Hospodářské výsledky a akvizice

Hospodářské výsledky a akvizice

Společnost Netflix, provozovatel stejnojmenné streamovací služby, vydává dluhopisy v úhrnné hodnotě dvou miliard dolarů. Z těchto peněz chce financovat vlastní televizní a filmovou tvorbu. Firmě se sice rekordně daří, ale zároveň je v rekordním dluhu – ten ke 30. září činil 11,83 miliardy dolarů.

Společnost Ericsson se ve třetím čtvrtletí 2018 dostala do černých čísel. Zatímco ve stejném období loni zaznamenala provozní ztrátu ve výši 3,7 miliardy švédských korun, nyní šla 3,2 miliardy do zisku. Čistý zisk pak dosáhl 2,75 miliardy SEK (oproti čisté ztrátě 3,56 miliardy SEK v Q3/2017). Tržby firmy rostly o 8,9 procenta na 53,81 miliardy SEK.

Netflix oznámil svoje hospodářské výsledky za uplynulý kvartál, kdy se mu podařilo získat pro svou streamovací službu 6,96 milionu nových uživatelů. V současné době tak má už 137 milionů předplatitelů. Hodnota akcií společnosti stoupla jen v letošním roce o 81 procent.

Banky Goldman Sachs Group a Morgan Stanley podaly návrh na ocenění společnosti Uber Technologies při primární nabídce akcií (IPO); hodnota firmy by mohla dosáhnout až 120 miliard dolarů. K IPO by mohlo dojít v první polovině roku 2019.

Francouzská společnost OVH, která se zabývá poskytováním webhostingu a cloudových služeb, chce v následujících letech trojnásobně navýšit množství investic, jejichž objem by měl do roku 2021 dosáhnout čtyř až sedmi miliard eur. Firma chce tímto způsobem získat konkurenceschopnost vůči cloudovým gigantům, jako jsou Amazon či Google.

Jak informuje Český telekomunikační úřad (ČTÚ), operátorům v Česku vzrostly v roce 2017 tržby v meziročním srovnání o 2,4 procenta na 117,3 miliardy korun. Z toho 25 procent získala firma O2, 23 procent T-Mobile a 18 procent CETIN. Počet aktivních SIM pak zaznamenal růst o 1,5 procenta na 14,5 milionu kusů.

Hodnota kryptoměny bitcoin stále kolísá, i když už ne s takovými výkyvy jako před pár měsíci. Svoje odhady vývoje ceny bitcoinu komentoval pro portál Živé.sk expert a znalec trhu Tone Vays, který kryptoměnu vnímá jako neustále se vyvíjející měnu s velmi silnými základy. (zdroj)

Americká automobilka Tesla jako by problémy v poslední době jen přitahovala. Aktuálně musí sehnat více než miliardu dolarů na splátky svých dluhů do konce roku, jenže tyto peníze zatím nemá. Přitom 230 milionů dolarů z celé částky musí sehnat už v listopadu.

Ve středu 10. října došlo k nečekanému propadu hodnoty akcií některých technologických společností, jmenovitě třeba Amazonu, Applu, Googlu (Alphabetu), Facebooku či Netflixu. Kromě toho ve stejný den spadla i hodnota velkých kryptoměn, a to přibližně o 4 až 11 procent. Podle některých analytiků šlo jen o korekci přehřátého trhu.