INSIDE Komentář

Umělé inteligenci se podle zjištění analytiků Gartner daří zejména v oblasti digitálního prodeje (digital commerce). Z průzkumu provedeného analytiky mezi 307 uživatelskými organizacemi z oblasti digital commerce jež již používají či začínají nasazovat AI totiž vyplývá, že plných 70 % z nich považuje své projekty využívající prvky AI za velmi či dokonce extrémně úspěšné. V průzkumu byly zařazeny podniky z Evropy, severní a jižní Ameriky, Asie a Austrálie. Plné tři čtvrtiny respondentů uvedly, že v oblastech, které sledují a měří, dosahují dvouciferného...

INSIDE Report

Služby inteligentní automatizace, digitalizace obchodních procesů a optimalizace/inovace služeb jsou hlavními fenomény, jež ovlivní ziskovost ve sféře IT služeb. Lídři odpovědní za plánování tak musejí počítat s tím, že bude třeba změnit či upravit obchodní modely a investovat právě do těchto fenoménů a technologií. Inteligentní automatizace v oblasti služeb je téma, o kterém hrdě mluví řada dodavatelů (v Česku například ústy sdružení ABSL). Tím do budoucna dávají zákazníkům argument a páku k vyjednávání o lepších podmínkách...

INSIDE Observer

Při řízení digitální transformace podniků stále více roste úloha finančních ředitelů, uvádí ve své nové studii konzultační společnost Accenture. Více než čtyři pětiny (81 procent) dotázaných CFO vnímá jako jednu ze svých zásadních rolí identifikaci nových hodnot a orientaci na řízení celopodnikových digitálních investic.

Česká společnost Atlantis Telecom se stala nejlepším distributorem roku firmy Aruba v regionu CEEMA (střední a východní Evropa, Afrika a Blízký Východ) za rok 2018.

IT investice porostou v příštím roce o 3,2 procenta na 3,8 bilionu dolarů, píše ve své nejnovější analýze Gartner. Letošní odhady jsou přitom o sto miliard nižší. Pokud jde o jednotlivé segmenty, pak nejrychleji, a to o 8,3 procenta, by měl růst segment podnikového softwaru. IT služby by pak příští rok měly růst o 4,7 procenta nad jeden bilion dolarů.

Microsoft oznámil, že v online verzi jeho kancelářského balíku Office přibude možnost diktování textu. Word a OneNote tuhle funkci získají již v průběhu následujících týdnů. Příští rok se k nim přidají aplikace PowerPoint, Excel a Outlook.

Operátor DSi Data se zaměřil na zákazníky konkurence, které chce přetáhnout na svou stranu. Lidé, kteří mají u některého z konkurentů vázanost, můžou získat služby DSi Data až na rok zdarma, přičemž firma nevylučuje, že toto období dále prodlouží.

Na Slovensko mají přijít další studenti informatiky z Ukrajiny. To je výsledkem bilaterální dohody mezi bratislavskou VŠEaMVS, IT Asociáciou Slovenska a Velvyslanectvím SR v Kyjevě s ukrajinskými univerzitami. Na základě této dohody vzniká společný magisterský studijní program Mezinárodní podnikatelské analýzy.

Společnost Ericsson se ve třetím čtvrtletí 2018 dostala do černých čísel. Zatímco ve stejném období loni zaznamenala provozní ztrátu ve výši 3,7 miliardy švédských korun, nyní šla 3,2 miliardy do zisku. Čistý zisk pak dosáhl 2,75 miliardy SEK (oproti čisté ztrátě 3,56 miliardy SEK v Q3/2017). Tržby firmy rostly o 8,9 procenta na 53,81 miliardy SEK.