INSIDE Komentář

Umělé inteligenci se podle zjištění analytiků Gartner daří zejména v oblasti digitálního prodeje (digital commerce). Z průzkumu provedeného analytiky mezi 307 uživatelskými organizacemi z oblasti digital commerce jež již používají či začínají nasazovat AI totiž vyplývá, že plných 70 % z nich považuje své projekty využívající prvky AI za velmi či dokonce extrémně úspěšné. V průzkumu byly zařazeny podniky z Evropy, severní a jižní Ameriky, Asie a Austrálie. Plné tři čtvrtiny respondentů uvedly, že v oblastech, které sledují a měří, dosahují dvouciferného...

INSIDE Report

Služby inteligentní automatizace, digitalizace obchodních procesů a optimalizace/inovace služeb jsou hlavními fenomény, jež ovlivní ziskovost ve sféře IT služeb. Lídři odpovědní za plánování tak musejí počítat s tím, že bude třeba změnit či upravit obchodní modely a investovat právě do těchto fenoménů a technologií. Inteligentní automatizace v oblasti služeb je téma, o kterém hrdě mluví řada dodavatelů (v Česku například ústy sdružení ABSL). Tím do budoucna dávají zákazníkům argument a páku k vyjednávání o lepších podmínkách...

INSIDE Observer

Ekvádorská ambasáda v Londýně obnovila internetové připojení zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi, který se v budově už šest let ukrývá. Šéfredaktorem WikiLeaks se nedávno stal Assangeův blízký spolupracovník, Islanďan Kristinn Hrafnsson.

Rámcová smlouva slovenského ministerstva školství se společností Swan na dodávku internetu do škol (Edunet_SK) sice počítá s částkou až 64,36 milionu eur s DPH, přesto by reálná částka na čtyři roky mohla být méně než poloviční (25,6 milionu eur). Resort plánuje ušetřit na rychlosti. Píše to portál Živé.sk s odkazem na sdružení Slovensko.Digital. (zdroj)

Apple ještě v říjnu představí nové iPady Pro. Podle aktuálně dostupných spekulací má jít o dvojici modelů, z nichž jeden má mít rozlišení 12,9“ a druhý 10,5“ nebo 11“. Tablety budou podporovat Face ID a mají být tenčí a s menšími okraji okolo displejů než doposud.

Slovenská policie varovala před podvodnými e-shopy, které vypadají, jako by prodávaly značkovou obuv, ale jejich primárním účelem je vylákat ze zákazníků údaje o platebních kartách. Jde o čtyři domény: slncz.com, slupl.com, vaseu.com a vasonline.pw. Poslední z nich přitom imituje prostředí Amazonu. Pokud jste už na těchto webech svoje údaje zadali, neprodleně si zablokujte svou platební kartu.

Experti divize Unit 42 bezpečnostní firmy Palo Alto Networks detekovali nový malware, který se maskoval jako aktualizace technologie Adobe Flash, ale ve skutečnosti využíval zdroje napadeného počítače pro těžbu kryptoměny monero.

Nestabilita operačního systému Windows 10 ve verzi 1809 po instalaci kumulativní aktualizace, o které jsme informovali minulý týden, se týkala hlavně počítačů HP a byla způsobena nefunkčním ovladačem. Nekompatibilní ovladač odstraní update dané aktualizace s označením KB 4468304. Další novinkou z dílny Microsoftu je aktualizace KB 4468550, která řeší problémy týkající se nefunkčního zvuku. Aktualizace je pro postižené systémy k dispozici skrze Windows Update.

Operátor 4ka odškodnil svoje klienty, kterým ve středu 10. října několik hodin nefungovala data. Postižení zákazníci dostanou 1 GB dat s platností 24 hodin od přijetí aktivační SMS. Balíček neplatí pouze v síti 4ky, ale i ve 3G síti Orange.