Nabitý počátek června: CeBit, TOP ICT Garden party, nebo třeba CACIO

Překvapuje nás, že k tomu nedošlo již dávno – máme na mysli přesunutí veletrhu CeBit ze zimního na letní termín, blízký tomu v němž probíhal před lety (nikoliv ovšem každoročně) multimediálně-herní CeBit Home. Pořadatelé také největší evropský IT veletrh již nenazývají největším evropským IT veletrhem, ale konferencí, veletrhem a festivalem inovace a digitalizace s podtitulem byznys, kontakty, nápady. Nejsme si jisti, že se CeBit dokáže zbavit formátu veletrhu, doprovodný konferenční program ostatně není novinkou, ale dlouholetou tradicí (podobně jako na MWC v katalánské Barceloně). Podobně jako v minulosti tak vše začne odborně-konferenčním podělím (11.6.) a bude pokračovat veletrhem, konferencemi a „festivalem“ umístěným přímo v srdci hannoverského výstaviště.

Zdá se, že CeBit by po letech mohl stát za cestu či let do Hannoveru – když pro nic jiného, tak pro možnost připomenout si atmosféru obřích veletrhů přelomu století, které se povětšinou staly oběťmi digitální komunikace a menších, přesněji zacílených akcí. Digitální veletržní fesťák a možnost prohlédnout si pro změnu letní, a nikoliv předjarně pošmourný Hannover, jsou pak příjemným zpestřením. Je-li pro vás Hannover v příštím týdnu příliš z ruky, připomněli bychom rádi naši každoroční TOP ICT Garden Party, která se opět koná v bratislavské restauraci Hrad již tento čtvrtek.

A když už jsme nakousli téma akcí, veletrhů a konferencí, pak bychom rádi CIO a IT ředitelům ze segmentu utilit připomněli také již téměř tradiční setkání s Gartner analytikem Žarkem Sumićem, které nese letos název Can Internet of Energy Solve our 4D Energy Future Needs a proběhne příští týden (14.6.) a upozornili ty, kdo každoročně cestují na podzimní Symposium, že již byly zahájeny první vlny registrací a rezervací ubytování.

Se členy CACIO se pak těšíme na viděnou již tuto středu v pražském Lichtenštejnském paláci na akci „Jak mění moderní technologie svět okolo nás“ – budeme zde otevírat úvodní blok přednášek s tématem technologií a trendů, jež byste měli zvládnout či sledovat v souvislosti s internetem věcí.

Další komentáře

Česko má podle analytiků Gartner tři nové cool technologické firmy

Profily celkem 269 cool dodavatelů – společností, které dokážou propojit technologie a byznys způsobem vhodným pro řešení komplexních problémů, realizaci rychlých transformačních projektů, optimalizaci využívání technologií nebo vyřešení problémů, jež podniky již delší dobu trápí – zpracovali v letošním roce analytici společnosti Gartner v celkem 66 studiích. Většina cool dodavatelů se věnuje tématům, jako jsou digitalizace, umělá inteligence, internet věcí nebo blockchain, a nabízí na jejich základě nevídané možnosti rozvíjet a využívat nové obchodní modely. Jde...

Čtyři varianty jak nastartovat digitální byznys

Podle analytiků je pro většinu (57 %) organizací nejtěžší nalézt odpověď na otázku, kde vůbec s digitalizací začít.  Analytička Christine Moyerová proto v komentáři Christy Pettey doporučuje CIO, aby se společně s vedením celého podniku zaměřili na čtyři možné startovní oblasti, z nichž lze efektivně rozvíjet digitální transformaci - nastartovat digitální byznys. Představte si, že by vás při volání na tísňovou linku záchranné služby přepojili na virtuálního hlasového asistenta poháněného umělou či spíše strojovou inteligencí. Ne, ani pro nás...