Lidé

Lidé

Společnost Google vyhodila inženýra Jamese Damoreho, který napsal, že schopnosti mužů a žen se liší z biologických příčin, které zapříčiňují menší zastoupení žen v segmentu technologií. Společnost to považovala za podceňovaní žen, i když důvod propuštění Damoreho ponechala bez komentáře.

Společnost VMware oznámila změny ve svém vedení. Senior viceprezidentkou a ředitelkou komunikace se stala Claire Dixon, dosavadní viceprezidentka pro globální komunikaci v eBay.

Novým výkonným ředitelem a předsedou představenstva společnosti ITeuro se stal Petr Boháč, který ve firmě pracuje už od roku 2006, naposledy jako produktový manažer a člen představenstva.

Výkonným ředitelem společnosti Sharp pro Evropu byl jmenován Jošihisa Išida, který naposledy působil jako poradce u Silk Labs, a ještě předtím jako výkonný ředitel a výkonný viceprezident Sony Erricson Mobile Communications AB.

Do funkce business development managera divize Virtualization & Infrastructure společnosti Arrow ECS byl jmenován Jakub Müller, který přichází z firmy O2 Czech Republic, kde naposledy působil jako segmentový specialista v oblasti cloudových ICT služeb.

Novým country manažerem společnosti Symantec pro český a slovenský trh byl jmenován Václav Petrželka, který přichází z konkurenčního Trend Micro, kde téměř dva roky působil jako regional account manager.

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) má nového generálního ředitele, Jaroslava Rezníka. Ten do funkce nastupuje po Václavu Mikovi. Rezník, který doposud působil jako ředitel Tlačovej agentury Slovenskej republiky (TASR), byl do své funkce zvolen většinou hlasů v NR SR.

Datový analytik a vyučující na FF UK Josef Šlerka končí ve společnosti Socialbakers. Od 15. srpna se stává ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Ten se zaměřuje na rozdělování grantů pro nezávislé a investigativní novináře.

Automobilka Škoda už má nového hlavního designéra, kterým je Němec Oliver Stefani, dosavadní vedoucí designu exteriéru ve Volkswagenu. Stefani přichází po Jozefu Kabaňovi, který přestoupil k BMW, kde taktéž působí jako šéfdesignér.

Alza.cz nabrala nového logistického ředitele, Jana Kličku, který předtím působil jako procesní manažer. Klička na novou pozici nastupuje po Rudolfu Žůrkovi, jenž přechází do DPD, kde bude působit jako provozní ředitel.