INSIDE Komentář

Zákaznická zkušenost (CX, Customer Experience) se v posledních dvou letech stala absolutním zaklínadlem, které takřka zastínilo celé CRM. Z průzkumu Gartneru vyplývá, že více než pět tisíc globálních organizací již vytvořilo a obsadilo specializovanou pozici lídra pro oblast CX, přičemž bezmála polovina (40 %) jich je podřízena přímo CEO – to ilustruje, jaký význam je řízení a zlepšování zákaznické zkušenosti (či zákaznického zážitku) věnován, ale také to ukazuje, že podniky se snaží zákaznickou zkušenost, respektive možnosti...

INSIDE Report

Již počtvrté zjišťoval INSIDE ceny, za které tuzemské podniky nakupují externí IT odborníky. V situaci, kdy je na trhu pro řadu specializací nedostatek adeptů, je otázka jejich správné ceny na „trhu těl“ pro řadu organizací klíčová. Letošní průzkum naznačuje, že bezmála třetina společností nakupuje externě i odborníky na ředitelských pozicích, byť se jejich celkový podíl pohybuje jen na úrovni jednoho procenta. V letošním roce alespoň několik ředitelských či exekutivních „člověkodnů“ nakoupila bezmála třetina respondentů. Nejpoužívanější...

INSIDE Observer

Úředníci města Bratislavy obvolávají občany kvůli dani z nemovitosti, jejíž výši se mají dozvědět ze své e-schránky na portálu Slovensko.sk. Týká se to těch, kteří již svoji schránku mají aktivovanou. Zhruba polovina z nich si ji však nekontroluje.

Společnost Teradata viní ve Spojených státech německý SAP z krádeže duševního vlastnictví. Tohoto přečinu se měl dopouštět celá desetiletí, přičemž s využitím svojí softwarové databanky Hana zneužíval své postavení na trhu. SAP prý žaloba překvapila a obvinění odmítnul.

Skupina Cleverlance Group zveřejnila svoje hospodářské výsledky za rok 2017, kdy její konsolidovaný obrat činil 951 milionů korun a provozní zisk 42,5 milionu korun, což je o necelých 20 milionů více než v roce 2016.

Švýcarská společnost Giants Software, která stojí za populárním Farming Simulatorem, oznámila otevření vývojářského centra v Brně, kde se má pracovat právě i na zmíněné hře. Tamní pobočku má vést Lukáš Kuře, který mimo jiné vyvíjel i Mafii.

Tým O1People ze Slovenska spustil svoji vlastní kryptoměnu krytou zlatem, která nese název OneGram. Tu jako oficiální platidlo akceptuje například i dubajská developerská společnost MAG, u níž si za OneGram můžete například i koupit nemovitost.

Svůj vlastní e-shop s potravinami už chystá také řetězec Globus a již nějakou dobu ho interně testuje. Online chce prodávat především čerstvé potraviny a další produkty značky Poctivá výroba Globus. Na rozdíl od Teska však Globus nebude zboží dodávat přímo k zákazníkům domů, ale nechá je, aby si je vyzvedli ve speciálních výdejnách Click&Go.

Skupina Etnetera zveřejnila svoje hospodářské výsledky za svůj uplynulý fiskální rok, kdy zaznamenala obrat ve výši 452,1 milionu korun. Provozní zisk firem v rámci skupiny činil v souhrnu 48,1 milionu korun. Na počátku finančního roku se Etnetera Group skládala ze šesti, na jeho konci pak z devíti firem.