INSIDE Komentář

Chytré hodinky Alcatel (Wikimedia Commons)

Chytré hodinky a náramky se postupně stávají mainstreamem – dokazuje to mimo jiné vstup značek, jako jsou Fossil či Casio, do tohoto segmentu. Platí to i pro další kategorie nositelné elektroniky, jako jsou například bezdrátová sluchátka. I díky nim poroste podle analytiků segment nositelné elektroniky v příštích letech dvouciferným tempem a v roce 2022 se přiblíží půl miliardě kusů zařízení (na chytré hodinky bude připadat více než pětina a na bezdrátová sluchátka dokonce třetina z tohoto počtu)....

INSIDE Report

V rámci Gartner Symposia jsme pro vás připravili speciál, v němž nabídneme shrnutí novinek z Gartner Symposia, které probíhá od 4. do 8. listopadu 2018 v Barceloně. Sledujte Twitter INSIDE, kde budeme zveřejňovat jak zajímavé postřehy, tak upozornění na nové články ve speciálu. Přehled TOP 10 technologických trendů jsme zpracovali v rozšířené podobě pro web KPC-Group. Můžete si také stáhnout PDF pro váš tablet nebo k vytištění. Deset předpovědí analytiků Gartner pro rok 2019 a další léta...

INSIDE Observer

Řidiči Taxify už bez licence nesmějí jezdit ani v Praze, rozhodl pražský Městský soud, který tak vyhověl stížnosti konkurenčního Liftaga, kterému se nelíbilo fungování zahraničního rivala. Rozsudek zatím není pravomocný a Taxify se proti němu odvolalo.

Pro počítače Mac od Applu, respektive platformu macOS je nově k dispozici aplikace s názvem Krisp, která využívá umělou inteligenci pro potlačení okolních ruchů v chatovacích aplikacích. Krisp se ovládá z horní lišty nabídek v systému.

Lékárna Pilulka, kterou založili Martin a Petr Kasovi, má už stovku kamenných poboček. Zatím poslední čtyři z nich byly otevřeny ve Frýdlantě nad Ostravicí, Mikulově, Břeclavi a České Lípě. Z této stovky poboček je 40 v přímém vlastnictví společnosti, zbytek jsou franšízy. Obrat skupiny Pilulka dosáhne letos odhadem dvou miliard korun se zhruba třetinovým růstem.

Česká cloudová platforma pro zpracování dat Keboola expanduje do Spojených států, konkrétně do Chicaga, kde vzniká již čtvrtá zahraniční pobočka, a to po Vancouveru, Londýně a Singapuru. Vedením nové pobočky byl pověřen nový výkonný ředitel Kebooly Pavel Doležal.

Po osmi letech odchází z funkce výkonného ředitele portálu Skrz.cz Petr Kováčik, kterého nahrazuje Matěj Dvorský. Ten doposud ve stejné firmě pracoval jako provozní ředitel. Kováčik si nyní chce odpočinout a zaměřit se na jiný cíl.

Čínský startup ByteDance, který nahradil Uber na pozici nejhodnotnějšího startupu na světě, připravuje spuštění vlastního investičního fondu, zaměřeného na umělou inteligenci a zábavní obsah. Zpočátku bude „v banku“ 10 miliard jüanů, čili v přepočtu zhruba 33 miliard korun.

Zatím neznámí kybernetičtí zločinci ukradli webu Quora citlivé údaje více než 100 milionů jeho uživatelů. Kromě hesel (kryptograficky zabezpečených) unikly také e-mailové adresy, jména uživatelů nebo data z přidružených sítí.