Hospodářské výsledky a akvizice

Hospodářské výsledky a akvizice

Svoje výsledky zveřejnila také firma Cisco, a to jak za ukončený fiskální rok, tak jeho poslední čtvrtletí. Obě období skončila ke 28. červenci. V daném čtvrtletí zaznamenalo Cisco tržby ve výši 12,8 miliardy dolarů s šestiprocentním růstem, čistý zisk pak rostl ještě rychleji, a to o 57 procent na 3,8 miliardy dolarů. Tržby za celý rok se zastavily na hodnotě 49,3 miliardy dolarů s tříprocentním růstem.

Výrobce grafických karet Nvidia zaznamenal ve druhém čtvrtletí prudký nárůst zisku, a to o 89 procent na 1,10 miliardy dolarů (1,76 USD za akcii). Tržby rostly o 40 procent, a to z 2,23 miliardy na 3,12 miliardy dolarů. Vyhlídky pro aktuální kvartál ovšem nesplnily očekávání analytiků, a proto hodnota akcie poklesla.

Čínská společnost Tencent Holding zaznamenala ve druhém čtvrtletí překvapivý pokles zisku, první za necelých třináct let. Čistý zisk činil 17,87 miliardy jüanů, což je o 2 procenta méně než ve stejném období loni. Zisk očekávaný analytiky měl být 19,67 miliardy. Jedním z důvodů horších výsledků byl fakt, že pomaleji, než se čekalo, rostly tržby z mobilních her.

Čistá ztráta společnosti Uber ve druhém kvartále poklesla meziročně z 1,1 miliardy na 891 milionů USD. Uber jako soukromá firma sice nemusí zveřejňovat svoje hospodářské výsledky, činí tak ovšem kvůli vyšší transparentnosti.

Lenovo Group zveřejněním svých kvartálních hospodářských výsledků překonalo očekávání analytiků. Čínská technologická firma v prvním fiskálním čtvrtletí, končícím červnem, dosáhla čistého zisku ve výši 77 milionů dolarů, přičemž loni ve stejném období zaznamenala ztrátu 72 milionů. Tržby pak rostly v meziročním srovnání o 19 procent na 11,9 miliardy dolarů.

Skupina Miton koupila další podíl ve startupu IdeálníNájemce.cz, kde už v únoru 2017 získala 15 procent. Miton nyní uplatnil opci na dalších deset procent plus koupil 21% podíl od Olivera Dlouhého a Jiřího Hlavenky, kteří do Ideálního Nájemce zainvestovali již dříve a od Mitonu inkasovali řádově desítky milionů korun.

Společnost UPC, patřící do portfolia Liberty Global, zveřejnila svoje hospodářské výsledky za loňský rok, kdy zaznamenala nárůst tržeb o 9 procent na 4,3 miliardy korun, z toho za internet a hlasové služby 2,67 miliardy, za služby kabelové televize 1,33 miliardy a za datové služby 135 milionů. Ztráta poklesla asi o deset procent na 223,5 milionu korun.

Výrobce elektroniky s Tchaj-wanu, společnost Foxconn, zveřejnila svoje hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí, kdy jeho čistý zisk překvapivě poklesl, a to o 2,3 procenta na 17,49 miliardy tchajwanských dolarů. Analytici přitom v průměru čekali zisk mnohem vyšší, a to 21,94 miliardy TWD. Firma uznává, že je postavena před riziko nasycení trhu se smartphony.

Saúdskoarabský princ Valíd bin Talál koupil 2,3procentní podíl ve společnosti Snap, která provozuje mobilní aplikaci Snapchat. Hodnota podílu činí okolo 250 milionů dolarů. Počet denních uživatelů Smapchatu ovšem poklesl, aktuálně je na hodnotě zhruba 188 milionů.

Akcie společnosti China Tower skončily po prvním dni veřejného obchodování beze změny a největší provozovatel mobilních telekomunikačních věží na světě tak z IPO získal celkově 6,9 miliardy dolarů. Hodnota akcií byla po uzavření obchodování 1,26 hongkongského dolaru za kus.