Hospodářské výsledky a akvizice

Hospodářské výsledky a akvizice

Společnost Cisco oznámila další plánovanou akvizici. Tentokrát chce koupit firmu Cmpute.io, která nabízí řešení monitoringu cloudových instancí. Hodnota akvizice publikována nebyla.

Agentura GSA, tedy Agentura pro evropský globální navigační systém Galileo, přinesla v uplynulých pěti letech do České republiky zhruba jednu miliardu korun, oznámili zástupci GSA na tiskové konferenci.

Společnost VMware publikovala svoje hospodářské výsledky za třetí kvartál svého fiskálního roku 2018 (končící k 3. 11.). V tomto období dosáhla firma meziročního nárůstu výnosů o 11 % na 1,98 miliardy dolarů, čistý zisk pak vzrostl z 319 na 443 milionů dolarů.

Operátor Slovanet oznámil, že úspěšně ukončil třetí vlnu akvizice zákazníků a infrastruktury společnosti Vares, a to zatím v deseti městech a obcích v rámci Slovenska. Posledním „přírůstkem“ do seznamu je město Dudince.

Čínská firma Xiaomi údajně chystá IPO, tedy primární emisi akcií, a to na prozatím nejmenované burze. Píšou o tom agentury Reuters a Bloomberg s tím, že úvodní hodnota by mohla činit více než 55 miliard dolarů, což byla valuace podniku v červnu letošního roku.

Virtuální měna bitcoin stoupá do závratných výšin. Dne 7. prosince překonala hranici 15 tisíc dolarů za kus. Od začátku měsíce stoupla její hodnota zhruba o 50 procent. Jedním z faktorů, které přispívají k takto vysokému růstu, je chystané obchodování s bitcoinovými termínovými kontrakty.

Tak tu máme další akvizici, složenou tentokrát z hned několika anglických slovních složenin, jak je ostatně v módě. Coworkingový startup WeWork totiž oznámil, že kupuje komunitní platformu MeetUp, a to za zhruba 30 milionů dolarů.

Virtuální měna bitcoin dosáhla nové rekordní hodnoty – překonala 10 tisíc dolarů a blíží se k 11 tisícům. Analytici se ptají, kde je strop. Jiní, kdy to praskne. Každopádně je bitcoin v dnešní době asi nejrychleji rostoucí „komoditou“ a kdo si před lety zakoupil virtuální měnu za stovky nebo tisíce korun, je dnes miliardář.

Skupina AB Group publikovala svoje hospodářské výsledky za svůj fiskální kvartál končící ke 30. 9. 2017, kdy její obrat činil 435 milionů eur, zisk po zdanění pak 3 miliony eur. Růst podpořila mimo jiné dceřiná distribuční firma AT Computers, která funguje na českém a slovenském trhu.