Kontrakty a implementace

Kontrakty a implementace

Program SAP University Alliances zavádí nově do výuky Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze (CIIRC ČVUT). Studenti budou mít díky programu přístup k nejmodernějším technologiím včetně IoT portfolia SAP Leonardo a dalších. Cílem je připravit absolventy na reálné požadavky související s digitální transformací.

Společnost Baťa nasadila kombinované řešení na platformě Oracle Cloud zahrnující Oracle Database, Data Integrator a Business Intelligence. Řešení slouží pro rychlou tvorbu klíčových reportů a předpovědi nákladů bez nutnosti zapojení datových analytiků. Řešení by tak mělo ušetři až 30% provozních nákladů na reporting.

VAD divize Entec Solutions společnosti SWS nově oficiálně distribuuje cloudová řešení pro správu sítě Nebula od firmy Zyxel. Kontrakt by měl platit pro Českou republiku i Slovensko.

Divize Advanced Solutions společnosti Tech Data začala na základě nového kontraktu oficiálně distribuovat podnikový software od firmy Micro Focus. Kontrakt platí na různých evropských trzích včetně ČR a SR.

Společnosti Google a Salesforce uzavřely strategické partnerství, díky kterému využije druhá jmenovaná firma platformu Google Cloud Platform jakožto základ ke svým softwarovým řešením ve formě služby (SaaS).

Intel začal poměrně překvapivě spolupracovat s AMD. Plodem jejich společného úsilí je nová verze procesoru Intel Core osmé generace, vybavená grafickou kartou AMD Radeon. Další překvapivou informací je odchod šéfa Radeonu Raji Koduriho do Intelu, kde teď působí jako hlavní architekt grafických jednotek.

Stát buduje eGovernment Cloud, který bude mít dvě části – státní (SeGC) a komerční (KeGC). Státní systémy se strategickým významem budou povinně součástí té první, účast v té druhé pak nejspíš bude dobrovolná. V první fázi nabídne státní část cloudu infrastrukturu jako službu (IaaS).

Společnost Nordic Telecom oznámila, že má v plánu v pilotním provozu rozjet vlastní LTE síť na kmitočtech v pásmu 3,7 GHz, které vysoutěžila v letní aukci Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Síť bude sloužit především k připojování k internetu.

Od ledna má začít testovací provoz Portálu občana, který má pro ministerstvo vnitra realizovat NAKIT a který má sjednotit elektronický přístup ke službám různých úřadů. Veřejně přístupné API má být k dispozici už v prosinci.