Sezóna Gartner Symposium 2018 začíná

Do startu letošního evropského Gartner Symposia možná zbývají více než tři měsíce, přesto je právě teď ten pravý čas začít o jeho návštěvě nejen uvažovat, ale i ji plánovat. Můžete tak ušetřit nejen na samotné registraci, ale zejména na ubytování. S termínem letošního Gartner Symposium/ITXpo se totiž v Barceloně překrývá jedna z největších evropských dodavatelských akcí (Vmworld), a tak se snadno může stát, že ta nejlepší či nejvýhodnější místa k ubytování budou obsazena dříve než v jiné roky. Stejně tak je dobré si naplánovat případná 1 : 1 s analytiky co nejdříve, protože pár týdnů před konferencí již bývá kalendář těch nejoblíbenějších analytických es beznadějně obsazen.

Na letošní sympózium by mělo dorazit přes šest tisíc registrovaných účastníků (bezmála polovina budou CIO), pro něž připraví více než 150 analytiků Gartneru přítomných na místě na 350 přednášek pokrývajících oblasti technologií, řízení informací, vedení IT organizací a byznys strategie. Na doprovodné akci ITXpo se pak představí přes 140 dodavatelů řešení.

Úvodní nedělní program (4. 11. 2018) bude už tradičně věnován oborovým tématům. Letošní sympózium pokrývá bankovnictví a finance, státní sektor, pojišťovnictví, vzdělávání, zdravotní péči, výrobu, maloobchod, utility, poskytovatele telco služeb a těžbu energetických surovin.

Hlavním tématem sympózia pro rok 2018  je rozvíjení digitální transformace (powering digital transformation). Konference bude mít tři hlavní „stopy“:

Technologie a informace

Program v této stopě bude zaměřen na technologie a inovativní způsoby využití informací, jež nejvíce ovlivní formování a směřování digitální transformace. Můžete se těšit například na analytiky Kristin Moyerovou, Andy Kyta a Briana Burkeho a přednášky na témata:

  • Vaše datové centrum je mrtvé: Vytváření distribuované digitální infrastruktury
  • Spravování aplikačního portfolia je víc než jen správa aplikačního portfolia
  • Digitální dvojčata: Budoucnost lepšího rozhodování v digitálním byznysu

Vedení/řízení

Přesvědčení a modely toho, jak pracujeme a řídíme týmy, se rozpadají a mění. V této stopě vám analytici jako Ed Gabrys, Tina Nunnová nebo Leigh McMullen vystvětlí, jaký způsob vedení a schopnosti bude vaše organizace potřebovat pro úspěch. Můžete se těšit například na přednášky:

  • Prodávejte digitálně! Průvodce budováním důvěry a vlivu pro CIO.
  • Jak vytvořit kulturu připravenou na cokoliv.
  • CIO přebírá otěže: Pět smrtelných chyb nového CIO

Byznys strategie

Nejúspěšnější CxO a jejich organizace navrhují nové obchodní informační a technologické digitální provozní modely, které jim umožňují zrychlovat tempo digitální transformace jejich organizace. V této stopě budou analytici, jako jsou Mark Raskino, Mary Mesagliová, Hung LeHong a další, vysvětlovat, jak plánovat a rozvíjet roli informací a technologií v rámci podnikové digitální strategie. Půjde mimo jiné o přednášky:

  • Připravte se na budoucího zákazníka: Zákaznické scénáře 2030
  • Paradox AI produktivity a jeho dopady na byznys strategie
  • Definujte digitální transformaci pomocí obchodních modelů

Gartner Symposium/ITXpo je již tradičně nejdůležitějším setkáním CIO a seniorní IT exekutivy nabízející strategický vhled do trendů, které formují IT a byznys. Je to možná marketingová fráze, ale také je to pravda. Neměli byste u toho chybět – chcete-li se zúčastnit, napište nám. Pro úplnost dodáváme, že jazykem akce je (pochopitelně) angličtina. Ale budete mít jistě možnosti také popovídat rodným jazykem s několika desítkami účastníků z Česka a Slovenska.

Další komentáře

Jak se CFO připravují na recesi? S podporou CIO.

Příští ekonomická recese bude podle analytiků nejnáročnější pro malé a střední podniky. Hlavním důvodem je, že se v posledních letech zhoršila jejich situace, co se týče kapitálové likvidity, případně jsou výrazněji zadlužené než v minulosti. Hlavním očekávaným dopadem příštího poklesu ekonomického cyklu bude další snížení ziskovosti. K němu docházelo již v posledních letech s tím, jak v poměrně dlouhém období růstu (zejména v Severní Americe) byly snadno dosažitelné obchodní příležitosti postupně sklízeny zejména většími podniky. „S tím, jak fáze růstu pokračovala a...

IAM přes libovolný mobil – již za tři roky.

Plných 70 % organizací by mělo do roku 2022 nasadit biometrické techniky ověřování přístupu svých zaměstnanců prostřednictvím chytrých telefonů – bez ohledu na to, jaké konkrétní koncové zařízení je použito. Jde o obrovský skok vpřed, protože jak autoři této předpovědi (analytici Gartneru) upozorňují, v loňském roce taková řešení využívalo jen pět procent firem. O nárůstu zájmu o biometrická řešení v oblasti bezpečnosti a řízení přístupu jsme již psali – souvisí se snahou zlepšit (při relativně malých zásazích...