Lidé

Lidé

Generálním ředitelem společnosti Asbis CZ byl jmenován Petr Dupák, který byl doposud ředitelem pro oblast Infrastructure and Data Management francouzské společnosti Atos. Ještě předtím byl dlouholetým generálním ředitelem společnosti Comparex.

Operátor Orange Slovensko bude mít po dvaceti letech nového generálního ředitele. Stane se tak 1. května (mája) letošního roku, kdy stávajícího šéfa Pavla Lančariče nahradí Federico Colom. Ten v současné době působí jako viceprezident a ředitel pro finanční controlling Orange Group ve Francii. Pavol Lančarič má ve slovenském Orange zůstat, a to jako předseda dozorčí rady. V této funkci tak skončí Bruno Duthoit.

Pražská městská společnost Operátor ICT oznámila změny ve svém představenstvu, kde jako členové končí Miroslav Svoboda a Petr Novotný. Ostatní členové představenstva (předseda Michal Fišer, místopředsedkyně Petra Burdová a člen Pavel Tesař) zůstávají na svých pozicích. O tom, kdo představenstvo doplní, zatím nemáme informace.

Dne 26. prosince zemřel ve věku 81 let Lawrence Roberts, který stojí za americkým vládním projektem ARPANET, jenž se dá považovat za předchůdce internetu. Počítačům se Roberts věnoval už od studentských let – v roce 1963 napsal dizertační práci na téma počítačově generované 3D grafiky, která byla v praxi uplatněna až o desítky let později.

Operátor Vodafone zruší až 1 200 pracovních míst ve Španělsku, a to za účelem úspory nákladů. Další detaily nejsou známy. Již dříve ovšem společnost oznámila, že plán snižování nákladů ve Španělsku a také Itálii je reakcí na náročné obchodní podmínky.

Novým výkonným ředitelem (CEO) společnosti DataSpring se stává Marek Chmiel, dosavadní obchodní ředitel divize Outsourcing a cloud společnosti Autocont. Právě do struktury Autocontu byl DataSpring nově začleněn.

Společnost Konica Minolta oznámila personální změny v managementu své české pobočky, jejímž ředitelem produktového marketingu byl nově jmenován Petr Atanasčev. Ten ve firmě působí již od roku 2011, naposledy jako Solutions Consultant, ještě předtím jako produktový manažer.

Společnost Infovista jmenovala nového výkonného ředitele, kterým se stává José Duarte. Stávající CEO Philippe Ozanian přechází do funkce seniorního poradce. Duarte byl dříve výkonným ředitelem firmy Infinitas Learning či Unit4 a zakladatelem portugalské pobočky společnosti SAP.

Americký (především komediální) herec Jack Black se stal youtuberem. Jeho oficiální účet přitom zaznamenal velký úspěch – za pouhé dva týdny se mu podařilo nasbírat tři miliony uživatelů.

Slovenská pobočka německé softwarové firmy SAP má po necelém půlroce opět nového výkonného ředitele. Tím je Martin Ferenec, dosavadní specialista společnosti pro řešení v segmentu digitální platformy a technologií pro SR a ČR. Do funkce nastupuje po Reinhardu Schwarzovi, který se vrátil do rakouského SAPu, kde působí jako obchodní ředitel pro klíčová průmyslová odvětví.