INSIDE Komentář

Zákaznická zkušenost (CX, Customer Experience) se v posledních dvou letech stala absolutním zaklínadlem, které takřka zastínilo celé CRM. Z průzkumu Gartneru vyplývá, že více než pět tisíc globálních organizací již vytvořilo a obsadilo specializovanou pozici lídra pro oblast CX, přičemž bezmála polovina (40 %) jich je podřízena přímo CEO – to ilustruje, jaký význam je řízení a zlepšování zákaznické zkušenosti (či zákaznického zážitku) věnován, ale také to ukazuje, že podniky se snaží zákaznickou zkušenost, respektive možnosti...

INSIDE Report

Již počtvrté zjišťoval INSIDE ceny, za které tuzemské podniky nakupují externí IT odborníky. V situaci, kdy je na trhu pro řadu specializací nedostatek adeptů, je otázka jejich správné ceny na „trhu těl“ pro řadu organizací klíčová. Letošní průzkum naznačuje, že bezmála třetina společností nakupuje externě i odborníky na ředitelských pozicích, byť se jejich celkový podíl pohybuje jen na úrovni jednoho procenta. V letošním roce alespoň několik ředitelských či exekutivních „člověkodnů“ nakoupila bezmála třetina respondentů. Nejpoužívanější...

INSIDE Observer

Češi svoje počítače obměňují jednou za šest let, uvádí ve svém průzkumu firma CHG-Meridian, specialista na operativní leasing kancelářské techniky. Až 70 procent podniků v ČR používá výpočetní techniku až do úplného opotřebení (což zní pravda dost ekologicky, pozn. red.). Vyspělé země přitom mají cyklus obměny dvakrát kratší, čili tři roky.

Ředitel automobilky Tesla Elon Musk na svém twitterovém účtu oznámil, že software jeho automobilů by se v srpnu mělo dočkat další velké aktualizace, a to na verzi 9.0. Předchozí verze – 8.0 – byla vydána v roce 2016. Součástí verze 9.0 by měla být funkce „úplně samostatné jízdy“ pro systém Autopilot 2.0.

Týmy společnosti Deloitte v regionu EMEA podnikly nejrozsáhlejší studii digitální vyspělosti bank a finančních institucí. Analyzováno bylo celkem 238 bank a 10 fintech společností ve 38 zemích a porovnáno bylo 826 funkcionalit. Digitální šampioni byli nalezeni v Polsku, Rusku, Španělsku, Švýcarsku a Turecku, studie mezi jednotlivými bankami přesto našla výrazné rozdíly. (zdroj)

Společnost Accenture otevřela v Bratislavě nové Liquid Studio, což je prostor, který má napomoci urychlení inovací a vývoje v oblasti softwaru. Kromě toho zde vzniká ještě jeden prostor, a sice Nano Lab s přístupem k výsledkům R&D aktivit Accenture Labs po celém světě.

Slovak Telekom oznámil zrychlení svého 4G LTE připojení s maximálním teoretickým maximem 500 Mbit/s. Nasadil totiž modulaci 256-QAM, kterou v současné době ovšem podporuje pouhých jedenáct zařízení. Jde o vybrané modely od Samsungu, Sony a Huawei.

Společnost Ookla vydala svoji analýzu rychlosti mobilního internetu v jednotlivých zemích EHS za měsíc duben. Na prvním místě se nachází Island a Norsko s rychlostmi okolo 65 Mbit/s. Průměr v rámci EU je 35 Mbit/s, nejhůře je na tom Polsko (25 Mbit/s) a Irsko (21 Mbit/s). Česká republika nabízí rychlosti 43 Mbit/s (7. místo), Slovensko pak 30 Mbit/s (21. místo).

Doplněk Adblock pro webové prohlížeče nabízí inovaci, díky které dokáže blokovat nejen reklamy, ale nově také sběr dat třetích stran na jednotlivých webových stránkách s vloženými tlačítky pro sdílení či formuláři pro komentování na sociálních sítích.