Lidé

Lidé

Novým partnerem společnosti Deloitte je Michal Kopanič, který bude nově zodpovědný za tým poradenské firmy na Slovensku. Doposud působil jako CEE SDC Banking Technology Lead společnosti PwC.

Dvojčata Winklevossova, která žalovala Marka Zuckerberga z Facebooku za to, že jim ukradl nápad, investovala vysouzené peníze do bitcoinů a neprodělala. Bratři touto investicí získali při dnešních kurzech více než miliardu dolarů.

Portál Lupa.cz zaznamenal vznik pobočky americké H2O.ai v pražském Karlíně, která aktuálně hledá lidi z řad vývojářů. Vývojové centrum firmy v Praze by se mělo rozjet ještě v průběhu ledna nebo února 2018.

Do VUMS DataCom nastupuje Tomáš Mathauser, a to jako channel manager. Předtím byl key account managerem v TP-Linku, ještě dříve působil ve firmách D-Link či Tech Data Distribution.

Tomáš Jilík nastoupil do funkce regional channel sales manager enterprise & cybersecurity ve společnosti Gemalto, a to pro český, slovenský a slovinský trh. Předtím působil v Microsoftu jako senior sales professional pro cloudovou infrastrukturu a kybernetickou bezpečnost v regionu CEE.

Společnost Tieto stále nabírá v rámci Česka další zaměstnance. V současnosti zaměstnává 2 400 lidí v Ostravě a 120 v Brně, přičemž v letošním roce byly počty navýšeny o 150 lidí. Růst by pak měly i příští rok.

Vydavatelství Penty má nového šéfa

Vydavatelství News and Media Holding (NMH), dceřiná firma skupiny Penta, vyměnila generálního ředitele. Petra Mertuse nahradil Michal Teplica, dosavadní ředitel Media and Digital Services, tedy firmy taktéž patřící Pentě. Na jeho původní místo pak nastupuje Michaela Slaninová.

Jeff Bezos je nejbohatším člověkem

Po dlouhé době už není nejbohatším člověkem Bill Gates, spoluzakladatel Microsoftu, ale šéf Amazonu Jeff Bezos. Jeho jmění překonalo hranici 100 miliard dolarů (konkrétně dosáhlo hodnoty 100,3 miliardy), a to díky nákupnímu šílenství s názvem Black Friday, na které navázal prudký růst akcií Amazonu

Změny ve vedení Dellu

Globální vedení společnosti Dell Technologies doznalo změn. Novou prezidentkou pro globální obchodní kanály se zde stala Joyce Mullenová, která ve firmě doposud působila jako viceprezidentka pro OEM řešení a internet věcí. Ve funkci střídá Johna Byrnea. Do její působnosti budou spadat i řešení Dell EMC.

Do týmu ISECO nastupuje Jiří Slabý

Do týmu společnosti ISECO nastupuje do funkce ředitele consultingu Jiří Slabý, který předtím léta pracoval ve firmách jako Delloite nebo IBM.