INSIDE Komentář

Hype křivka rodících se technologií pro rok 2017. Zdroj: Gartner, 2017

A jako každý rok i letos patří mezi nejpopulárnější hype křivka rodících se technologií. Při pohledu na její letošní podobu si možná na prvním místě všimnete „utíkající“ virtuální reality, která se zvedla z „propadu deziluze“, je aktuálně ve fázi „osvíceného vzestupu“ a během dvou až pěti let by měla dosáhnout fáze produktivity. VR technologie v podobě HTC Vive a PlayStation 4 VR jsou v konzumní sféře běžně dostupné a možná ještě větší potenciál čeká AR (rozšířenou...

INSIDE Report

V tomto online speciálu vám budeme postupně přinášet komentáře nově publikovaným hype křivkám. Jeho rozšířenou verzi včetně přehledu všech publikovaných křivek připravujeme do INSIDE Report 3-2017. Nové hype křivky jsou tu! (21.08.2017) A jako každý rok i letos patří mezi nejpopulárnější hype křivka rodících se technologií. Při pohledu na její letošní podobu si možná na prvním místě všimnete „utíkající“ virtuální reality, která se zvedla z „propadu deziluze“, je aktuálně ve fázi „osvíceného vzestupu“ a během dvou...

INSIDE Observer

Společnost MongoDB jde na burzu. Americká komise pro cenné papíry od ní již obdržela potřebné dokumenty a k primární emisi akcií by mohlo dojít ještě v letošním roce. Zatím poslední investice zvýšila valuaci databázového zázraku na 1,6 miliardy dolarů.

Americká společnost Apple připravuje vlastní filmy a seriály a do obsahu chce dát 4,5 miliardy dolarů. Má se tak stát přímou konkurencí Netflixu. Gigant z Cupertina nešetří ani na lidech – na tvorbu obsahu najal programové specialisty ze Sony Entertainment.

Portál Mediaguru informoval o tom, že si společnost Seznam registrovala ochranné známky Seznam TV a Seznam.cz TV. Televizní službu (HbbTV) už přitom provozuje více než rok; a tak si tyto ochranné známky dosud mohl zaregistrovat kdokoliv.

Ministerstvo financí zveřejnilo další web, který musejí poskytovatelé připojení k internetu (ISP) blokovat. Opět se to týká hazardního webu, tentokrát jde o portál thelotter.com. Svůj vlastní seznam nepovolených webů sestavuje i slovenská Finančná správa.

Irský ministr financí Paschal Donohoe se nechal slyšet, že jeho země odmítá zpětně vybírat daně od Applu. Evropská komise na Irsko tlačí, aby od amerického giganta zpětně vybralo 13 miliard eur. Jenže podle Donohoa platily stejné podmínky pro všechny a zákony tedy nebyly šité na míru Applu. Jeho jednání tak nebylo protiprávní.

Praha instalovala další chytrou lavičku, a to konkrétně u Rudolfina. Dodavatelem je společnost mmcité. Zajímavostí je, že takovéto lavičky pomáhají v přístupu on-line především bezdomovcům, kteří jinak nemají příliš možností, jak nabít své chytré telefony. Všimla si toho ve své reportáži Lupa.cz.

Portál Moře financí pro on-line správu osobních financí, který již nějakou dobu nefungoval, koupila cashbacková služba Tipli, která jej chce integrovat do své nabídky a uživatelům nabídnout lepší podmínky při on-line nákupech.