Lidé

Lidé

Předsedou sdružení IAB Slovakia bude Miroslav Pagáč, který působí jako Digital Director v agentuře Zenith. Ve funkci nahrazuje Michala Žatkuliaka, který odchází z vydavatelství Ringier Axel Springer Slovakia do sázkové kanceláře Niké, kde pracuje jako Chief Digital Officer.

Seznam.cz má novou posilu PR oddělení, Andreu Daičovou, která zde pracuje jako PR specialistka se zodpovědností za komunikaci produktů a služeb. Doposud byla zaměstnankyní agentury McCann Prague, v níž měla na starosti komunikaci kosmetické firmy L’Oréal. Na nové funkci střídá Táňu Lálovou.

Ředitelem prodejní sítě a péče o zákazníky společnosti Alza.cz se stal Miroslav Tesař, který ve firmě pracuje od léta roku 2016, předtím jako manažer prodejní sítě. V nové funkci střídá Martina Lakomého, jenž se začal věnovat poradenství.

Business development managerem divize Security & Networking distributora Arrow ECS se stal Vít Martinec, který bude mít na starosti portfolio výrobců Symantec, Blue Coat a Forcepoint. Martinec naposledy pracoval jako presale konzultant divize infrastruktury společnosti ICZ.

Vládním zmocněncem pro IT a digitalizaci byl oficiálně jmenován Vladimír Dzurilla, o němž se v této souvislosti hovořilo již dříve. Dosud byl šéfem Státního podniku Centra sdílených služeb, který spadá pod resort financí.

Ředitelem divize spotřební elektroniky české a slovenské pobočky Samsungu byl jmenován Ján Živný, který doposud působil ve společnosti Whirlpool, naposledy jako Area Marketing Leader pro jižní Afriku a Senior Category Manager pro východní klastr.

Obchodním a marketingovým ředitelem české pobočky přepravce DPD je nově David Žežulka, který dosud stejnou funkci vykonával u konkurenční společnosti TNT Express Worldwide.

Výkonným ředitelem společnosti ui42 po dvaceti letech není její spoluzakladatel Martin Krupa. Nahrazuje ho Andrej Kajan, jenž ve firmě doposud působil jako Senior Account Manager.

Generálním ředitelem českého Vodafonu se nakonec stává Petr Dvořák, který firmu vedl dočasně jako pověřený ředitel. Do funkce nastoupil po Jiřím Báčovi, jenž odešel z osobních důvodů v lednu. Před svým jmenováním byl Dvořák viceprezidentem operátora pro nefiremní zákazníky.

Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy, úřad místopředsedy vlády Petra Pellegriniho pro investice a informatizaci a IT Asociácia Slovenska (ITAS), spadající společně pod tzv. Digitálnu koalíciu, představily novou iniciativu, v jejímž rámci chtějí spolupracovat s univerzitou v Charkově na „dovozu“ expertů na IT z Ukrajiny. Společný studijní program umožní studentům z Ukrajiny dostudovat na Slovensku, naučit se slovensky a v místních firmách i získat praxi.