Lidé

Lidé

Elon Musk končí ve správní radě automobilky Tesla, a to kvůli sporu s Komisí pro cenné papíry (SEC). Předsedkyní správní rady Tesly se místo něj stává Rubyn Denholmová, která doposud pracovala jako finanční a strategická ředitelka telekomunikační společnosti Telstra.

Z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) odchází náměstek Tomáš Martinec, který zde měl na starosti IT sekci, rozpočet a evropské fondy. Ekonomický deník uvádí, že sice odešel na vlastní žádost, ale přinucen okolnostmi. Jeho další působiště zatím neznáme. Ke konci roku z ministerstva odchází také státní tajemník Jiří Biskup, taktéž na vlastní žádost.

Společnost Enehano Solutions oznámila jmenování nové Expansion and Business Development ředitelky Zuzany Maderové, která dříve působila třeba jako country manažerka firmy Staffino nebo relationship manager v Dateio.

Matěj Hušek začal pracovat na pozici ředitele nové divize Homepage a obsahových služeb. Předtím byl skoro sedm let ředitelem digitálního obsahu ve vydavatelství Czech News Center, pod které patří například E15 nebo Blesk.

Společnost Veeam Software oznámila změny ve svém vedení. Jediným výkonným ředitelem se tak stává spoluzakladatel firmy Andrei Baronov, který doposud fungoval na sdíleném ředitelském postu společně s Peterem McKayem, který ve firmě končí. Druhý ze spoluzakladatelů Veeamu, Ratmir Timashev, nastupuje do funkce výkonného viceprezidenta pro globální obchod a marketing. Výkonným viceprezidentem pro provoz je William Largent.

Náměstkem ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové byl k 1. listopadu jmenován Ivan Pilný, bývalý ředitel českého Microsoftu a ministr financí ČR. Ten na místo nastupuje po odvolaném Ondřeji Malém, který už dostal nabídku na ministerstvu zůstat, a to v sekci Technologie 4.0.

Na pozici senior account managera společnosti Cloud4com nastoupil Petr Krejčí, který dříve pracoval ve funkci country managera firmy Server Storage Solutions pro Českou republiku a Slovensko. Ještě předtím pět let pracoval ve společnosti Hewlett-Packard.

Poté, co z Facebooku odešli zakladatelé WhatsAppu, oznámil svoje opuštění paluby také Brendan Iribe, spoluzakladatel VR startupu Oculus. Ten Facebook koupil před čtyřmi lety za 2,3 miliardy dolarů. Iribe, který ve Facebooku působil jako šéf divize virtuální reality pro desktopové počítače, nesouhlasí s dalším směřováním firmy.

Bývalý místopředseda vlády Velké Británie z let 2010 až 2015 (vláda Davida Camerona) Nick Clegg jde podle britského listu FInancial Times do Facebooku, kde má působit jako ředitel týmu pro globální záležitosti a komunikaci. Na místo nastupuje po Elliotovi Schragem, který ze společnosti na vlastní žádost odchází.

Ve slovenské pobočce společnosti Dell Technologies začal pracovat David Staruch, a to jako Senior Advisor, tedy seniorní poradce. Jeho předchozím působištěm byl Slovak Telekom, kde působil jako Senior Segment Marketing Manager pro oblast B2B.