INSIDE Komentář

Hype křivka oslavila v letošním roce své 22. narozeniny. Jde vlastně o jednoduchou vizualizaci způsobu, kterým většinou uvažujeme o nových technologiích. Jako „zákon“ (či spíše empirickou poučku) jej definoval již v 70. letech vědec a futurolog Roy Amara větou: „Máme sklon přeceňovat význam nových technologií v krátkodobém horizontu a podceňovat jejich dopad v horizontu dlouhodobém.“ Hype křivka elegantně zobrazuje obojí – vrchol přehnaných očekávání je oním přeceňováním a opětný nástup z vystřízlivění směrem k produktivitě souvisí s podceněním dlouhodobého dopadu přinejmenším...

INSIDE Report

Během tohoto týdne Vám přineseme několik shrnutí a postřehů z nejvýznamějšího setkání CIO a vrcholné IT Exekutivy. Tento článek jsme připravili jako rozcestník na jednotlivé příspěvky, které budeme postupně přidávat.   TOP 10 předpovědí pro rok 2018 a další léta Analytici Gartneru publikovali nejnovější předpovědi pro uživatele a organizace již u příležitosti Symposia v Orlandu. Jejich stručné shrnutí v češtině naleznete na webu Inside, kompletní rozbor je k dispozici ve studii Gartneru (dostupná v rámci vašeho předplatného,...

INSIDE Observer

Facebook bude od poloviny roku 2019 ve třiceti zemích danit svoje příjmy z reklamy přímo v místě jejich nabytí. Novinka se týká těch zemí, kde má společnost provozující stejnojmennou sociální síť kanceláře. Příjmy doposud byly daněny přes centrálu v Irsku.

Návrh Evropské komise, který se týkal možnosti přeshraničního on-line televizního vysílání v rámci Evropské unie, byl Evropským parlamentem zamítnut. Povoleno je kvůli autorským právům pouze zpravodajství a pořady o aktuálním dění.

Apple zainvestuje prostřednictvím svého fondu Advanced Manufacturing Fund 390 milionů dolarů do společnosti Finisar, která vyrábí čipy pro vyspělé funkce smartphonů. Americký gigant již z fondu podpořil například výrobce tvrzeného skla Gorilla Glass, firmu Corning, a to částkou 200 milionů dolarů.

Operátor O2 se chystá pokračovat ve vykupování vlastních akcií i v následujících dvou letech, kdy si může koupit maximálně 1,25 % akcií k 2,75 %, které již byly vykoupeny. Rozhodla o tom již dříve valná hromada společnosti.

Atos vyjádřil zájem o koupi bezpečnostní firmy Gemalto, za kterou nabízí 4,3 miliardy eur. Nabídka byla podána už v listopadu, nyní však byla zveřejněna. Gemalto na ni zatím nereagovalo.

TP-Link přináší novinku v podobě dvoupásmového extenderu (opakovače) RE360, který rozšíří domácí Wi-Fi síť do odlehlých prostor. Samozřejmostí je podpora standardu 802.11ac, který ve dvou pásmech nabízí rychlost až 1 200 Mbit/s.

Společnost Distree EMEA začala s další verzí svého regionálního průzkumu zaměřeného na spotřební technologie v regionu Evropy, Blízkého Východu a Afriky. Zároveň byly pro distributory otevřeny registrace na akci Distree EMEA 2018, která se uskuteční od 6. do 9. února v Monaku.