Certifikace a ocenění

Certifikace a ocenění

Česká firma Prozeta získala certifikaci Cisco IoT Authorization Partner od Cisco Systems, díky které se stává první společností v regionu střední a východní Evropy (CEE), jež splnila podmínky pro získání této certifikace v podobě personálního zajištění a technické kvalifikace.

Řada serverů HX od společnosti Lenovo, která je zaměřena na segment SMB, získala nové certifikace pro hyperkonvergovanou infrastrukturu (HCI) od firmy Nutanix, a také pro platformu SAP HANA. Servery zároveň získaly i podporu v rámci programu Lenovo-Nutanix Velocity pro efektivnější implementaci.

DIMM paměti Server Premier od společnosti Kingston Technology (konkrétně 32GB, 16GB a 8GB DDR4-2933) získaly validaci pro platformu Intel Purley na procesorech Intel Xeon Scalable (dříve Cascade Lake-SP). Validované paměti podle výrobce naplno využívají potenciál šestikanálové serverové mikroarchitektury Intelu.

Slovenský operátor Orange získal od Applu certifikaci pro eSIM karty pro iPhony v jeho síti. Podpora technologie eSIM u telefonů americké „jablečné“ značky je tak oficiální, byť neoficiálně fungovala už od prosince (decembra) loňského roku.

Specialista na datová úložiště 3S.cz získal významné ocenění od společnosti NetApp: stal se jejím zlatým (Gold) partnerem. Díky tomu rozšíří svoji kvalifikaci do segmentu řešení hybridního cloudu, softwarově definovaných systémů a hyperkonvergence.

Srovnávač cen Heureka.cz zveřejnil výsledky již desátého ročníku soutěže ShopRoku, jejíž první příčky obsadily stejní hráči jako doposud. Absolutním vítězem je tedy Notino a cenu popularity si odnesl Onlineshop.cz. V segmentu ICT si dílčí ceny odnesly e-shopy Gigaprint.cz, T.S. Bohemia a CZC.cz, ocenění za kvalitu v kategorii software získala firma Zoner software.

Společnost Huawei teď sice neprožívá nejlepší období, co se týče vztahu s vládami, na druhou stranu spotřebitelé ji milují, jak dokazuje hned 47 různých ocenění získaných na veletrhu MWC v Barceloně. K nejvíce oceňovaným produktům se řadí jak skládací smartphone Mate X, tak vylepšené notebooky řady MateBook.

Společnost AMTECH se pochlubila úspěchem, spočívajícím v ocenění Distributor roku 2018 v regionu CEE od společnosti Universal Robots, zabývající se výrobou kolaborativních robotů. Už v loňském roce přitom AMTECH získal titul nejrychleji rostoucího distributora dánské společnosti.

Soutěž Startupper roku vyhrál v České republice Marek Liška a jeho projekt ProSpolužáky.cz, spočívající v psaní učebnic matematiky a chemie samotnými studenty. Nejlepší podnikatelkou do 35 let se pak stala Lucie Částková se Společenskou hrou Olá spojující nevidomé s lidmi bez postižení. Ta zároveň skončila druhá v celkovém hodnocení. Na třetím místě se umístil Kamil Demuth a Scuk.cz pro komunitní nakupování a podporu místních výrobců.

Společnost Konica Minolta se pochlubila svým umístěním v žebříčku Global 100 Most Sustainable Companies. Jde o hodnocení, které srovnává udržitelnost podnikání světových firem a Konica Minolta je součástí žebříčku vytvářeného Světovým ekonomickým fórem (WEF) již podruhé.