Lidé

Lidé

V automobilce Tesla začal pracovat Andrej Karpathy, Američan slovenského původu, který zde bude působit jako šéf pro oblast AI v týmu Autopilota. Doposud pracoval jako výzkumný vědecký pracovník v jiném projektu šéfa Tesly Elona Muska, neziskové organizaci OpenAI.

Do poradenské firmy PwC Česká republika nastupuje Jakub Vlček, který zde posílí tým Řízení rizik. Vlček je jedním ze dvou certifikovaných ISO SAM auditorů na světě a zároveň tvůrcem standardů v Software Asset Managementu (SAM).

Firma UPC oznámila, že se v Košicích chystá od října (októbra) přijmout 60 nových zaměstnanců. Pracoviště bude poskytovat klientské služby pro zákazníky UPC ve Švýcarsku.

Novým ředitelem společnosti Oracle Slovensko je Jaroslav Kmeť, jenž zde doposud působil jako šéf obchodního týmu se zaměřením na prodej technologií. Ve funkci nahradil Stanislava Molnára.

Společnost Seznam za poslední (necelý) rok vyměnila šest členů svého nejvyššího vedení z devíti. Rošád na top manažerských pozicích si všímá Jan Beránek ve svém článku na Lupě, který k nim vytvořil i přehlednou infografiku.

Do funkce B2B developing managera české pobočky společnosti TP-Link nastoupil Jiří Vejman, který předtím několik let působil jako sales manager firmy PROFIcomms.

Výkonný ředitel Uberu Travis Kalanick odstupuje z vedení společnosti, ale ne definitivně. Zaměstnancům oznámil, že si „dává pauzu“. Na jak dlouho, to zatím není jasné.

Česká pobočka Dell EMC oznámila novou posilu ve svém vedení, Miroslava Filipa, který nastupuje na funkci obchodního ředitele pro segment významných podnikových zákazníků. Filip předtím pracoval ve Fujitsu Technology Solutions jako sales manager.

Společnost GFI Software má dva nové manažery pro partnerský prodej portfolia firmy Kerio Technologies v České republice a na Slovensku. Jde o Janu Švandovou a Michaela Nebeského, kteří budou působit jako partner manažeři ve firmě Zebra systems. Švandová takto dříve prodávala řešení GFI Software, Nebeský byl předtím obchodním ředitelem GFI Safetica pro ČR a SR.

Petr Věžník přichází do Arrow ECS, kde bude působit jako business development manager divize Virtualization & Infrastructure; konkrétně bude mít na starosti portfolio firmy Veritas. Věžník předtím pracoval ve firmě AutoCont, taktéž jako business development manager.