Kontrakty a implementace

Kontrakty a implementace

Nákupy v Amazonu už půjde realizovat také přes chatovací aplikaci Snapchat od firmy Snap. Nová funkcionalita bude uživatelům zpřístupňována postupně. Fungovat to bude tak, že nasměrujete fotoaparát svého telefonu na výrobek nebo čárový kód a následně dojde ke spuštění aplikace nebo webového rozhraní Amazonu s příslušným (nebo podobným) zbožím.

Slovenský resort financí už hledá dodavatele licencí na produkty a služby od Microsoftu. Asi 101 tisíc konkrétních licencí má stát odhadem něco málo nad 57,7 milionu eur včetně DPH. Stát očekává, že vítěz tendru zprostředkuje provoz služeb na tři roky, a to paradoxně i zpětně od ledna (januára) 2018.

Distributor eD system se od 1. října (októbra) prostřednictvím nové společnosti vrací na Slovensko, odkud odešel v létě po sloučení aktivit své české a slovenské pobočky. Hlavní změnou bude fakturování s DPH směrem ke slovenským partnerům firmy.

Sociální síť LinkedIn otevřela nové kanceláře v New Yorku, konkrétně ve slavném mrakodrapu Empire State Building, kde její kampus zabírá celkem 8 361 metrů čtverečných plochy. Za designem stojí architektonické studio M Moser Associates.

Americká společnost WeWork, která se specializuje na oblast coworkingu, oznámila detaily týkající se nedávno zveřejněných plánů na expanzi do Prahy. V komplexu Drn na Národní třídě obsadí nové coworkingové centrum hned pět pater, přičemž otevírat by se mělo již na jaře a kapacita by měla přesáhnout tisíc lidí. Informuje o tom portál CzechCrunch.

Společnost AT Computers začala distribuovat portfolio firmy Wacom, do něhož se řadí periferie pro práci s grafikou včetně tabletů, per nebo grafických displejů. Smlouva platí pro Českou republiku i Slovensko.

Společnost Tech Data rozšířila svou distribuční smlouvu s firmou Axis Communications o Slovensko, kde se tedy stala jejím autorizovaným distributorem. Doposud byla smlouva obou podniků platná pouze pro český trh.

Společnost eD system začala distribuovat produkty – jmenovitě odolná mobilní zařízení – značky RugGear. Čerstvě podepsaný kontrakt platí od září 2018 pro Českou Republiku, Slovensko a Polsko.

Asbis CZ oznámil uzavření nového distribučního kontraktu s firmou Legrand Česká republika, jejíž portfolio řešení zálohování, řízení napájení či strukturované kabeláže nově nabízí.

Automobilka Škoda Auto buduje v Mladé Boleslavi obří datové centrum, které se po dokončení stane největším podnikovým datacentrem v České republice. Výpočetní kapacita stávajícího centra vyroste na 15 petaflops, jeho rozloha pak ze 700 na 1 700 metrů čtverečných.