Lidé

Lidé

Policie potřebuje víc lidí na řešení kybernetické kriminality, říká policejní prezident Tomáš Tuhý s tím, že v současné době je počet takových specialistů v řadách Policie ČR okolo tří stovek, cílové číslo je pak okolo 500. Trestných činů celkově sice ubývá, ale počet zločinů spojených s počítači a internetem naopak roste.

Z Facebooku odchází dvojice zakladatelů Instagramu, stále populárnější sociální sítě, kterou Facebook koupil v roce 2012. Kevin Systrom byl po akvizici výkonným, Mike Krieger pak technickým ředitelem. Oba si teď chtějí vzít delší volno a přemýšlet o plánech do budoucna.

Do nově ustavené funkce Delivery Director společnosti Mainstream Technologies byl jmenován Eelko Truijens, dosavadní dlouholetý IT ředitel pro služby koncovým zákazníkům v ČSOB.

Obchodním ředitelem společnosti Ricoh pro Českou republiku a Slovensko se stal Antonín Brož, který dosud působil jako ředitel divize Business and Information Services Canonu. V přímém a nepřímém obchodu pracuje Brož už asi patnáct let.

Skupina Mall Group hlásí další personální změnu. Nastupuje do ní Ondřej Slabý, který zde bude působit jako ředitel personálního oddělení, a doposud byl ředitelem oddělení lidských zdrojů skupiny Fortuna Group.

Vynálezce Linuxu, finský Švéd Linus Torvalds, dočasně odchází ze svého pracovního života. Pauzu si dává kvůli svým návalům vzteku. Torvalds chce na sobě pracovat, aby svoje spolupracovníky nezraňoval a neodrazoval od další práce.

V jednom z minulých čísel Observeru se v sekci „Lidé“ vyskytla chyba. Michal Stránský, který se stal jedním z CTO Creative Docku, nebyl v minulosti CIO Českomoravské stavební spořitelny, ale vykonával funkci Head of CIO Office. Za chybu se omlouváme.

Novým generálním ředitelem společnosti Axians redtoo, patřící do nadnárodní skupiny Axians, byl k 1. září jmenován Jiří Vytlačil, dosavadní výkonný ředitel a předseda představenstva firmy Servodata Group. Ještě dříve pracoval ve firmách Cleverlance či Telefónica O2 Czech Republic.

Do společnosti Arrow ECS přichází do funkce enterprise sales managera Pavel Cach, který zde bude mít na starosti cloudová, infrastrukturní a virtualizační řešení. Cach původně pracoval jako team leader distributora Tech Data pro VMware.

Německé firmy mají velký zájem o slovenské IT specialisty, ti však většinou mívají problémy s němčinou. Byť angličtina pro „ajťáky“ zase takový problém není, s jinými jazyky bojují. Článek na toto téma přinesl portál Živé.sk. (zdroj)