Zaměstnanci polovinu získaných znalostí nikdy nevyužijí, třetina dovedností z doby před třemi lety je jim také k ničemu.

Podle průzkumu společnosti Gartner využíjí zaměstnanci jen o něco více než polovinu (54 %) nových dovedností, které se v rámci zvyšování kvalifikace učí. Množství dovedností potřebných pro konkrétní pozici přitom meziročně roste v průměru o 10 %. Data z průzkumu gartner TalentNeuron zároveň ukazují, že 33 % dovedností potřebných před třemi lety již dnes není relevantních.

Současná situace rychlost změn v pracovním procesu ještě umocnila a urychlila. "Většina podniků využívá reaktivní přístup při rozvoji znalostí a dovedností zaměstnanců který jednoduše nefunguje, řada také usiluje o přechod k prediktivnímu přístupu a získat tak jistý náskok," vysvětluje viceprezidentka Gartner HR Practice Sari Wilde. "Problém je, že prediktivní přístup snažící se identifikovat konkrétnís adu dovedností, které budou potřeba v budoucnu také selhává."

Analytici Gartneru proto doporučují namísto snahy o prediktivní přístup aplikovat dynamickou strategii rozvoje talentů, která monitoruje měnící se požadavky na znalosti a dovednosti v reálném čase a řeší je průběžně, takže zaměstnanci si potřebné znalosti doplňují ve chvíli, kdy je reálně potřebují a uplatní. Zaměstnanci mají zároveň větší slovo v tom jaké dovednosti s ohledem na své zájmy a preference, budou rozvíjet. Více se dozvíte v původní zprávě Gartneru (anglicky) a také ve studii “Building a Dynamic Skills Organization.”

Pozn. redakce: Alternativou pochopitelně může být aplikace Cimrmanova pedagogického přístupu, tedy rozdělení znalostí na poměnky a zapoměnky.

Další komentáře

Podzim a zima (patrně) jen virtuálně

Svět konferencí (a nejen těch v IT) už znovu čelí karanténním opatřením. Ti, kdo odvážněji naplánovali své akce na počátek září je (někdy s odřenýma ušima) stihli realizovat, jiní je museli v předstihu několika dnů již podruhé během šesti měsíců zrušit. Zejména v případě mezinárodních konferencí je ale jasné, že virtuální podoba bude standardem. Firmy jako je Apple ukazují, že i keynote digitální konference či virtuální představení novinek mohou být odpovídajícím způsobem bombastické (Stevovo „Today we are introducing...

Nové pojetí bezpečnosti: rovnováha mezi rizikem, důvěrou a příležitostmi

Hledání rovnováhy mezi rizikem, důvěrou a příležitosmi je jedním z hlavních témat konference Virtual Gartner Security & Risk Management Summit, která je tento týden online streamována z Londýna a z níž bude INSIDE přinášet výběr zajímavostí a postřehů, podobně jako z některých konferencí a sympozií Gartneru v minulosti. Rizik, která nastoupila v posledních šesti měsících (a ani v několika nejbližších nás neopustí, jak naznačují čísla statistik MZ, akcelerovaných letním hurá uvolněním všeho za hranice rozumu ba příčetnosti) je celá řada. Souvisejí zejména...