INSIDE Komentář

Chytré hodinky Alcatel (Wikimedia Commons)

Chytré hodinky a náramky se postupně stávají mainstreamem – dokazuje to mimo jiné vstup značek, jako jsou Fossil či Casio, do tohoto segmentu. Platí to i pro další kategorie nositelné elektroniky, jako jsou například bezdrátová sluchátka. I díky nim poroste podle analytiků segment nositelné elektroniky v příštích letech dvouciferným tempem a v roce 2022 se přiblíží půl miliardě kusů zařízení (na chytré hodinky bude připadat více než pětina a na bezdrátová sluchátka dokonce třetina z tohoto počtu)....

INSIDE Report

V rámci Gartner Symposia jsme pro vás připravili speciál, v němž nabídneme shrnutí novinek z Gartner Symposia, které probíhá od 4. do 8. listopadu 2018 v Barceloně. Sledujte Twitter INSIDE, kde budeme zveřejňovat jak zajímavé postřehy, tak upozornění na nové články ve speciálu. Přehled TOP 10 technologických trendů jsme zpracovali v rozšířené podobě pro web KPC-Group. Můžete si také stáhnout PDF pro váš tablet nebo k vytištění. Deset předpovědí analytiků Gartner pro rok 2019 a další léta...

INSIDE Observer

Google v současné době nemá v plánu spouštět čínskou verzi svého vyhledávače, tedy kontroverzní projekt Dragonfly (vážka), proti kterému protestovala i velká část jeho zaměstnanců. Google z čínského trhu odešel v roce 2010 – tehdy byl hlavním důvodem pro tento krok právě fakt, že odmítl cenzurovat výsledky vyhledávání na žádost čínské vlády.

Denní obrat nákupů českých zákazníků na internetu přesáhl v pondělí 10. prosince miliardu korun, hlásí Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Na „žních“ e-shopů se podepisují především blížící se Vánoce. Vedlejším konstatováním studie je fakt, že roste podíl zákazníků, kteří si koupené zboží vyzvedávají osobně.

Portál ITbiz.cz provedl menší průzkum mezi českými zástupci globálních tiskových firem, z něhož vyplývá, že vzhledem k hospodářské konjunktuře a například i chybějícím pracovním silám se v kancelářích více tiskne, a to všem diskusím o bezpapírové kanceláři navzdory. Až třetina stránek je přitom vytištěna barevně.

Akcionáři společnosti Dell Technologies schválili dohodu o odkupu akcií souvisejících s podílem podniku ve firmě VMware. I díky tomu se Dell bude moci vrátit na burzu a stát se tak veřejně obchodovatelnou firmou. Společnost zvýšila svoji nabídku na tzv. tracking akcie a podařilo se jí tak dosáhnout kompromisu s některými akcionáři, kteří byli původně proti dohodě.

Kanadské úřady propustily na kauci zatčenou finanční ředitelku čínské firmy Huawei Meng Wan-čou, která byla zadržena na žádost Spojených států 1. prosince. Manažerka sice byla propuštěna, ale musí nosit náramek a zdržovat se ve Vancouveru v jednom ze svých tamních dvou bytů.

SAP svým partnerům volně zpřístupní svoji cloudovou platformu, která se má stát základem pro budování a rozšiřování dosavadních řešení SAP. Základní cloudovou platformu budou partneři moci zdarma využívat po dobu až dvanácti měsíců.

Společnost Red Hat na mimořádné schůzi doporučí svým akcionářům schválení akvizice ze strany IBM. Původní plán zní, že akcie Red Hatu IBM vykoupí po 190 dolarech za kus. Celková hodnota transakce pak má dosáhnout přibližně 34 miliard dolarů.