Certifikace a ocenění

Certifikace a ocenění

Analytická společnost Gartner letos mezi tzv. „cool dodavatele“ zařadila celkem 269 podniků, z toho tři jsou tentokrát z České republiky. Jde konkrétně o Neuron Soundware, vyvíjející akustické technologie pro prediktivní údržbu; Stories, nabízející služby rozšířené analytiky; a Price f(x), podnikající v oblasti digital commerce.

Čech Jan Bednář založil ve Spojených státech logistickou firmu ShipMonk, jež se stala pátou nejrychleji rostoucí firmou na Floridě. Úspěchu startupu si všimli i v časopise Inc, který jej v žebříčku nejrychleji rostoucích podniků v USA zařadil na 29. místo. Bednář se již dříve dostal do jiného žebříčku, a to 30 pod 30 časopisu Forbes.

Společnost Autocont CZ získala certifikaci Gold partner bezpečnostní firmy Sophos na českém trhu. Distributor totiž splnil nutné technické a obchodní parametry. Součástí partnerského programu Sophosu je aktuálně přes 39 tisíc partnerů.

Titul Broadline distributor roku 2017/2018 si v on-line průzkumu Context ChannelWatch pro region střední a východní Evropy odnesla společnost AT Computers, a to pro Českou republiku, respektive Polsko, kde zvítězila mateřská firma AT Computers, skupina AB.

Mobilní bankovnictví Smart Banka od Moneta Money Bank získalo hned dvě ocenění v soutěži Zlatá koruna 2018. První místo obdrželo v kategorii On-line aplikace hlasováním poroty, třetí pak v hlasování veřejnosti v kategorii finančních produktů.

První hackathon, který stavěl na datech Prahy, má svoje vítěze. Na prvním místě skončil tým vysokoškoláků s názvem Earth 2, který vyvinul řešení chytrých tabulí na zastávkách MHD informujících o tom, kde se právě jednotlivá vozidla hromadné dopravy nacházejí (v reálném čase).

Do 15. června (jún) probíhá hlasování o nejlepší IT osobnost, produkt a projekt na Slovensku. Nominace můžete posílat on-line na živé.sk a následně je bude vyhodnocovat odborná komise zahrnující profesní organizace a IT média.

Český BI start-up Stories byl zařazen do trojice Gartner Cool Vendor – cool dodavatelů v oblasti analytiky pro rok 2018 (společně s Outlier.ai a Stratifyd). Stories se také před časem dostalo do Alchemist Acceleratoru. O Stories psala  v minulosti například Lupa.cz.

V soutěži Vodafone Nápad roku byl jako nejlepší oceněn projekt SenseArena, který využívá virtuální realitu pro trénink a případně i rehabilitaci hokejistů.

Technologické společnosti z ČR i ze Slovenska mají možnost se zaregistrovat do dalšího kola žebříčku Technology Fast 50 poradenské firmy Deloitte, v jehož rámci jsou hodnoceny nejrychleji rostoucí podniky podnikající právě v oboru technologií. Letos se bude konat už 19. ročník.