Kontrakty a implementace

Kontrakty a implementace

Budování bezplatných Wi-Fi hotspotů bylo v televizní reklamě propagováno ještě před schválením projektu. Ten nese název WiFi pre Teba a podle portálu Živé.sk byl propagován už skoro týden před schválením. Peníze na reklamu pocházely z fondů EU.

Marissa Mayerová, dřívější šéfka společnosti Yahoo, rozjíždí vlastní inkubátor pro technologické startupy, který ponese název Lumi Labs. Pomáhá jí v tom její bývalý kolega z Googlu Enrique Munoz Torres a sídlo bude v kalifornském Palo Altu.

„Stavaři společností“ z pražského Creative Docku vytvořili svůj první vlastní startup, projekt s názvem Kontakto. Jde o „chytrý adresář“, který vznikl na základě potřeb samotného Creative Docku. Řešení zvládá správu podnikových kontaktů ve dvou krocích – nejprve sbírá data a poté v nich hledá. Zkrátka další klasická aplikace analýzy.

Společnost Arrow Electronics se na základě čerstvé smlouvy stala oficiálním distributorem firmy Gemalto na českém trhu. Konkrétně zde nabízí její řešení pro ochranu identit a dat.

Česká vývojářská firma eMan oznámila expanzi do USA. V Houstonu ve státě Texas otevírá svoji pobočku, která se přidá ke čtyřem vývojovým centrům podniku v České republice. Zároveň s touto informací se eMan pochlubil i rekordními finančními výsledky, kdy obrat v roce 2017 meziročně vzrostl z 55 milionů na 139 milionů korun. Další novinkou týkající se společnosti je fakt, že svůj majoritní, 60procentní podíl v ní odprodal jablonecký Jablotron, od něhož jej koupili zakladatelé eMana ve formě sdružení eMan Commerce (Jiří a Jan Horynovi, Tomáš Čermák a Michal Košek).

Společnost Nvidia ve velkém rozjíždí iniciativu GeForce Partner Program, v jejímž rámci chce přesvědčit vlastníky velkých herních značek, aby jí udělili exkluzivitu. Spekuluje o tom portál HardOCP s odkazem na nové grafické karty Asus Arez s technologií AMD a chybějícím logem Republic of Gamers.

První dvě slovenské firmy – Gospace Tech a Damalis – začaly ve Spojených státech testovat svá řešení pro chytrá města (smart cities). Na tříměsíční program je tam poslal úřad místopředsedy vlády SR (ÚPVII).

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) vybralo v tendru nového dodavatele hardwaru pro systém elektronického zdravotnictví eZdravie. Tím má být dosud nepříliš známá firma TooNet. Předpokládaná hodnota zakázky byla 4,215 milionu eur bez DPH, TooNet nabídl zhruba 2,8 milionu. Nabídka druhého nejlevnějšího, firmy Atos, přitom byla jen o necelých tisíc eur vyšší.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) v červnu vypíše druhou dotační výzvu na budování sítí pro vysokorychlostní připojení k internetu s celkovým balíkem 2,5 miliardy korun. O část dotace ve výši 11 miliard korun z předchozí výzvy, jež byla vypsána před rokem, projevily zájem jen tři firmy, a to především kvůli nejasným podmínkám.

Národní úřad pro kybernetickou informační bezpečnost (NÚKIB) začal poté, co se vydělil z NBÚ, spolupracovat s Microsoftem. A to nad rámec původních smluv, které se nově rozšiřují do jedné rámcové smlouvy, která nese název Government Security Program.