INSIDE Komentář

Prezentace Marka Staynera na letošní Gartner Tech Growh and Innovation Conference v Londýně sice mířila specificky do oblastí marketingu a prodeje, jde ale o téma, jemuž by měli věnovat pozornost všichni jimž není lhostejný stav firemní homepage (a celého podnikového webu).   Podíl návštěvníků, kteří z hlavní firemní stránky dále nepokračují je v současné době 52 % (median „bounce rate“), median podílu návštěvníků, kteří nakonec vyplní nějaký typ kontaktního či lead formuláře je 0,8 %.  To znamená že na...

INSIDE Report

Lukáš Erben Ve světě analytiky, BI a datové vědy se zjevilo nové paradigma: rozšířená analytika (augmented analytics). Jejím srdcem, nebo spíše mozkem, je automatizace využívající strojové učení s cílem poskytnout lidem kontextuální povědomí napříč celým datově-analytickým workflow, tedy od dat přes jejich pochopení po rozhodnutí a akci. Rozšířená analytika bude podle analytiků (kdo jiný by jí měl rozumět) klíčem k objektivnímu rozhodování a nestrannému vnímání souvislostí – promění způsob, jakým uživatelé pracují s daty, jak je...

INSIDE Observer

Distributor AT Computers spouští na svém webu sekci s názvem IT zprávy, ve které se zájemci dozvědí aktuální novinky ze světa technologií, ale také rozhovory s představiteli domácích i zahraničních značek z oblasti IT, produktové články jednotlivých výrobců a další.

Novou akvizici v poslední době realizovala i společnost Salesforce, která v jejím rámci koupila firmu Tableau, jež se orientuje na analýzu a virtualizaci dat. Hodnotu transakce tentokrát známe – činí 15,7 miliardy amerických dolarů. Tableau zaměřuje svoje aktivity a analýzu a vizualizaci dat a k jejím zákazníkům patří hlavně podniky.

Firma Western Digital představuje na českém trhu externí SSD disky My Passport Go, které jsou odolné díky ochrannému gumovému rámu. Ke specifikacím patří kapacita až 1 TB, integrovaný USB kabel nebo maximální rychlost přenosu dat do 400 Mb/s.

Firma Arbes Technologies má nového ředitele personálního oddělení. Do této funkce byl jmenován Martin Váša, který má v oblasti personalistiky a HR již dvacet let zkušeností. Naposledy působil jako manažer HR ve společnosti Ušetřeno.cz; dříve pracoval například ve firmách Tesena, Your System či Ness Technologies.

Společnost Intel ohlásila novou akvizici – kupuje startupovou firmu Barefoot Networks, která stojí a ethernetovým switchem Tofino a souvisejícím ekosystémem (kompilátorů, nástrojů a P4 kódů). Transakce, jejíž konečnou hodnotu neznáme, by měla být uzavřena ve třetím kvartále letošního roku. Jejím cílem je podpoření snahy Intelu posílit svoji síťovou divizi.

Globální trh tiskových zařízení i nadále klesá, přičemž v prvním čtvrtletí 2019 tento pokles činil 3,9 procenta na 22,8 milionu kusů prodaných zařízení (tiskáren, kopírek a multifunkcí). Píše o tom analytická firma IDC s tím, že naopak pozitivním trendem je růst poptávky po barevných inkoustových multifunkčních strojích (+ 4,7 %), a zařízení Ink Tank (+ 23,4 %).

V čele IT Asociácie Slovenska (ITAS) zůstává ve funkci prezidenta i na další dva roky Emil Fitoš, který byl znovuzvolen valným shromážděním. Prvním viceprezidentem bude i nadále Mário Lelovský. Naopak dosavadní člen vedení Jozef Chamraz ve své pozici končí – už ani znovu nekandidoval – a na jeho místo nastupuje Pavol Frič z Ditecu.