Archiv Observer

Archiv Observer

Netflix oznámil svoje hospodářské výsledky za uplynulý kvartál, kdy se mu podařilo získat pro svou streamovací službu 6,96 milionu nových uživatelů. V současné době tak má už 137 milionů předplatitelů. Hodnota akcií společnosti stoupla jen v letošním roce o 81 procent.

Státní příspěvková organizace CzechInvest ve velkém podporuje startupy, byť jim „nedává peníze jako takové,“ říká v rozhovoru pro CzechCrunch Silvana Jirotková, která půl roku vykonává funkci generální ředitelky agentury a tvrdí, že obecně není zastáncem státních pobídek a dotací. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Uber pro své zákazníky i řidiče nejen v ČR přidává balíček bezpečnostních funkcí s názvem Safety Toolkit, který zahrnuje nový hub jakožto centrum pro komplexní bezpečnostní funkcionality, nebo nouzové tlačítko.

Automobilka Škoda Auto rozjíždí novou carsharingovou službu (respektive půjčovnu aut) s názvem Uniqway, kterou společně vyvinuli studenti ČVUT, ČZU a VŠE. Platforma je šita na míru právě studentům a Prahu už pod hlavičkou Uniqway brázdí patnáct automobilů.

Na svět přichází nový investiční fond s českou účastí. Corviglia Capital Fund zakládá partner finanční skupiny Enern Petr Šmída společně s Cezarym Smorszczewskim, a jeho cílem je získat kapitál ve výši přesahující 11 miliard korun.

Mobilní platební služba Apple Pay by se do ČR mohla dostat už počátkem roku 2019, konkrétně koncem ledna nebo začátkem února. Podle portálu CzechCrunch už jsou mnohé tuzemské banky na příchod služby připraveny a v současné době probíhá finální testování.

Progresivní online supermarket Rohlik.cz v rámci pravidelné dávky novinek tentokrát oznámil započetí své spolupráce se sítí lékáren Benu, díky které je schopen dodat léky na určenou adresu do dvou hodin od objednání. Novinka zatím platí jen pro Prahu, Brno a Olomouc by se mohly přidat v případě, že se systém osvědčí.

Česká republika je společně s Polskem z celého regionu střední a východní Evropy (CEE) nejoblíbenější destinací firem, které hledají outsourcing IT. Vyplývá to ze studie společnosti Adecco Group, která u nás kladně hodnotí především politicky stabilní prostředí, vysokou bezpečnost dat, infrastrukturu, vzdělávací systém, ale také dobré znalosti angličtiny na straně kontraktorů.

Analytická firma IDC zmapovala stav globálního trhu digital signage za druhý kvartál roku 2018, kdy zde došlo k růstu o 15,9 procenta meziročně na více než 871 tisíc kusů prodaných zařízení. Nejrychleji rostou regiony Latinské Ameriky a Asie (kromě Japonska). Více než třetinový (33,9%) podíl na globálním trhu drží Samsung.

Ve slovenské pobočce společnosti Dell Technologies začal pracovat David Staruch, a to jako Senior Advisor, tedy seniorní poradce. Jeho předchozím působištěm byl Slovak Telekom, kde působil jako Senior Segment Marketing Manager pro oblast B2B.