Kontrakty a implementace

Kontrakty a implementace

Přepravní společnost DPD oznamuje otevření 750 nových výdejních míst typu DPD Pickup, jejichž počet se tímto krokem navýšil na necelou tisícovku. Významný krok dopravce byl umožněn díky spolupráci s firmou Sazka. Nová výdejní místa jsou totiž prodejny vybavené jejími terminály.

Firma VPGC oznámila partnerství se společností J&T Leasing, která patří do skupiny J&T Finance Group, díky kterému může získat prostředky pro financování rozvojových aktivit a ICT projektů na českém trhu.

Antikváři z České republiky uspěli ve svém protestu proti Amazonu, který chtěl s některými zeměmi včetně právě ČR ukončit spolupráci svého portálu AbeBooks.com, na kterém je možné prodávat použité knihy do celého světa. Amazon po tlaku, který vygradoval na mezinárodní úroveň, od svého záměru nakonec ustoupil.

Japonská SoftBank dostala schválení obří primární nabídky akcií (IPO) na tokijské burze pro svou telekomunikační divizi. Hodnota IPO by se v tomto případě mohla vyšplhat až na 2,4 bilionu jenů, což je okolo 486 miliard korun.

Startup Retino, zjednodušující e-shopům a jejich zákazníkům proces vracení a reklamace zboží, vstoupil na platformu Shoptet, čímž udělal další významný krok ve svém rozvoji. Za pouhých 19 minut si jeho řešení aktivovala stovka e-shopů.

Zakladatel e-shopu CZC.cz Josef Matějka investoval prostřednictvím svého investičního fondu Nextech Ventures řádově miliony korun do řešení Lafluence, což je online nástroj pro efektivní influencer marketing české provenience. Matějka novou investicí navýšil svůj podíl v Lafluence na 15 procent, hlásí CzechCrunch.

Kalifornské sídlo Microsoftu v Silicon Valley prochází nákladnou přestavbou. Některé z více než stovky stávajících budov uvolní místo například fotbalovým či kriketovým hřištím a obchodům. Zajímavé je, že novou podobu kampusu si můžete projít ve hře Minecraft, jehož tvůrce, společnost Mojang, americký gigant koupil v roce 2014.

V pražských tramvajích bude pro uhrazení ceny dopravného nově možné využít bezkontaktní platbu kartou. Novinka by měla být nasazena v průběhu druhého čtvrtletí roku 2019. Implementaci potřebných technologií zajistí ČSOB.

Společnost Mall Group vyvinula vlastní řešení pro odložené platby s názvem Mall Pay, kterým konkuruje českému Twistu. Díky odložené platbě v maximální délce 14 dní (bez penále) mohou zákazníci za zboží zaplatit až po jeho vyzkoušení.

Firma Datasapiens hlásí vstup skupiny investorů, mezi něž patří Luboš Černý, Petr Pištělák či Pavel Bouška, poslední jmenovaný skrze investiční skupinu Fazole Ventures. Detaily transakce oznámeny nebyly, analytická firma i nadále sídlí v Praze.