Certifikace a ocenění

Certifikace a ocenění

Společnost Tech Data je již podruhé za sebou Distributorem roku společnosti HPE. Produkty společnosti HPE Česká republika distribuuje Tech Data od roku 2011. Ocenění si převzal business unit manager Tech Daty Jan Rosenbaum.

Společnost Unicorn Systems zakončila rok 2018 jako čerstvý Premium Business Partner firmy Red Hat. Díky tomuto ocenění a souvisejícímu postupu na novou úroveň je tak Unicorn podle slov svých zástupců v čele poskytovatelů řešení, která využívají produkty Red Hatu v ČR a na Slovensku.

Společnost Vítkovice IT Solutions se nově může chlubit úrovní Gold v partnerském programu společnosti Sophos. Distributor nabízí a implementuje produkty Sophosu jakožto komplexní řešení bezpečnosti jako službu.

Prezident SR Andrej Kiska odevzdal státní vyznamenání mezi jinými i Radoslavu Danilákovi, který se zabývá výzkumem v oblasti IT. Konkrétně teď se svojí společností Tachyum vyvíjí nový procesor Prodigy pro datová centra, HPC a umělou inteligenci.

Evropská komise ocenila Coding Bootcamp Praha – tříměsíční kurz programování – cenou European Digital Skills Award. Český vzdělávací program se prosadil mezi 264 přihlášenými kandidáty, z nichž 24 se dostalo do užšího výběru v pěti kategoriích. Coding Bootcamp vyhrál kategorii nazvanou Digital skills for the labour force.

Portál Živé.sk rozdal ocenění Lamička za chyby a hloupé rozhodnutí v oblasti IT. První ocenění získala společnost Digi Slovakia za FUP pro optická připojení, druhé Národná banka Slovenska za návrh drahé mobilní aplikace, další pak například společnost HP za keylogger ukrytý v ovladačích 500 modelů notebooků. Všechna ocenění Lamička si můžete prohlédnout zde.

Distributor Alef Distribution CZ, patřící do skupiny Alef Group, byl na akci Cisco Partner Summit 2018 v Las Vegas jmenován nejlepším distributorem roku 2018 pro východní Evropu. V letošním roce se přitom nejedná o první velké ocenění – Alef už v létě získal uznání za distribuci cloudových řešení od NetAppu.

Společnost Alef Nula, která patří do skupiny Alef Group, byla jmenována zlatým partnerem firmy Flowmon Networks, a to jako teprve druhý partner v České republice. Alef Group poskytuje komplexní řešení v segmentech od datových center přes cloudová řešení až po kybernetickou bezpečnost.

Společnost VMware zaznamenala úspěch, když se umístila mezi lídry trhu hyperkonvergované infrastruktury v žebříčku The Forrester Wave: Hyperconverged Infrastructure, Q3 2018 od nezávislé firmy Forrester.