Gartner IT Symposium/Xpo 2021: i letos virtuálně

Garner IT Symposium/Xpo si i v roce 2021 zachová v USA i Evropě loňskou virtuální podobu – důvodem je především aktuální nepříznivá situace, jež nedává velké naděje, že by v říjnu v Orlandu, respektive v listopadu v Barceloně, bylo možné uskutečnit tradiční konferenci, byť s jistými omezeními a pravidly. Sympozium ale i ve své virtuální podobě zůstává nejvýznamnějším světovým setkáním CIO, IT ředitelů a vedoucích pracovníků v oblasti IT a nabídne možnost virtuálně se propojit s analytiky a dalšími experty Gartneru i vizionáři a poskytovateli inovativních řešení a společně probrat přístup k digitální byznysové strategii a využívání i řízení technologií.

CIO byli společně se svými týmy v IT organizacích zvyklí zvládat změny a otřesy, události minulého roku ale posunuly jejich vynalézavost do (často i pro ně samotné) nečekaných výšin. Nyní je čas těchto zkušeností, silnější pozice a nově získaného vlivu využít a posunout se dál. Sloganem letošního Gartner Symposia je proto „Dosáhněte dál“ (Reach Beyond). Sympozium účastníkům ukáže, jak mohou CIO spolu se svým týmem nejlépe rozšířit své sféry vlivu v organizaci, posunout hranice kreativity, prozkoumat vizionářské technologie a digitální inovace nové generace. Jinými slovy: vzhledem k tomu, že IT je v centru pozornosti, mají CIO a vedoucí pracovníci v oblasti technologií jedinečnou příležitost dosáhnout dál a učinit odvážné kroky, o kterých se jim dříve ani nezdálo, že jsou možné.

Jedním z klíčových úkolů CIO a vedoucích pracovníků v IT bude v nadcházejících měsících a letech přehodnocení rolí lidí, dat a technologií při vytváření hodnot – tomuto tématu bude věnována jak úvodní plenární přednáška Sympozia (keynote) „Where next“, tak řada navazujících přednášek, seminářů a workshopů. Kromě tradičního obsahu Gartner Symposia, jako jsou nejdůležitější strategické technologické trendy a předpovědi analytiků pro nadcházející léta či výsledky průzkumů 2022 CIO Agenda a CEO Concerns 2021–2022, připravili analytici i nová témata „Future of Work Reinvented“ či „Roadmap to Renewal: Gartner 2022 Board of Directors Survey“.

Podobně jako před rokem také letos se INSIDE zapojí do přípravy lokálního doprovodného programu Gartner Symposia, o jeho formě, podobě a obsahu vás budeme během podzimu informovat. Evropské Gartner IT Symposium/Xpo Virtual se uskuteční 8.–11. listopadu 2021, více o chystaném programu a přednáškách se dozvíte na webu konference (anglicky).

Další komentáře

Gartner Security & Risk Management Summit 2021

CISO a lídři v oblasti informační bezpečnosti by podle viceprezidentky výzkumu a analytičky Gartneru Tiny Nunno v dnešní době měli zaujmout spíše ofenzivní než defenzivní pozici – současný svět, hrozby v něm a další pravděpodobný vývoj totiž vyžadují, aby si pravidla „konfliktu“ (myšleno uvnitř podniků a organizací) definovali oni, spíše než aby přistupovali na pravidla a druhých. Jen z „útočné“ (političtější by možná bylo použít termín „asertivní“) pozice totiž CISO mohou zaručit ty nejlepší...

2025: Robotizace datových center

Do roku 2025 budou v polovině cloudových datových center nasazeny pokročilé roboty vybavené umělou inteligencí a strojovým učením – datová centra by tak mohla zvýšit svou provozní efektivitu až o 30 %. Nepůjde přitom jen o „roboty“ softwarové, ale i o klasické – průmyslové či autonomní. „Rozdíl mezi rostoucím objemem serverů a úložišť v datových centrech a počtem schopných rukou a hlav, které by je všechny obsloužily, se zvětšuje,“ říká viceprezident výzkumu společnosti Gartner Sid...