Hospodářské výsledky a akvizice

Hospodářské výsledky a akvizice

Úřad místopředsedy vlády pro investice a informatizaci Petra Pellegriniho dodržel doporučení ekonomů pouze na 42 procent, píše portál Živé.sk. Co úřad – který slibuje, že se zlepší – splnil a nesplnil, to si můžete přečíst zde.

Hodnota bitcoinu vůbec poprvé překročila magickou hranici pěti tisíc dolarů. Ve čtvrtek 12. října činila maximální hodnota 5 240 dolarů, což znamená více než pětinásobný nárůst od počátku letošního roku.

Dodavatel řešení ochrany a dostupnosti dat, společnost Arcserve, oznámila své hospodářské výsledky za uplynulý fiskální rok, kdy dosáhla 15procentního nárůstu obratu. Zvýšil tak svůj podíl na trhu, neboť celý segment podle jeho informací rostl jen třetinovou rychlostí.

4ka zveřejnila některé statistiky týkající se její sítě. V dosavadních měsících letošního roku vyrostl objem přenesených dat v meziročním srovnání 2,5násobně a například v září se v síti přenesl více než petabajt dat. Počet lidí využívajících roaming se v létě zdvojnásobil.

Společnost Red Hat zveřejnila své hospodářské výsledky za druhé fiskální čtvrtletí aktuálního roku, kdy u ní došlo k 21procentnímu nárůstu obratu v meziročním srovnání (na konečných 723 milionů dolarů). Čistý zisk pak poskočil z 59 na 97 milionů dolarů.

Společnost BlackBerry zveřejnila svoje hospodářské výsledky za své druhé fiskální čtvrtletí, kdy dosáhla meziročního nárůstu provozního zisku o 80 procent na 29 milionů dolarů. Je to signál, že přesun od prodělečné výroby smartphonů k softwaru se vyplatil. Tržby v kvartále končícím 31. srpnem nicméně klesly, a to o necelých 30 procent na 249 milionů dolarů.

Americká společnost Western Digital chce zablokovat akvizici čipové divize japonské Toshiby konkurenčním konsorciem vedeným investičním fondem Bain Capital. WD uvádí, že prodej divize není možné uskutečnit bez jeho souhlasu, a to na základě jeho partnerské smlouvy s Toshibou.

Společnost SAP oznámila akvizici firmy Gigya, specialisty na správu identit a přístupů. SAP chce rozsáhlou databázi 1,3 miliardy identit propojit s modulem SAP Hybris Profile. Hodnotu akvizice neznáme.