INSIDE Komentář

Pragmatický přístup k riziku, renesance SOC a prioritizace bezpečnostních investic na základě frameworků pro zabezpečení dat patří mezi trendy, které by podle analytiků měli podnikoví ředitelé informační bezpečnosti (CISO, CSO) a společně s nimi i ředitelé IT (CIO) v letošním roce sledovat. Ochota přijmout určitou míru rizika znamená i ochotu akceptovat množné následky bezpečnostního incidentu. Příkladem, jak taková deklarace přijatelného rizika může vypadat je prohlášení které analytici „odchytili“ u nejmenovaného národního přepravce: „Tato organizace není ochotna akceptovat rizika,...

INSIDE Report

Lukáš Erben Ve světě analytiky, BI a datové vědy se zjevilo nové paradigma: rozšířená analytika (augmented analytics). Jejím srdcem, nebo spíše mozkem, je automatizace využívající strojové učení s cílem poskytnout lidem kontextuální povědomí napříč celým datově-analytickým workflow, tedy od dat přes jejich pochopení po rozhodnutí a akci. Rozšířená analytika bude podle analytiků (kdo jiný by jí měl rozumět) klíčem k objektivnímu rozhodování a nestrannému vnímání souvislostí – promění způsob, jakým uživatelé pracují s daty, jak je...

INSIDE Observer

Společnost Konica Minolta představila novou řadu barevných tiskáren a multifunkčních zařízení formátu A4 s názvem i-Series, která zahrnuje celkově pět zařízení s dotykovým displejem, čtyřnásobnou operační pamětí i vyšším celkovým výkonem.

Firma HP přichází na trh s mobilním tenkým klientem HP mt45, který je podle výrobce určený především pro vysoce mobilní profesionály. K dispozici je 14palcový Full HD displej s úzkým rámečkem a celohliníkové tělo, uvnitř pak procesor AMD Ryzen 3 PRO 3300U s GPU Radeon Vega 6.

Bezpečnostní firma Symantec by už brzy mohla být koupena výrobcem čipů Broadcom, píše deník Financial Times s tím, že navzdory spekulacím nebyla smlouva o akvizici zatím podepsána. Nicméně je na spadnutí a hrát by se mělo o zhruba 15 miliard dolarů. Zprávy přicházejí necelé dva měsíce poté, co po oznámení horších než očekávaných finančních výsledků rezignoval výkonný ředitel Symanteku Greg Clark.

Společnost AT Computers přidala do svého distribučního portfolia pokročilá komunikační řešení od společnosti Ubiquiti Networks. Většina z nich přitom bude přímo skladem. Smlouva platí od července 2019 a to pro český i slovenský trh.

Portál Lupa.cz rozjela nominační kolo dalšího ročníku ankety Křišťálová Lupa – Cena českého internetu. Veřejnost má možnost od 16. července do 20. srpna nominovat svoje favority mezi weby v různých kategoriích, přičemž ty nejúspěšnější se následně utkají ve finále.

Do funkce s názvem Performance Team Leader konzultační firmy Acomware nastupuje Pavel Paradýs, který poslední rok strávil jako digitální nomád. Pracoval také jako Head of Social Innovation mediální skupiny Mafra nebo ve firmách Socialsharks a Story TLRS.

Společnost Zonky má nového marketingového manažera, Jana Sladovníka, který přebírá český trh po Jakubu Strýčkovi, jenž se nově bude zabývat řízením rozvoje značky Zonky v Evropě. Sladovník a Strýček už dříve spolupracovali, a to ve skupině Mafra, kde byl první z nich šéfem marketingu digitálních produktů a druhý marketingovým ředitelem.