INSIDE Komentář

Chytrá města netvoří solární lavičky, USB nabíječky ve sloupech veřejného osvětlení ani lanovky pokryté Wi-Fi signálem – a nic na tom nezmění ani předimenzovaná a nákladná podpůrná síťová infrastruktura, jež by stačila pro připojení menšího městysu. Dokonce ani systémy „chytrého“ parkování (ty dnes nabízí každá druhá nákupní galerie) nebo senzory hustoty provozu a kvality ovzduší umístěné v každé čtvrté pouliční lampě (v naší praxi navíc na silnici vedoucí k rozpadajícímu se mostu) neudělají město chytrým. Skutečně chytré...

INSIDE Report

Přinášíme vám výběr z nejnovějšího INSIDE Report je  vedle přehledu hlavních trendů a témat z Gartner Symposium (AI, blockchain, digitální KPI) zaměřen na témata bezpečnosti a IT služeb. Trendy a předpovědi pro rok 2018 a dál V Reportu vám přinášíme přehledné zpracované téma hlavních technologických trendů a předpovědí, kterému jsme se věnovali již dříve na webu INSIDE - tak aby se v něm zorientoval i váš CEO a ostatní členové nejvyššího vedení či kolegové. Gartner Symposium: pokračuje transformace,...

INSIDE Observer

Dánská společnost Universal Robots zveřejnila svoje hospodářské výsledky za rok 2017, kdy její tržby vyrostly v meziročním srovnání o 72 procent na 170 milionů dolarů, respektive 1,125 miliardy dánských korun. Poslední kvartál roku 2017 byl doposud nejlepším kvartálem v historii podniku.

Společnost VMware oznámila dostupnost svojí služby VMware Cloud na AWS pro evropské zákazníky, ale také nové funkce, zrychlující a zjednodušující migraci mezi podnikovými cloudy a implementaci hybridního cloudu.

Slovenská společnost Eset je v magických kvadrantech společnosti Gartner pro ochranu koncových bodů (Endpoint Protection Platform) pro rok 2018 jediným podnikem v kvadrantu vyzyvatelů. Toto hodnocení získala zejména pro svou schopnost „vytvářet a naplňovat svoji vizi.“

Soulad s požadavky plánovaného evropského nařízení o ochraně osobních údajů GDPR je pro slovenské firmy problém. Podle průzkumu společnosti KPMG dokáže GDPR včas plně implementovat pouhý třetina podniků na Slovensku.

Podle analýzy společnosti IDC narostl globální trh nositelných zařízení (wearables) o 10 procent na 115 milionů prodaných kusů. Nejvíce zařízení – 17,7 milionu – prodal Apple, následovaný Xiaomi (15,7 milionu) a Fitbitem (15,4 milionu), který ale zaznamenal 31,6procentní propad. Naopak nejvíce – o 93,2 procenta – rostl Huawei.

Díky novým funkcím dostupným skrze operační systém Android P budete svůj telefon moci využít i jako Bluetooth klávesnici nebo myš pro notebooky, desktopová PC či tablety. K dalším prvkům nové varianty mobilní platformy bude patřit i podpora atypických displejů.

Francouzská společnost Qarnot vymyslela elektrický ohřívač – topidlo QC1 – který dokáže vytvářet teplo prostřednictvím těžby kryptoměn. Teplo je generováno prostřednictvím GPU, respektive dvou grafických karet AMD (Sapphire Nitro a Radeon RX580 s 8 GB VRAM).