INSIDE Komentář

V moderním technologickém světě jsou to stále častěji zákazníci (podniky a organizace), kdo zahajuje nákupní (z pohledu dodavatele pak prodejní) proces. Je to do značné míry dáno tím, že mají potřebné nástroje a informace, aby sami ušli mnohem delší kus „nákupní cesty“. Je to fenomén, kterého si patrně poprvé povšimli již před řadou let v Harvard Business Review – přesto se nové realitě, v níž platí, že důležitější než četnost obchodních kontaktů je jejich...

INSIDE Report

Přinášíme vám výběr z nejnovějšího INSIDE Report je  vedle přehledu hlavních trendů a témat z Gartner Symposium (AI, blockchain, digitální KPI) zaměřen na témata bezpečnosti a IT služeb. Trendy a předpovědi pro rok 2018 a dál V Reportu vám přinášíme přehledné zpracované téma hlavních technologických trendů a předpovědí, kterému jsme se věnovali již dříve na webu INSIDE - tak aby se v něm zorientoval i váš CEO a ostatní členové nejvyššího vedení či kolegové. Gartner Symposium: pokračuje transformace,...

INSIDE Observer

Společnost Arrow ECS má novou posilu, Radka Žaluda, který zde začíná působit jako licenční specialista pro Microsoft. Předtím sedm let pracoval jako softwarový konzultant pro řešení Microsoftu společnosti Daquas.

AOC přináší na trh šestici nových monitorů řady P1, což je nová řada cílící na podniky. K dispozici jsou modely s úhlopříčkami mezi 21,6 a 27 palci i rozličné možnosti konektivity, ergonomické schopnosti či technologie na ochranu zraku.

Microsoft na své konferenci Microsoft Business Forward uvedl několik nových řešení pro podnikání a marketing, včetně nástrojů Microsoft Dynamics 365 for Marketing a Microsoft Dynamics 365 for Sales Professional či řady aplikací Power BI Insights pro analýzy přizpůsobené například marketingu, obchodu nebo lidským zdrojům.

Společnost IBM představila na akci IBM PartnerWorld svůj nový plán restrukturalizace modelů partnerské podpory. V souvislosti s tím se objevila čtveřice nových iniciativ, které mají partnery podnítit ke specializaci na oblasti umělé inteligence, cloudu, blockchainu a kybernetické bezpečnosti.

E-shop Mall.cz otevřel svou první kamennou prodejnu zkombinovanou s výdejním místem zboží objednaného online. Prostory se nacházejí v pražském obchodním centru Nové Butovice a zákazníci si tam budou moci vyzvedávat třeba i objemnější zásilky.

Společnost AMD přiznala bezpečnostní chyby ve svých procesorech. Ty našla izraelská bezpečnostní firma CTS Labs. Problém se týká CPU řad Ryzen a Epyc. Bezpečnostní mezery jsou hned čtyři – Masterkey, Ryzenfall, Fallout a Chimera – a výrobce již pracuje na jejich nápravě.

Podle studie společnosti Canalys se na celosvětovém prodeji IT infrastruktury za rok 2017 podíleli ze 74 procent partneři. Celkový objem dodávek infrastruktury činil za celý rok 142 miliard dolarů se 7,3procentním meziročním nárůstem. Největšího, 12,2procentního růstu dosáhly servery s konečným objemem 66 miliard dolarů.