Certifikace a ocenění

Certifikace a ocenění

Certifikace a ocenění #37 - 2021

-> Hlavním vítězem ChannelWorld Awards se v kategorii broadline distribuce na českém a slovenském trhu stala opět společnost AT Computers. Na dalších příčkách ji následovaly SWS a eD System (ČR), respektive eD System a ASBIS [SK] (SR). Jedničkou v segmentu VAD se opět stala společnost Tech Data ([CZ]) a ASBIS (SR). Titul nejlepšího specializovaného distributora získala stejně jako vloni  LAMA Plus. [CZ] [SK]

-> Rusko, podobně jako dříve Austrálie, chce již na prvním stupni škol zařadit do výuky témata kyberbezpečnosti zakomponované do jiných předmětů – například pravidla kybernetické hygieny, správa dat či využívání bezpečnostních protokolů. [W]

Ocenění magazínu BankDirector získala v USA tuzemská BSC (Banking Software Company) za produkt NYMBUS SmartLaunch, který vytvořila společně s fintechem NYMBUS. SmartLaunch je kompletní digitální banka „na klíč“ určená bankám které mají příliš „historický“ core banking a potřebují rychle spustit digitální bankovní služby. [W]

-> Další, v pořadí již sedmý ročník soutěže Společně otevíráme data v níž se už tradičně utkaly aplikace postavené nad otevřenými datovými zdroji má své vítěze – jsou jimi CitiVizor pro publikování obecních rozpočtů v přístupné podobě vzniky na Ministerstvu Financí (dnes jej spravuje sdružení Otevřená města) a nově jej lze napojit například na systémy Gordic. Dalším oceněným je Reflektor upozorňující na důležité novinky ve sněmovně. Mapa vysílačů nabízí přehled DVB-T a T2 vysílačů a další podrobnosti, v kategorii open source + open data byla oceněna pražská platforma Golemio a konečně v kategorii služeb získala ocenění Cyklodoprava v Brně. CZ

V rámci společenské akce IT GALA byla v Bratislavě udělena každoroční ocenění. IT osobností roku se stává Radoslav Danilák (GŘ a spoluzakladatel Tachyum, autor více než 200 patentů), jako IT projekt roku byl oceněn Bikesharing od Antik Telecom. IT produktem se stal software Minit určený pro process mining (vytvořila jej stejnojmenná společnost). V nové kategorii ITE NEO byla oceněna společnost Capturing Reality vytvářející 3D modely z fotografií a laserových skenů. Konečně ocenění IT firma roku 2019 si odnesla společnost Profesia.

Na 19. místě v žebříčku chytrých měst SCI (Smart City Index), který sestavuje institut IMD v rámci tradičního žebříčku konkurenceschopnosti, skončila Praha. Umístila se tak výrazně lépe než celé Česko (to skončilo 37. v digitální konkurenceschopnosti a 33. celkově). V žebříčku chytrých měst vedou Singapur a Curych, Praha je pak před Londýnem (20), Budapeští (83.) a Bratislavou (84.). Praze pomohla zejména atraktivita pracovních příležitostí, dostupnost vzdělávání, množství zeleně a veřejnou dopravu.

Společnost GFI Software se pochlubila trojicí ocenění IT World Awards 2019. Tyto ceny rozdávala již počtrnácté organizace Network Products Guide a GFI Software získalo stříbro v kategorii „It’s Hot Companies“, a dále zlato v kategorii „Aplikační monitoring a správa“. Třetí ocenění přišlo v kategorii „Monitoring a diagnostika síťové výkonnosti“ pro produkt Exinda Network Orchestrator.

Ocenění Top Performer of the Year společnosti Sophos získal Patrick Müller, který má na starosti prodeje řešení značky na českém a slovenském trhu. Svoji cenu Müller převzal z rukou viceprezidenta Sophosu pro region EMEA Jamese Vyvyana na akci Sophos EMEA Sales Summit 2019 v Bavenu v Itálii.

Společnost Barracuda Networks se pochlubila prestižním oceněním „Visionary, 2019 Gartner Magic Quadrant for Security Awareness Computer-Based Training“ od společnosti Gartner pro svoji platformu Barracuda PhishLine, která nabízí komplexní řešení ochrany podnikových sítí proti phishingu.

Společnost Momentum Telecom se pochlubila oceněním Internet Telephony SD-WAN Product of the Year, které jí udělila firma TMC. Ocenění bylo oznámeno v časopise Internet Telephony. Podle oceněné firmy považuje mnoho analytických firem SD-WAN za nejrychleji rostoucí tržní segment podnikového WAN.

Společnost Arrow získala ocenění od Microsoftu, který ji jmenoval nejlepším nepřímým poskytovatelem roku 2019 (Indirect Provider of the Year Award). Ocenění bylo předáno na konferenci Microsoft Inspire, konané v Las Vegas, a jeho jednotliví vítězové byli vybráni z 2 900 nominací ze 115 zemí světa.