konferencí, veletrhem a festivalem inovace a digitalizace s podtitulem byznys, kontakty, nápady. Nejsme si jisti, že se CeBit dokáže zbavit formátu veletrhu, doprovodný konferenční program ostatně není novinkou, ale dlouholetou tradicí (podobně jako na MWC v katalánské Barceloně). Podobně jako v minulosti tak vše začne odborně-konferenčním podělím (11.6.) a bude pokračovat veletrhem, konferencemi a „festivalem“ umístěným přímo v srdci hannoverského výstaviště.

Zdá se, že CeBit by po letech mohl stát za cestu či let do Hannoveru – když pro nic jiného, tak pro možnost připomenout si atmosféru obřích veletrhů přelomu století, které se povětšinou staly oběťmi digitální komunikace a menších, přesněji zacílených akcí. Digitální veletržní fesťák a možnost prohlédnout si pro změnu letní, a nikoliv předjarně pošmourný Hannover, jsou pak příjemným zpestřením. Je-li pro vás Hannover v příštím týdnu příliš z ruky, připomněli bychom rádi naši každoroční TOP ICT Garden Party, která se opět koná v bratislavské restauraci Hrad již tento čtvrtek.

A když už jsme nakousli téma akcí, veletrhů a konferencí, pak bychom rádi CIO a IT ředitelům ze segmentu utilit připomněli také již téměř tradiční setkání s Gartner analytikem Žarkem Sumićem, které nese letos název Can Internet of Energy Solve our 4D Energy Future Needs a proběhne příští týden (14.6.) a upozornili ty, kdo každoročně cestují na podzimní Symposium, že již byly zahájeny první vlny registrací a rezervací ubytování.

Se členy CACIO se pak těšíme na viděnou již tuto středu v pražském Lichtenštejnském paláci na akci „Jak mění moderní technologie svět okolo nás“ – budeme zde otevírat úvodní blok přednášek s tématem technologií a trendů, jež byste měli zvládnout či sledovat v souvislosti s internetem věcí.

Další komentáře

AI slaví úspěchy ve světě digitálního prodeje

Umělé inteligenci se podle zjištění analytiků Gartner daří zejména v oblasti digitálního prodeje (digital commerce). Z průzkumu provedeného analytiky mezi 307 uživatelskými organizacemi z oblasti digital commerce jež již používají či začínají nasazovat AI totiž vyplývá, že plných 70 % z nich považuje své projekty využívající prvky AI za velmi či dokonce extrémně úspěšné. V průzkumu byly zařazeny podniky z Evropy, severní a jižní Ameriky, Asie a Austrálie. Plné tři čtvrtiny respondentů uvedly, že v oblastech, které sledují a měří, dosahují dvouciferného...

Výdaje na cloud dál porostou až o 27% ročně

Více než čtvrtina všech prostředků v klíčových segmentech podnikového IT skončí po roce 2021 v cloudu. V letošním roce to přitom bude 19 %. Změna alokace o sedm či osm procentních bodů během čtyř až pěti let se na první pohled nemusí zdát příliš dramatická. Podíváte-li se ale na to, jak bude tento přesun či úprk do cloudu vypadat v jeho jednotlivých segmentech,  zjistíte, že v některých případech to pro výdaje na cloud mezi roky 2018–2022 znamená nárůst o...