Lidé

Lidé

Tchajwanský výrobce smartphonů HTC oznámil velké propouštění. Ve své domovině konkrétně zruší 1 500 pracovních míst, což je čtvrtina globální zaměstnanecké základny firmy. Důvodem jsou neuspokojivé prodejní výsledky (mimo jiné s 55,5% meziročním poklesem tržeb v dubnu).

Schneider Electric oznámila personální změnu na pozici ředitelky lidských zdrojů pro Českou republiku, kterou nově zastává Ida Ročňáková, jež doposud působila jako HR firmy Kone pro ČR a SR.

Ředitelem výroby společnosti Elko EP se stal Petr Demek, dosavadní vedoucí zkušební laboratoře. Demek však ve stejné firmě působí už od září 2007, kdy zde začal pracovat jako zkušební technik.

Do funkce ředitele řízení rizik české pobočky poradenské firmy PwC byl jmenován Rostislav Jirkal, který se bude soustředit na rozvoj služeb především v oblastech Data Reporting, Process Mining a Cyber Security. Dosud byl Jirkal výkonným ředitelem firmy CyberGym Europe.

Společnost Schneider Electric jmenovala svým viceprezidentem divize Energy a Servis pro Českou republiku, Slovensko a Polsko Jaroslava Veselého, jenž na tuto pozici přichází ze start-upu Via Electra, kde působil jako spoluzakladatel a jednatel.

Společnost eD system oznámila personální změny ve své struktuře. Novým business unit managerem pro segment periferií a networkingu zde byl jmenován Tomáš Frimmel, který doposud zastával funkci produktového manažera pro Samsung v rámci stejného oddělení.

Společnost Dassault Systemes oznámila personální změny ve svém vedení, konkrétně na pozici ředitele pro oblast střední Evropy, kterou nově obsadil Klaus Löckel. Ten dosud působil ve funkcích Sales Director EuroCentral a Business Transformation Sales.

Společnost DC Concept oznámila, že mění název, a to na QI Group. Jejím obchodním a marketingovým ředitelem byl zároveň jmenován Pavel Neveselý, který dosud působil jako výkonný ředitel společnosti J&P Marker Counselling.

Distributor DNS hlásí významnou personální změnu – odchází od něj totiž jeho generální ředitel a člen představenstva Petr Kuliš, který ve firmě působil asi osm let, a to nejprve do funkce obchodního ředitele. Informace o jeho dalším profesním směřování nemáme.

John McAfee, někdejší zakladatel stejnojmené společnosti a kontroverzní postava kybernetického světa bude opět kandidovat na post amerického prezidenta. Kandidovat hodlá za libertariány. (Pozn. red.: nejsme si jisti, zda je pravděpodobnější, že bude v roce 2020 prezidentem nebo že sní své genitálie, jak slíbil v případě, že hodnota bitcoinu v roce 2020 nebude 1 milion dolarů.)