Lidé

Lidé

Do funkce s názvem Performance Team Leader konzultační firmy Acomware nastupuje Pavel Paradýs, který poslední rok strávil jako digitální nomád. Pracoval také jako Head of Social Innovation mediální skupiny Mafra nebo ve firmách Socialsharks a Story TLRS.

Společnost Zonky má nového marketingového manažera, Jana Sladovníka, který přebírá český trh po Jakubu Strýčkovi, jenž se nově bude zabývat řízením rozvoje značky Zonky v Evropě. Sladovník a Strýček už dříve spolupracovali, a to ve skupině Mafra, kde byl první z nich šéfem marketingu digitálních produktů a druhý marketingovým ředitelem.

Novým marketingovým ředitelem online prodejce potravin Rohlík.cz je Marek Hallér, dosavadní ředitel sektoru řízení cen a tržeb Makra pro český a slovenský trh. Ještě dříve působil v retail consultingu, a to například v dceřiné firmě Teska dunnhumby, jež vyvinula program Clubcard.

Ve věku 75 let zemřel v červnu Ing. Ivan Říčař, který významnou měrou přispěl k rozvoji skupiny TTC. Působil například jako ředitel Výzkumného ústavu telekomunikací a následně i TTC Telekomunikace. Později byl předsedou představenstva a generálním ředitelem firmy skupiny TTC Holding a důležitou roli hrál i při zakládání podniku TTC Marconi.

Novou ředitelkou Provozní divize investiční skupiny DRFG byla jmenována Miroslava Nechybová, která v uplynulých pěti letech působila ve funkci finanční a obchodní ředitelky firmy ASKLEPION – Lasercentrum Praha a ještě předtím dlouhodobě v české pobočce McDonald’s.

Společnost DHL Supply Chain jmenovala do nově vytvořené funkce vedoucího obchodu pro transport Richarda Endla, jenž poslední dva roky pracoval ve firmě Nagel Group jako vedoucí mezinárodního FTL oddělení. I předtím sbíral své profesní zkušenosti převážně v oblasti dopravy a logistiky, a to třeba ve společnostech DSV Road, Gistrans Czech Republic či DHL Express.

Společnost Accenture oznámila personální změny ve svém vedení. Výkonnou ředitelkou (CEO) se stala Julie Sweetová, dosavadní ředitelka Accenture pro region Severní Ameriky. Další změnou je jmenování aktuálního dočasného generálního ředitele firmy Davida Rowlanda výkonným předsedou. Nezávislou ředitelkou pak bude i nadále Marge Magnerová, členka představenstva bez funkce ve výkonném managementu.

Do funkce Chief Talent Officer v komunikační skupině Publicis Groupe nastoupila Barbora Čermáková, která bude mít na starosti HR aktivity všech agentur, které pod Publicis patří. Doposud působila v českém softwarovém startupu Clever Monitor, a to ve funkci Human Resources Manager.

Ředitelem pro oblast finančních rizik oddělení řízení rizik společnosti Deloitte byl jmenován Petr Strnad, jenž má skoro dvacetileté zkušenosti v segmentech financí a bankovnictví a v Deloitte nastoupil do týmu, který vede partner Nik Černomorský.

Novým obchodním ředitelem jazykové agentury Skřivánek se stává Lukáš Pokorný, který ve firmě pracuje už od roku 2003. Nastoupil sem jako koordinátor E-solutions a naposledy zde působil jako manažer nákupního oddělení.