Kontrakty a implementace

Kontrakty a implementace

Na podzim, konkrétně 8. až 10. listopadu 2019, proběhne další ročník Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách. Tentokrát se hlavními partnery stávají společnosti E-Blue a Marvo. Podle Martina Karase ze společnosti Lama Plus se jedná o nejdůležitější událost gaming scény v ČR.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se zastal společnosti OKsystem, jež prohrála ve výběrovém řízení na nový informační systém dávek, které bylo zadáno Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV). OKsystem prohrál s konkurenční společností DXC Technology. Nabídková cena DXC přitom víceméně odpovídala předběžným odhadům resortu, naopak nabídka OKsystemu byla třikrát dražší. Dále o celé problematice zde.

Dodávky komponent pro čínskou společnost Huawei zastavil v souvislosti se současnou obchodní krizí německý výrobce čipů Infineon. Oficiálně to však jeho mluvčí popřel. Se zprávou jako první přišel japonský deník Nikkei, podle kterého dosud nebylo rozhodnuto o tom, zda Infineon obchodování s Huawei obnoví po prodiskutování právních otázek.

Slovenská platební služba Viamo, která nedávno rozšířila spolupráci na další finanční instituci, konkrétně OTP Banku, plánuje další novinky. Jednou z nich je i plánovaná možná expanze do České republiky. Termín případného spuštění Viama v ČR však zatím oznámen nebyl.

Společnosti Microsoft a Sony začaly spolupracovat na poli streamování her. Obě firmy pro tyto účely využijí cloudovou platformu Microsoft Azure a podle analytiků mají spojením svých sil reagovat například na službu Googlu s názvem Stadia, kterou americký gigant nedávno představil. Dalším konkurentem je třeba služba Nvidia GeForce Now.

Americký Facebook založil ve Švýcarsku dceřinou firmu, orientovanou na oblast finančních technologií, tedy fintech. Společnost Libra Networks byla zaregistrována počátkem května v Ženevě a předmětem jejího podnikání je poskytování finančních a technologických služeb a vývoj souvisejícího hardwaru a softwaru. Samotný Facebook se ke svému novému „vedlejšáku“ zatím nevyjádřil.

Přesně před rokem uvedla společnost GFI Software svého softwarového předplatného GFI Unlimited, které nyní tvoří zhruba desetinu globálních tržeb firmy. Síť Unlimited už má navíc po celém světě (včetně ČR a Slovenska) přes tisícovku aktivních partnerů.

Nástroje YSoft SafeQ od společnosti Y Soft Corporation jsou nově nedílnou a integrovanou součástí multifunkčních tiskových zařízení od firmy Brother. Podniky díky tomu mají možnost centralizované správy digitalizace dokumentů a tiskových služeb.

Investiční skupina Rockaway nedávno zainvestovala do pražského Manifesto Marketu a už je to znát. Gastronomický a kulturní trh expandoval z Florence na Smíchov a začíná také s rozvozem zboží, se kterým mu zpočátku bude pomáhat služba Wolt z Finska. Bližší info zde.

Akcelerátor MIT Enterprise Forum CEE Massachusettského technologického institutu (MIT) chce prostřednictvím svého polského sídla oslovit technologické startupy ze střední a východní Evropy a pomoci jim v rozvoji a nástupu na trh, a to i ten polský, který je i pro tuzemské společnosti pro svou velikost poměrně lukrativní.