Kontrakty a implementace

Kontrakty a implementace

Společnost AT Computers přidala do svého distribučního portfolia pokročilá komunikační řešení od společnosti Ubiquiti Networks. Většina z nich přitom bude přímo skladem. Smlouva platí od července 2019 a to pro český i slovenský trh.

Společnost eD system oznámila, že se počínaje 1. červencem stává oficiálním distributorem společnosti Lenovo pro Českou republiku – doposud byl její distribuční kontrakt s Lenovem platný jen pro Slovensko. Smlouva pokrývá portfolio sestávající z více než 600 produktů Lenovo commercial.

Společnost Veracomp se na základě nového kontraktu stala distributorem společnosti Storware pro český a slovenský trh. Storware se zabývá vývojem a tvorbou pokročilých nástrojů pro zálohování a ochranu dat v podnicích.

Společnost CyrusOne oznámila, že v německém Frankfurtu staví svoje další, v pořadí již třetí datové centrum, jehož služby nabídne poskytovatelům cloudových řešení, systémovým integrátorům a nadnárodním korporacím. Ti všichni se podle CyrusOne dočkají bezpečné a pružné nabídky šité na míru.

Vzniká nový globální poskytovatel technologických služeb NTT Ltd., který založila společnost Nippon Telegraph and Telephone Corporation NTT Corporation), a který zahrnuje celkově 28 různých firem včetně NTT Communications, Dimension Data a NTT Security, jejichž souhrnný obrat činí okolo 11 miliard amerických dolarů.

Česká spořitelna počátkem července oficiálně spustila platební službu Google Pay, která má postupně nahradit její vlastní aplikaci Poketka. Pomocí služby Google Pay mohou klienti banky platit pomocí smartphonů s Androidem namísto fyzických, plastových platebních karet.

Internetová televize Mall.tv chce na podzim letošního roku expandovat na slovenský trh. Pilotní vysílání bude zahrnovat asi deset původních slovenských titulů, vznikajících v redakci v Bratislavě. Informoval o tom šéf televize Lukáš Záhoř na MFF Karlovy Vary. Slovenskou redakci povede moderátor Dano Dangl.

Jeden z dříve nejúspěšnějších českých youtuberů Jirka Král oznámil, že společně se svým bratrem Petrem zakládá agenturu s názvem Social Park, která chce nabízet kreativní služby a také pomáhat podnikům s prezentací na sociálních sítích. Oba bratři budou doporučovat i influencery, žádné konkrétní však zastupovat nebudou.

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznamuje změny ve svém partnerském programu HPE Sales Pro Community, v jehož rámci teď budou mít týmy partnerů přístup ke stejným nástrojům vzdělávání jako zaměstnanci samotné HPE. Kromě toho chce HPE také sjednotit globální systém odměn pro obchodní týmy partnerů.

Digitální agentury Dark Side a Pria a distributor eD system se spojují do holdingu s názvem Digital First Marketing Group, který bude zaměřen na rozvoj podnikání s přesahem do zahraničí. Sázet má na tzv. hyperlokálnost a principy HR first a Digital first.