Kontrakty a implementace

Kontrakty a implementace

Ministerstvo financií SR založilo ve své struktuře Centrum pre finančné inovácie, jehož prostřednictvím chce získat větší dohled nad inovacemi v segmentu fintech. Resort se právě tomuto oboru chystá věnovat proto, že jde o rychle se rozvíjející oblast. Mimo jiné se zaměří na bezpečnost při ověřování identity otiskem prstů nebo snímkem tváře či na technologii blockchain.

Předseda slovenské vlády Róbert Fico chce zjednodušit čerpání dotací z evropských fondů, ale zároveň žádá i vyšší transparentnost procesů při žádostech o peníze. Rychlost zpracovávání žádostí na Slovensku je podle Fica třikrát náročnější a přísnější než v Bruselu. Vláda chce v souvislosti s tím vytipovat úředníky, u nichž hrozí korupční jednání.

Obchodní centrum Galerie Teplice experimentuje s moderními technologiemi. Ve spolupráci se společnostmi Aruba a ePurse, které dodaly technologické řešení, zkombinovalo lokalizační služby s Wi-Fi. Nová mobilní aplikace pro zákazníky i obchodníky má mimo jiné analyzovat data o zákaznících.

Dell EMC bude na základě čerstvě podepsaného OEM kontraktu pod vlastní značkou prodávat bezdrátové produkty společnosti Ruckus Networks, a to s okamžitou platností. K produktům Ruckusu získávají přístup všichni partneři Dell EMC.

Společnost Avast Software připravuje stěhování své brněnské pobočky. Tým bývalého AVG Technologies se přestěhuje z okraje města do centra. V novém kancelářském komplexu developerské společnosti CTP bude nově sídlit ve čtyřech patrech o celkové rozloze osm tisíc metrů čtverečných.

Operátor Vodafone vypsal výběrové řízení na dodávku IPTV řešení. S touto informací přišel portál DigiZone.cz, jenže tiskové oddělení Vodafonu ji zatím oficiálně nekomentovalo. Podle DigiZonu má operátor svoje IPTV řešení v plánu spustit do letošních Vánoc.

Japonský Sharp uzavřel partnerství se společností PaperCut International, které je platné pro region střední a východní Evropy (CEE). Na základě nového kontraktu budou multifunkční zařízení z dílny Sharpu nabízet podporu softwaru PaperCut MF pro zabezpečení dokumentů a správu tiskáren.

Společnost CDN77 Zdeňka Centry spustila novou službu s názvem Live Streaming, která funguje na infrastruktuře firmy v Evropě a severní Americe. Síť pro živý online streaming má kapacitu přesahující 7 Tb/s.

Různé významné univerzity ve Spojených státech buďto rozjíždí nebo alespoň připravují kurzy etiky v technologiích, které by měly nabourat stále převažující systém typu „nejdřív to postavme a následky řešme později. K iniciativě se připojily například Stanfordská univerzita, Massachusettský technologický institut či Texaská univerzita v Austinu. Informoval o tom list New York Times.