Hospodářské výsledky a akvizice

Hospodářské výsledky a akvizice

Společnost Salesforce oznamuje novou akvizici. Tentokrát kupuje izraelsko-americkou firmu ClickSoftware, která nabízí automatizovaná mobilní řešení pro správu pracovní síly a optimalizaci služeb. Hodnota akvizice činí 1,35 miliardy dolarů (v kombinaci hotovosti a akcií).

Dohoda o akvizici části firmy Symantec Broadcomem byla úspěšná, a tak výrobce čipů převezme aktivity Symanteku v segmentu podnikové bezpečnosti, za které dá 10,7 miliardy dolarů. Transakce již schválilo představenstvo Symanteku a k jejímu završení by mělo dojít do konce letošního roku.

Společnost Lenovo zveřejnila hospodářské výsledky za první kvartál svého fiskálního roku 2019/2020, kdy její tržby rostly již osmé čtvrtletí v řadě a zastavily se na hodnotě 12,5 miliardy USD. Zisk před zdaněním vyrostl meziročně o 127 milionů na 240 milionů USD, čistý zisk pak o 85 milionů na 162 milionů USD.

Společnost Avast zveřejnila svoje hospodářské výsledky za první pololetí roku 2019, kdy zaznamenala „velmi dobré výsledky v souladu s očekáváními představenstva.“ Účetní tržby jí rostly meziročně z 388,6 milionů na 425,4 milionů USD, provozní zisk zaznamenal růst ze 109,7 milionů na 161,9 milionů USD a upravený ukazatel EBITDA rostl o 6,5 % na 236,5 milionů USD.

Firma EC Investments, která patří Danielovi Křetínskému a Patriku Tkáčovi, oznámila akvizici 50procentního podílu v herní agentuře Grunex, která se zaměřuje na marketingové a PR aktivity v oblasti počítačových a konzolových her a eSportů. Hodnotu akvizice neznáme.

Společnost Veeam Software zveřejnila svoje hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí 2019, kdy se jí podařilo dosáhnout navýšení tzv. ročních opakovaných výnosů meziročně o 26 procent. Kromě toho firma oznámila, že od lednového uvedení má její řešení Veeam Availability Suite U4 téměř 350 tisíc stažení.

Skupina Vodafone Group dostala od Evropské komise posvěcení své akvizice aktivit Liberty Global v ČR a dalších evropských zemích (Německu, Maďarsku a Rumunsku) za 18,4 miliardy eur. Součástí akvizice je i společnost UPC Česká republika a její zákazníci.

Bezpečnostní firma Symantec by už brzy mohla být koupena výrobcem čipů Broadcom, píše deník Financial Times s tím, že navzdory spekulacím nebyla smlouva o akvizici zatím podepsána. Nicméně je na spadnutí a hrát by se mělo o zhruba 15 miliard dolarů. Zprávy přicházejí necelé dva měsíce poté, co po oznámení horších než očekávaných finančních výsledků rezignoval výkonný ředitel Symanteku Greg Clark.