IT organizace v roce 2030

IT organizace řízená Jiaying je uspořádaná do jednotek o přibližně 30 osobách, označovaných jako „pod“. Jsou mezi sebou jen volně provázány a řízeny do značné míry autonomně – v případě potřeby navíc přibírají externí specialisty. Každý pod má jmenovaného lídra, který je součástí hlavního vůdčího týmu podléhajícího přímo CIO – Jiaying. Každý pod je pak sám rozdělen do tří až šesti týmů (o pěti až deseti členech), jež se věnují konkrétním úkolům, projektům či provozním funkcím. Pokud se pod stane příliš velkým, případně se sníží potřeba užší spolupráce, výkonnost nebo nadšení, může být rozdělen, reformován nebo transformován na nový – změna může být řízena shora vůdčím týmem, nebo iniciována samotnými týmy daného podu.

IT organizace fiktivní čínské společnosti „Poppy“, jež je modelována jako mladší sourozenec a konkurent giganta Alibaby, představuje možnou vizi a model fungování IT v roce 2030 tak, jak si jej dnes představují analytici Gartneru. Je podrobně popsána ve studii CIO Futures: The IT Organization in 2030 (ta je pak jednou ze tří studií série CIO Futures nabízející možné vize fungování CIO a IT organizace v budoucnosti – zbývající dvě se zabývají fungováním samotného CIO a jeho vztahy s ostatními členy nejvyššího vedení).

Přemýšlet dnes o tom, jak bude vaše IT fungovat v roce 2030, se může zdát absurdní. Jenže budoucnost vzdálená 11 let je ve skutečnosti blíže a nejspíše bude i podivnější, než se může zdát. Koneckonců stačí, když učiníte projekci opačnou – o 11 let zpátky do roku 2008 – a zamyslíte se nad tím, jak v oné době fungovalo IT oddělení, v němž jste působili, jeho infrastruktura, problémy, které řešilo, a postupy či technologie, jež přitom používalo. A teď si zkuste představit, že za dalších jedenáct let dojde přinejmenším ke stejně rozsáhlé proměně.

Ne, neznamená to, že je načase začít uvažovat o struktuře podů, to je ostatně vize, která se nemusí naplnit. Nevyhnutelná rychlost změn je ale důvodem, proč uvažovat o bezprostřednějších trendech, jako jsou agilní metody, produktový model řízení (a měření) IT, nebo třeba Spotify model uspořádání IT týmů (Tribe, Squad, Chapter, Guild). Právě jim a dalším souvisejícím tématům (včetně pohledu na budoucnost domény podnikových aplikací do roku 2023) bude věnována již za týden (13. května) akce Digital Day 2019, na níž vystoupí se dvěma přednáškami analytik a viceprezident výzkumu Gartneru Matthew Hotle. Lokální perspektivu k tématům pak nabídnou CIO Monety Vladimír Klein, daily banking ddirector a tribe lead České Spořitelny Filip Zeman a head of IT v IKEM Petr Raška. Šéfredaktor INSIDE se pak ujme moderování závěrečné panelové diskuse.

Další komentáře

Nastupuje čtvrtá generace CDO

V současné době nastupuje již čtvrtá generace CDO (Chief Data Officer). Vyplývá to ze zjištění Výzkumné rady Gartneru (Gartner Research Board – ta již od roku 1973 zpovídá členy nejvyšší exekutivy v největších a nejkomplexnějších nadnárodních organizacích). Hlavním důvodem nástupu nové generace ředitelů odpovědných za oblast dat je zejména zrod produktově orientovaných organizací. „CDO verze 1.0 se starali takřka výhradně o správu dat, CDO 2.0 přidali do svého portfolia analytiku, třetí generace CDO se pak významně...

Top 10 bezdrátových technologických trendů 2019-2021

Chytré hodinky Alcatel (Wikimedia Commons)

Řada současných i teprve nastupujících bezdrátových technologií bude v příštích pěti letech nezbytná pro rozvoj jiných nových a rodících se technologií v oblastech, jako jsou robotika, drony, autonomní auta nebo nové lékařské přístroje. Analytici společnosti Gartner vybrali deset technologických trendů v bezdrátové oblasti, kterým by podnikoví architekti a vedoucí pracovníci odpovědní za inovace měli věnovat zvláštní pozornost. „Vedení byznysu by mělo mít o těchto technologiích a trendech povědomí již dnes,“ říká viceprezident výzkumu Gartneru Nick Jones. „V řadě...