INSIDE Komentář

Amazon v minulém týdnu představil novinku, která vlastně novinkou není, protože se o ní spekulovalo a diskutovalo přinejmenším poslední rok. Alexa for business nás podle e-commerce a as-a-service giganta „osvobodí od otravných věcí, jako jsou správa našich kalendářů, vytáčení konferenčních hovorů nebo hledání informací, a umožní nám používat náš hlas pro ovládání technologií způsobem, který je pro nás přirozený – prostě nám pomůže, stačí se zeptat nebo si říct“. Tolik vzletné vize z tiskové zprávy a teď...

INSIDE Report

Během tohoto týdne Vám přineseme několik shrnutí a postřehů z nejvýznamějšího setkání CIO a vrcholné IT Exekutivy. Tento článek jsme připravili jako rozcestník na jednotlivé příspěvky, které budeme postupně přidávat.   TOP 10 předpovědí pro rok 2018 a další léta Analytici Gartneru publikovali nejnovější předpovědi pro uživatele a organizace již u příležitosti Symposia v Orlandu. Jejich stručné shrnutí v češtině naleznete na webu Inside, kompletní rozbor je k dispozici ve studii Gartneru (dostupná v rámci vašeho předplatného,...

INSIDE Observer

Slovenský resort školství zaplatí celkově 722 tisíc eur za chyby v projektu internetu do škol s názvem Digitálne učivo na dosah. S tím na ministerstvu začal současný místopředseda vlády pro investice a informatizaci Peter Pellegrini. Přehled celé problematiky přinesl portál Živé.sk. (zdroj)

Kontrola úřadu Petra Pellegriniho a ministerstva financí zjistila, že státní úředníci ne vždy dodržují zákon při vydávání elektronických občanských průkazů. Povinností občana je totiž zvolit si v takovém případě šestimístný bezpečnostní osobní kód s názvem BOK, jenže podle zjištění kontrolorů se tak neděje vždy.

Národná banka Slovenska (NBS) zrušila výběrové řízení na aplikaci Moje peniaze za odhadovanou cenu 156 tisíc eur. Aplikace měla lidi naučit rozpoznávat falešné bankovky. Podle mluvčí banky instituce upustila i od myšlenky aplikace jako celku a výběrové řízení se tak opakovat nebude.

Američtí vyšetřovatelé přišli s podezřením, podle nějž výrobce dronů DJI odesílá data o kritické infrastruktuře USA do Číny, kde je má k dispozici tamní vláda. DJI podle svého vyjádření své zákazníky k nahrávání videí na jeho servery nenutí. Podle amerických úřadů se má situace týkat komerčních řad dronů značky DJI, nikoliv hobby variant.

Žilinská univerzita ve spolupráci se společností Huawei otevřela ve svých prostorách tzv. Safe City Lab, výzkumné středisko, které se má věnovat zajištění komunikace při kritických událostech od přírodních katastrof po masové akce.

Vítězem kategorie Challenger Award soutěže Startup Awards se stal startup Decent, který je aktuálně největší potenciál růstu. Firma přináší vlastní verzi technologie blockchain.

Operátor 4ka rozjíždí spolupráci se sítí prodejen Digitall. Jeho služby si je nově možné aktivovat v celkem 40 prodejnách této sítě ve 33 slovenských městech, které se nacházejí v nákupních centrech Kaufland nebo Tesco.