Lidé

Lidé

E-shop s nábytkem Bonami oznámil změnu ve svém vedení. Jeho novým výkonným ředitelem je Pavel Vopařil, který doposud působil jako venture partner skupiny Miton. Dosavadní šéf Bonami David Šiška bude nově pracovat jako Entrepreneur In-Residence právě v Mitonu.

Peter Ďurica je i po proběhnuvším výběrovém řízení stále ředitelem Národní agentury pro síťové a elektronické služby (NASES), a na starosti tak bude mít nadále třeba i běh domény Slovensko.sk. Ďurica doposud působil jako dočasný ředitel NASESu poté, co byl v listopadu (novembri) 2018 vládou odvolán dosavadní šéf Lukáš Sojka. Portál Živé.sk upozornil na zvláštní termíny výběrového řízení. Na podání žádosti o účast v něm totiž měli potenciální zájemci jen šest pracovních dní v období Velikonoc a Ďurica tak byl nakonec jediným kandidátem.

Společnost Zyxel zveřejnila informace o personálních změnách v jednotlivých zemích střední a východní Evropy (CEE). Na pozici Pre Sales Engineer české pobočky nastoupil Jan Kratina, který předtím více než 12 let působil u servisní organizace Zyxelu. Novým Sales Representative tamtéž je Viktor Myslikovjan, dosavadní Internal Account Manager. Sales Representative pro Slovensko pak byla jmenována Silvia Suchá, která do dubna působila v oddělení Order Desk. Expanzi do Bulharska a Rumunska dále povede Levente Cseh, nový Sales Representative RO & BG. Na pozici Sales Engineer v Polsku nastupuje Aleksander Turski.

Organizace CZ.NIC oznámila dvě personální změny ve svém vedení. Finančním ředitelem sdružení byl jmenován Tomáš Fuňka, jenž předtím pracoval v oblasti finančního plánování a řízení rizik v bankovním sektoru. Šéfem nově vzniklé hardwarové divize se pak stal Michal Hrušecký, softwarový inženýr, jenž se doposud podílel na hardwarovém projektu CZ.NIC s názvem Turris.

Na pozici chief commercial officer společnosti Nordic Telecom nastoupil Jan Roule, který v této funkci bude mít na starosti expanzi společnosti mezi spotřebitele. Roule předtím pracoval například ve firmě Radiomobil. Zde měl na starosti pomoc se vstupem operátora Paegas na trh. Později byl například i ředitelem prodeje rezidentním zákazníkům u T-Mobilu.

Z vedení společnosti Alphabet odchází bývalý ředitel Googlu Eric Schmidt, který z funkce zřejmě odchází nedobrovolně. Společně s ním v červnu končí i předsedkyně rady Google Diana Greenová. Oba nahradí Robin Washingtonová, finanční ředitelka biotechnologické společnosti Gilead Sciences Inc.

Pavol Lančarič skončil po 20 letech ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva slovenského operátora Orange. Novým šéfem společnosti se stává Federico Colom, který byl od roku 2016 výkonný viceprezidentem a ředitelem pro finanční kontroling skupiny Orange. Mezi lety 2007 a 2016 byl ředitelem úseku financí Orange Španělsko.

Společnost Veeam Software zveřejnila personální změny ve svém vedení, kdy se jejím regionálním ředitelem pro střední a východní Evropu stal Martin Štětka, který ve Veeamu pracuje již od roku 2011. Doposud byl regionálním prodejním manažerem pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Konica Minolta jmenovala svým novým obchodním ředitelem ITS Sales Konica Minolta pro Českou republiku Zdeňka Tomana, jenž zde poslední rok působil jako GMA manažer. Tři roky předtím do Koniky Minolty nastoupil jako key account manager, ještě dříve pak pracoval na různých manažerských funkcích společností T-Mobile a Telefónica.

Společnost CCV Informační systémy oznámila změny ve svém vedení – provozním ředitelem (COO) se stává Jan Škerle, šéfem prodejů (CSO) pak Lubomír Veselý. Dlouholetý zaměstnanec CCV Škerle naposledy působil jako ředitel divize eGovernment, Veselý pak jako obchodní ředitel (a původně account manager pro ERP systémy).