Nabitý počátek června: CeBit, TOP ICT Garden party, nebo třeba CACIO

Překvapuje nás, že k tomu nedošlo již dávno – máme na mysli přesunutí veletrhu CeBit ze zimního na letní termín, blízký tomu v němž probíhal před lety (nikoliv ovšem každoročně) multimediálně-herní CeBit Home. Pořadatelé také největší evropský IT veletrh již nenazývají největším evropským IT veletrhem, ale konferencí, veletrhem a festivalem inovace a digitalizace s podtitulem byznys, kontakty, nápady. Nejsme si jisti, že se CeBit dokáže zbavit formátu veletrhu, doprovodný konferenční program ostatně není novinkou, ale dlouholetou tradicí (podobně jako na MWC v katalánské Barceloně). Podobně jako v minulosti tak vše začne odborně-konferenčním podělím (11.6.) a bude pokračovat veletrhem, konferencemi a „festivalem“ umístěným přímo v srdci hannoverského výstaviště.

Zdá se, že CeBit by po letech mohl stát za cestu či let do Hannoveru – když pro nic jiného, tak pro možnost připomenout si atmosféru obřích veletrhů přelomu století, které se povětšinou staly oběťmi digitální komunikace a menších, přesněji zacílených akcí. Digitální veletržní fesťák a možnost prohlédnout si pro změnu letní, a nikoliv předjarně pošmourný Hannover, jsou pak příjemným zpestřením. Je-li pro vás Hannover v příštím týdnu příliš z ruky, připomněli bychom rádi naši každoroční TOP ICT Garden Party, která se opět koná v bratislavské restauraci Hrad již tento čtvrtek.

A když už jsme nakousli téma akcí, veletrhů a konferencí, pak bychom rádi CIO a IT ředitelům ze segmentu utilit připomněli také již téměř tradiční setkání s Gartner analytikem Žarkem Sumićem, které nese letos název Can Internet of Energy Solve our 4D Energy Future Needs a proběhne příští týden (14.6.) a upozornili ty, kdo každoročně cestují na podzimní Symposium, že již byly zahájeny první vlny registrací a rezervací ubytování.

Se členy CACIO se pak těšíme na viděnou již tuto středu v pražském Lichtenštejnském paláci na akci „Jak mění moderní technologie svět okolo nás“ – budeme zde otevírat úvodní blok přednášek s tématem technologií a trendů, jež byste měli zvládnout či sledovat v souvislosti s internetem věcí.

Další komentáře

Chytré hodinky jsou mainstream. Jaké chtít či dát pod stromeček?

Chytré hodinky Alcatel (Wikimedia Commons)

Chytré hodinky a náramky se postupně stávají mainstreamem – dokazuje to mimo jiné vstup značek, jako jsou Fossil či Casio, do tohoto segmentu. Platí to i pro další kategorie nositelné elektroniky, jako jsou například bezdrátová sluchátka. I díky nim poroste podle analytiků segment nositelné elektroniky v příštích letech dvouciferným tempem a v roce 2022 se přiblíží půl miliardě kusů zařízení (na chytré hodinky bude připadat více než pětina a na bezdrátová sluchátka dokonce třetina z tohoto počtu)....

CeBIT umřel, ať žije CeBIT

V poněkud šokujícím (byť nikoliv neočekávatelném) kroku oznámila společnost Hannover Messe, že v roce 2019 neuspořádá každoroční veletrh (který se v posledních letech změnil na kombinaci veletrhu, konferencí a digitálního festivalu) CeBIT, jehož historie sahá až do 70. let. Podle mnohých je to definitivní konec jedné éry. V INSIDE máme pocit že je to konec hned několika ér. Tou první je éra oborových veletrhů, které začal zvonit umíráček před více než deseti lety s nástupem...