INSIDE Komentář

CEO globálních společností očekávají, že v letošním roce budou výnosy, na nichž se nějakou formou podílejí digitální schopnosti (marketing, prodej, distribuce či povaha vlastního produktu/služby), představovat více než 45% podíl (oproti 22% v roce 2014). Plná polovina CEO zároveň očekává, že se odvětví, v němž jejich podnik působí, bude plně digitálně transformovat. Drtivá většina CEO (84 %) zároveň očekává, že digitální transformace pomůže zvýšit ziskovost (marže). V praxi to znamená, že stále více podniků se v různé míře stává výrobci...

INSIDE Report

Lukáš Erben Ve světě analytiky, BI a datové vědy se zjevilo nové paradigma: rozšířená analytika (augmented analytics). Jejím srdcem, nebo spíše mozkem, je automatizace využívající strojové učení s cílem poskytnout lidem kontextuální povědomí napříč celým datově-analytickým workflow, tedy od dat přes jejich pochopení po rozhodnutí a akci. Rozšířená analytika bude podle analytiků (kdo jiný by jí měl rozumět) klíčem k objektivnímu rozhodování a nestrannému vnímání souvislostí – promění způsob, jakým uživatelé pracují s daty, jak je...

INSIDE Observer

Pro operační systém Android od Googlu je nově k dispozici první stabilní verze prohlížeče Tor Browser. Anonymizační prohlížeč pro mobilní platformu vychází paralelně s desktopovou variantou Tor Browser 8.5 a úroveň ochrany před sledováním v něm má být prakticky na stejné úrovni.

E-shop s nábytkem Bonami oznámil změnu ve svém vedení. Jeho novým výkonným ředitelem je Pavel Vopařil, který doposud působil jako venture partner skupiny Miton. Dosavadní šéf Bonami David Šiška bude nově pracovat jako Entrepreneur In-Residence právě v Mitonu.

K dispozici je nové rozšíření pro Google Chrome, které z internetových obchodů s potravinami dokáže vyfiltrovat produkty Andreje Babiše. Rozšíření se jmenuje #sorryjako: Nakupujte bez Babiše, a objevuje se právě v době, kdy šéf e-shopu Rohlík.cz Tomáš Čupr oznámil, že z nabídky stahuje toastové chleby z Babišovy produkce v reakci na to, že na jejich výrobu získal Babiš stomilionovou dotaci.

Sociální síť Facebook zablokovala za pouhého půl roku přes tři miliardy falešných účtů. V posledním čtvrtletí 2018 bylo zablokováno 1,2 miliardy z těchto účtů, v prvním čtvrtletí 2019 pak 2,19 miliardy. Firma předpokládá, že z účtů aktivních minimálně jednou za měsíc je až pět procent falešných.

Google potvrdil, že aktuálně dostupné telefony značek Huawei a Honor nepřijdou o obchod Google Play ani všechny jeho aplikace. Týká se to minimálně těch telefonů, které jsou nyní k dispozici, včetně nového Huawei 20. Naopak Huawei 20 Pro nedostal certifikaci k prodeji, a tak by na trh sice přijít mohl, ale bez obchodu Google Play a Androidu. Problémy budou mít také majitelé především dražších modelů, pro které byl původně přislíbený přechod na Android Q. Ten se nejspíš konat nebude.

Internetová encyklopedie Wikipedia podala k Evropskému soudu pro lidská práva (ESLP) žalobu na Turecko kvůli tomu, že je v této zemi už dva roky zakázaná. Podle nadace Wikimedia Foundation, jež encyklopedii provozuje, porušuje Turecko zákazem právo na svobodu vyjadřování.

Už dopředu se ví, že ani květnová aktualizace systému Windows 10 (May 2019 Update) nebude bez chyb. Proces aktualizace se tak v závislosti na konkrétním zařízení může zdržet na několik týdnů i měsíců. Podle Windowslatest.com Microsoft v současnosti vyšetřuje hned tři různé známé problémy související s velkou aktualizací.