Certifikace a ocenění

Certifikace a ocenění

Vítězem kategorie Challenger Award soutěže Startup Awards se stal startup Decent, který je aktuálně největší potenciál růstu. Firma přináší vlastní verzi technologie blockchain.

Ve startupové soutěži InnovMatch uspěl polský projekt Apollogic.com, který nabízí řešení založené na smíšené realitě a databázi SAP HANA pro medicínu. Na druhém místě se umístila firma Hycom SA (taktéž z Polska) a na třetím český Sabris. Akci organizovaly startupový fond SAP.io, nadace TechStars a program SAP Startup Focus.

InnovMatch, SAP, CZ, W

Vítězství v letošním ročníku soutěže IT SPY o IT diplomovou práci roku získal Jiří Matyáš z FIT VUT Brno, a to za svou práci o zvýšení výdrže baterií v elektronických zařízeních. Na druhém místě skončil Jakub Mačina z FIT STU v Bratislavě, na třetím pak Ondřej Hubáček z FEL ČVUT.

Společnost Lenovo se pochlubila úspěchy svých x86 serverů v benchmarkových testech. Zařízení se škálovatelnými procesory Intel Xeon doposud držely 42 prvenství, není je jich už 88.

Slovenské e-schránky uspěly v benchmarku e-governmentu eGov Benchmark 2017, kde získaly 100% hodnocení.  Celková výkonnost elektronické veřejné správy dostala na Slovensku 50 až 75 %, což zemi umisťuje po bok zemí typu Velké Británie, Francie, Finska, ČR a Polska.

Pětice studentů ČVUT pod vedením Jana Šedivého uspěla ve finále mezinárodní soutěže The Alexa Prize, kterou vyhlásila společnost Amazon. Za svého bota s názvem Alquist získali druhé místo a s ním související výhru 100 tisíc dolarů.

Jsou známy výsledky soutěže Křišťálová lupa 2017, v jejímž rámci jsou již tradičně ohodnocovány nejlepší projekty českého internetu. Konkrétně titul Projekt roku si odnesl Hlídač státu, osobností roku je Janek Rubeš a Cenu popularity i první místo v kategorii Zpravodajství získala internetová televize DVTV. Kompletní výsledky zde.

Nejlepší prototyp rodinné mobilní aplikace, který vzešel z hackathonu na Fin.Techsummitu, byl 365.bank oceněn částkou 3 tisíce eur. Na hackathonu soutěžily týmy, navrhující aplikaci pro správu financí mezi rodiči a dětmi.

Titul Affiliate projekt roku v rámci druhého ročníku stejnojmenné česko-slovenské soutěže získal portál CestujLevne.com, který se zaměřuje na individuální cestování. Na druhém místě skončila módní galerie Lovely.sk, na třetím pak portál Skrblik.cz.

Pátý ročník soutěže Společně otevíráme data, organizovaný Fondem Otakara Motejla, vyhrála služba Hlídač státu Michala Bláhy. Druhé místo získala aplikace Inventura hlasování ve Sněmovně 2013 – 2017, třetí pak Databáze prázdných domů v ČR.