INSIDE Komentář

Probíhá skutečně masivní nástup AI, nebo se jedná o pouhý hype? Podle analytiků Gartneru paradoxně to druhé vede k prvnímu. S tím jak rostou povyk i skutečný zájem který AI (opět, po několika desítkách let) vyvolává se stále víc výrobců software odhodlává, zařadit umělou inteligenci do své produktové strategie. Přes všechny zmatky a zklamání, které nás v souvislosti s AI čekají tak analytici Gartneru předpovídají, že umělá inteligence (v nějaké formě) bude do roku...

INSIDE Report

Umístění v magickém kvadrantu nebo přehledu „cool“ dodavatelů považují za úspěch i renomované globální IT firmy a miliardové start-upy. V posledních letech se uznání ze strany analytiků dostalo i několika českým a slovenským společnostem a jejich produktům. V INSIDE vám přinášíme jejich přehled i pohledy a komentáře týkající se aktivit v oblasti řízení vztahů s analytiky (AR, Analyst Relations). Tento článek vyšel původně v INSIDE Report 3Q2016, kompletní PDF verzi článku můžete stáhnout zde.  Úspěch společností,...

INSIDE Observer

Finančním ředitelem distribuční společnosti DNS je Jaroslav Kohoutek, který předtím působil ve firmách Helicar, ISE či Pražská plynárenská. Dosavadní finanční ředitel František Kašpar si ponechá pouze druhou ze svých rolí, a to roli provozního ředitele.

Společnost Ericsson zveřejnila studii, podle níž sítě 5G pomohou rozšíření virtuální a rozšířené reality v různých oblastech. Celých 70 % spotřebitelů má za to, že VR a AR se stanou „běžnými standardy“ v oblastech médií, vzdělávání, práce, komunikace atd.

Celosvětové prodeje PC i nadále klesají. Ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání poklesly o 4,3 procenta na 61,1 milionu kusů, tj. na desetileté minimum. Uvádí to pravidelná zpráva společnosti Gartner.

Společnost Extreme Networks završila akvizici síťové divize společnosti Avaya, kterou oznámila v březnu. Do portfolia Extreme Networks tak přicházejí zabezpečená síťová prostředí i výkonné modulární switche.

Americký Qualcomm ve svém sporu o patenty s Applem přitvrzuje. Požádal totiž soudy v Německu, aby pozastavily prodej iPhonů v Evropě (přičemž zároveň se ukáže, zda má německá jurisdikce moc i nad ostatními evropskými zeměmi). Pokud by soudy Qualcommu vyhověly (a ostatní evropské země by jejich rozhodnutí akceptovaly), pak by byla ochromena distribuce iPhonů na starém kontinentu.

Kingston uvádí čtečku paměťových karet, která je specifická tím, že podporuje rozhraní USB typu A i USB typu C. Zařízení Kingston MobileLite Duo 3C podporuje karty microSD/SDHC/SDXC i UHS-I.

Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) má staronového ředitele, kterým je Alan Ilczyszyn, který zde funkci pověřeného ředitele vykonával od listopadu 2016. Ilczyszyn se jako poradce na založení NAKITu podílel.