Lidé

Lidé

Manažerkou zákaznické podpory společnosti Eset se stává Veronika Římalová, která dosud působila jako vedoucí obchodních týmů společnosti Národní pokladnice pro český a slovenský trh. Ještě dříve pracovala v pojišťovně Slavia.

Ředitelem divize mezinárodních pojišťovacích systémů ve společnosti Softec byl jmenován Peter Tandlich, jenž zde bude mít na starosti skupinu Vienna Insurance Group. O jeho konkrétních předchozích profesních úspěších toho moc nevíme, i když má 15 let zkušeností s řízením velkých mezinárodních projektů. Tandlich dříve pracoval třeba v Německu, Spojených arabských emirátech, v Kongu nebo v Ugandě.

Do společnosti Clever Monitor nastupuje Ivo Kramoliš, jenž zde bude mít na starosti budování globální strategie, řízení obchodních týmů v Evropě i mimo ni a také provoz poboček. Kramoliš má s vedením technologických firem velké zkušenosti – v minulosti pracoval například v Siemensu, IBM, SAPu a Microsoftu.

Generálním manažerem společnosti OnRobot pro region střední a východní Evropy (CEE) byl jmenován Aleksandar Marinkovic, který bude zároveň šéfem regionální pobočky ve Varšavě. Marinkovic dříve působil ve firmách Mettler-Toledo a ABB, přičemž ve druhé zmíněné vykonával funkci obchodního ředitele divize energetiky.

České Radiokomunikace oznámily personální změnu ve svém nejvyšším vedení, kam na pozici generálního ředitele nastupuje Vít Vážan, jenž byl doposud finančním ředitelem společnosti. Ve funkci střídá Martina Gebauera, který bude mít na starosti obchodní aktivity Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) v regionu CEE.

Zemřel Jerry Merryman, jeden ze tří vynálezců kapesní kalkulačky ve společnosti Texas Instruments. Bylo mu 86 let. Merryman zemřel v nemocnici v texaském Dallasu, kde byl hospitalizovaný od prosince loňského roku.

Finančním ředitelem a jednatelem společnosti DataSpring je nově Ondřej Matuštík, jenž souběžně působí jako finanční ředitel Autocontu. Stejnou funkci pak zastával ve firmě GoodData. V DataSpringu bude mít na starosti firemní finance, controlling, právní oddělení i backoffice.

Bezpečnostní firma Kaspersky Lab má nového ředitele pro východní Evropu. Tím je Miroslav Kořen, jenž bude mít na starosti prodej B2C produktů v regionu, ale také digitální prodeje a podniková bezpečnostní řešení. Kořen předtím pracoval jako regionální manažer společnosti SUSE pro Českou republiku a Slovensko.

Česká a slovenská pobočka pojišťovny AXA jmenovala na pozici Chief Technical Insurance Officer pro Českou a Slovenskou republiku Helenu Radovanskou, která od roku 2014 působila tamtéž ve funkci Chief Risk Officer, a to také pro český a slovenský trh.

Do společnosti Arrow ECS nastoupil Tomáš Ryneš, který zde začíná působit jako Business Development Manager divize Security & Networking. Na starosti bude mít produkty značek RSA, McAfee a Tenable. Ryneš dosud působil jako produktový manažer pro Advanced Technology Solutions ve firmě Ingram Micro.