INSIDE Komentář

Trh informační bezpečnosti patří mezi ty stabilně rostoucí. Na rozdíl od segmentů, jako jsou cloudové infrastrukturní či aplikační služby,  už ale pochopitelně nejde o růst závratný. Zatímco v letošním roce by mělo jít (v globálním měřítku) o více než 12 %, v roce příštím očekávají analytici společnosti Gartner zpomalení na méně než 9 %. Mezi tržními segmenty informační bezpečnosti skutečně výrazně vyčnívá jen jeden – je to právě cloudová bezpečnost, která by měla v letošním roce růst...

INSIDE Report

Služby inteligentní automatizace, digitalizace obchodních procesů a optimalizace/inovace služeb jsou hlavními fenomény, jež ovlivní ziskovost ve sféře IT služeb. Lídři odpovědní za plánování tak musejí počítat s tím, že bude třeba změnit či upravit obchodní modely a investovat právě do těchto fenoménů a technologií. Inteligentní automatizace v oblasti služeb je téma, o kterém hrdě mluví řada dodavatelů (v Česku například ústy sdružení ABSL). Tím do budoucna dávají zákazníkům argument a páku k vyjednávání o lepších podmínkách...

INSIDE Observer

TP-Link uvádí na trh herní router Archer C5400X, který podporuje tři frekvenční pásma (včetně dvou paralelních okolo frekvence 5 GHz) s kombinovanou rychlostí přenosu dat až 5 334 Mbit/s. Novinka disponuje čtyřjádrovým procesorem se 64bitovou architekturou taktovaným na 1,8 GHz, trojicí koprocesorů a 1 GB RAM.

Alibaba Cloud, patřící pod čínskou skupinu Alibaba Group, uzavřel strategické partnerství se společností ABC Data, která se tak stává jeho oficiálním distributorem produktů a služeb týkajících se cloudu na osmi trzích střední a východní Evropy včetně České Republiky a Slovenska.

Firma IDC zanalyzovala trh analytických řešení pro velká data a došla k závěru, že mezi lety 2017 a 2022 poroste tento segment v průměru zhruba o 12 procent ročně. Zatímco letos je jeho hodnota okolo 166 miliard dolarů, v roce 2022 už by to mělo být 260 miliard. Hlavními tahouny budou bankovní sektor a retail.

Společnost Lenovo představila dvojici vysoce výkonných notebooků, modelů ThinkPad P1 a P72. První z nich v sobě snoubí výkon s přenosností a uživatelům nabídne tenké provedení, ten druhý pak přináší hlavně to první, neboť jde o 17palcový stroj s procesory Intel Xeon a Core 8. generace a grafikou až Nvidia Quadro P5200.

Distributor SWS ve druhé polovině září opět uspořádá svoji úspěšnou akci SWS RoadShow, se kterou tentokrát navštíví Liberec (18.9.), Brno (19.9.) a Ostravu (20.9.). Jde o akci, na které se prodejci distribuovaných značek dočkají informací o nejnovějších technologiích či promoakcích výrobců.

Portál Heureka.cz pořádal ve dnech 20. až 22. srpna letní akci s názvem Dny dopravy zdarma, které se zúčastnily stovky českých e-shopů včetně velkých hráčů. V rámci akce bylo možné nakoupit jakékoliv zboží nad 300 korun s dopravou zdarma.

Čerstvě představený partnerský program společnosti Dell EMC s názvem Enterprise Preferred Channel Program vznikl v souladu s požadavky a zpětnou vazbou partnerů. Hlavním cílem je sjednocení přístupu Dell EMC a jeho partnerů vůči zákazníkům.