Kontrakty a implementace

Kontrakty a implementace

Hostingová firma Wedos buduje v jihočeské Hluboké nad Vltavou datové centrum, jehož servery chce chladit olejem. Počáteční investice má činit zhruba 100 milionů korun, celková (při plné kapacitě) více než miliardu, přičemž za tuto cenu by v datacentru mohlo být až 10 800 serverů v 60 vanách s olejem.

Společnost Tech Data Distribution začíná na českém trhu distribuovat produkty od firmy D-Link, mezi něž patří síťové prvky, bezdrátové řízení či IP kamerové systémy. Zodpovědným produktovým manažerem je Lukáš Hála.

Firma eD system začala distribuovat nové projektory značky Casio – konkrétně se jedná o osmnáct modelů. Ty používají jako zobrazovací technologii tzv. hybridní zdroj světla. Zdroj typu laser/LED má udávanou životnost 20 tisíc hodin, a to i v nejnižší třídě zařízení.

OLED displeje pro americký Apple začal po Samsungu dodávat také LG Display. Americký gigant se tak snaží diverzifikovat svůj dodavatelský řetězec, aby nebyl příliš závislý na jedné značce. Dalším důvodem je snaha o snížení ceny svých smartphonů iPhone.

Microsoft má údajně zpřísnit podmínky pro přímé účastníky programu Cloud Service Provider, uvádí společnost Arrow, podle níž se tak má stát ke 31. 8. 2018. Arrow ale nabízí i řešení – přechod na nepřímý model programu Indirect Reseller (Tier 2).

Společnost SafeDX rozjela v Praze softwarově definované datové centrum – SDDC – jehož infrastrukturu navrhl spoluvlastník firmy, Foxconn, a pak také Intel, dodavatel nejnovější generace procesorů Intel Xeon Scalable a referenční architektury Intel Rack Scale Design (Intel RSD).

Distributor AT Computers rozšířil svoji smlouvu se značkou Jabra o nové produkty, konkrétně o zařízení pro spotřebitele. Jedná se o modely pro poslech hudby do jakéhokoliv počasí včetně odolných sportovních modelů či fitness sluchátek měřících tepovou frekvenci uživatele. Smlouva je platná pro ČR i Slovensko.

Společnost S&T CZ, která funguje jako systémový integrátor, spustila svoje vlastní SOC (Security Operation Centre, česky bezpečnostní kompetenční centrum). Služby centra jsou poskytovány klientům z řad podniků, zejména z finanční oblasti a státní správy, a to na míru.

Na český a slovenský trh přichází nový VAD distributor z Polska, společnost Clico. Ta zde letos začala budovat lokální tým. V Polsku, jakož i na dalších trzích působí již od roku 1991. Někteří systémoví integrátoři z ČR a SR s firmou spolupracovali již dříve prostřednictvím její polské centrály.

Švýcarská společnost Giants Software, která stojí za populárním Farming Simulatorem, oznámila otevření vývojářského centra v Brně, kde se má pracovat právě i na zmíněné hře. Tamní pobočku má vést Lukáš Kuře, který mimo jiné vyvíjel i Mafii.