Certifikace a ocenění

Certifikace a ocenění

Specialista na datová úložiště 3S.cz získal významné ocenění od společnosti NetApp: stal se jejím zlatým (Gold) partnerem. Díky tomu rozšíří svoji kvalifikaci do segmentu řešení hybridního cloudu, softwarově definovaných systémů a hyperkonvergence.

Srovnávač cen Heureka.cz zveřejnil výsledky již desátého ročníku soutěže ShopRoku, jejíž první příčky obsadily stejní hráči jako doposud. Absolutním vítězem je tedy Notino a cenu popularity si odnesl Onlineshop.cz. V segmentu ICT si dílčí ceny odnesly e-shopy Gigaprint.cz, T.S. Bohemia a CZC.cz, ocenění za kvalitu v kategorii software získala firma Zoner software.

Společnost Huawei teď sice neprožívá nejlepší období, co se týče vztahu s vládami, na druhou stranu spotřebitelé ji milují, jak dokazuje hned 47 různých ocenění získaných na veletrhu MWC v Barceloně. K nejvíce oceňovaným produktům se řadí jak skládací smartphone Mate X, tak vylepšené notebooky řady MateBook.

Společnost AMTECH se pochlubila úspěchem, spočívajícím v ocenění Distributor roku 2018 v regionu CEE od společnosti Universal Robots, zabývající se výrobou kolaborativních robotů. Už v loňském roce přitom AMTECH získal titul nejrychleji rostoucího distributora dánské společnosti.

Soutěž Startupper roku vyhrál v České republice Marek Liška a jeho projekt ProSpolužáky.cz, spočívající v psaní učebnic matematiky a chemie samotnými studenty. Nejlepší podnikatelkou do 35 let se pak stala Lucie Částková se Společenskou hrou Olá spojující nevidomé s lidmi bez postižení. Ta zároveň skončila druhá v celkovém hodnocení. Na třetím místě se umístil Kamil Demuth a Scuk.cz pro komunitní nakupování a podporu místních výrobců.

Společnost Konica Minolta se pochlubila svým umístěním v žebříčku Global 100 Most Sustainable Companies. Jde o hodnocení, které srovnává udržitelnost podnikání světových firem a Konica Minolta je součástí žebříčku vytvářeného Světovým ekonomickým fórem (WEF) již podruhé.

Nejlepším distributorem Canonu na českém a slovenském trhu za rok 2018 se stala společnost SWS, a to jak v hlavní kategorii (Nejlepší distributor Canon pro Českou republiku a Slovensko), tak v jedné z podkategorií (Nejlepší distributor originálního spotřebního materiálu).

Sdružení Iuridicum Remedium znovu vyhlásilo Ceny Velkého bratra, tentokrát za rok 2018. Ve čtrnáctém ročníku si ocenění, kterými se rozhodně chlubit nebudou, odnesli Facebook, Finanční správa ČR, firma iRobot a Petr Stuchlík, kandidát na pražského primátora (ANO). Naopak pozitivní cenu Edwarda Snowdena získala spotřebitelská organizace BEUC. Detaily zde.

Hned šestnáct poboček distributora Tech Data v Evropě získalo certifikaci ISO 9001:2015, a to včetně pobočky české a slovenské. Jedná se o mezinárodní standard pro zavádění systému řízení kvality v organizacích.

Firma eD system si odnesla další ocenění, tentokrát pro nejlepšího distributora japonského Canonu na českém a slovenském trhu za rok 2018 v kategorii periferií. Distributor již letos stihl získat ocenění také od HP či Oki.