Gartner IT Symposium/Xpo 2021: i letos virtuálně

Garner IT Symposium/Xpo si i v roce 2021 zachová v USA i Evropě loňskou virtuální podobu – důvodem je především aktuální nepříznivá situace, jež nedává velké naděje, že by v říjnu v Orlandu, respektive v listopadu v Barceloně, bylo možné uskutečnit tradiční konferenci, byť s jistými omezeními a pravidly. Sympozium ale i ve své virtuální podobě zůstává nejvýznamnějším světovým setkáním CIO, IT ředitelů a vedoucích pracovníků v oblasti IT a nabídne možnost virtuálně se propojit s analytiky a dalšími experty Gartneru i vizionáři a poskytovateli inovativních řešení a společně probrat přístup k digitální byznysové strategii a využívání i řízení technologií.

CIO byli společně se svými týmy v IT organizacích zvyklí zvládat změny a otřesy, události minulého roku ale posunuly jejich vynalézavost do (často i pro ně samotné) nečekaných výšin. Nyní je čas těchto zkušeností, silnější pozice a nově získaného vlivu využít a posunout se dál. Sloganem letošního Gartner Symposia je proto „Dosáhněte dál“ (Reach Beyond). Sympozium účastníkům ukáže, jak mohou CIO spolu se svým týmem nejlépe rozšířit své sféry vlivu v organizaci, posunout hranice kreativity, prozkoumat vizionářské technologie a digitální inovace nové generace. Jinými slovy: vzhledem k tomu, že IT je v centru pozornosti, mají CIO a vedoucí pracovníci v oblasti technologií jedinečnou příležitost dosáhnout dál a učinit odvážné kroky, o kterých se jim dříve ani nezdálo, že jsou možné.

Jedním z klíčových úkolů CIO a vedoucích pracovníků v IT bude v nadcházejících měsících a letech přehodnocení rolí lidí, dat a technologií při vytváření hodnot – tomuto tématu bude věnována jak úvodní plenární přednáška Sympozia (keynote) „Where next“, tak řada navazujících přednášek, seminářů a workshopů. Kromě tradičního obsahu Gartner Symposia, jako jsou nejdůležitější strategické technologické trendy a předpovědi analytiků pro nadcházející léta či výsledky průzkumů 2022 CIO Agenda a CEO Concerns 2021–2022, připravili analytici i nová témata „Future of Work Reinvented“ či „Roadmap to Renewal: Gartner 2022 Board of Directors Survey“.

Podobně jako před rokem také letos se INSIDE zapojí do přípravy lokálního doprovodného programu Gartner Symposia, o jeho formě, podobě a obsahu vás budeme během podzimu informovat. Evropské Gartner IT Symposium/Xpo Virtual se uskuteční 8.–11. listopadu 2021, více o chystaném programu a přednáškách se dozvíte na webu konference (anglicky).

Další komentáře

Čtyři trendy určí další vývoj AI

Další vývoj a inovace v oblasti AI by podle analytiků měly určovat čtyři hlavní trendy – zodpovědná umělá inteligence (responsible AI), malá a rozprostřená data (small and wide data), provozní nasazení AI platforem (operationalization of AI platforms) a také efektivnější využívání zdrojů. Analytici tyto a další trendy popsali ve studii Hype křivka umělé inteligence, 2021 (Hype Cycle for Artificial Intelligence, 2021). „Inovace v oblasti umělé inteligence mají velmi rychlé tempo, přičemž nadprůměrný počet technologií na...

Největší výzvy Open Source

Open source software se stává atraktivnějším a diskutovanějším mimo jiné i proto, že jej organizace stále častěji využívají pro zvládnutí klíčových digitálních či transformačních technologií a oblastí – v minulém roce tak například byly na vrcholu Gartner hype křivky open source software umístěny nástroje pro vývoj AI a vzdělávání v této oblasti, řešení pro správu API ve vybraných vertikálách (například zdravotnictví), automatizace strojového učení nebo správu kontejnerů (tu zmiňujeme jako poslední, bude ale nejrozšířenější z uvedené čtveřice). Rostoucí...