INSIDE Komentář

Příští ekonomická recese bude podle analytiků nejnáročnější pro malé a střední podniky. Hlavním důvodem je, že se v posledních letech zhoršila jejich situace, co se týče kapitálové likvidity, případně jsou výrazněji zadlužené než v minulosti. Hlavním očekávaným dopadem příštího poklesu ekonomického cyklu bude další snížení ziskovosti. K němu docházelo již v posledních letech s tím, jak v poměrně dlouhém období růstu (zejména v Severní Americe) byly snadno dosažitelné obchodní příležitosti postupně sklízeny zejména většími podniky. „S tím, jak fáze růstu pokračovala a...

INSIDE Report

V rámci Gartner Symposia jsme pro vás připravili speciál, v němž nabídneme shrnutí novinek z Gartner Symposia, které probíhá od 4. do 8. listopadu 2018 v Barceloně. Sledujte Twitter INSIDE, kde budeme zveřejňovat jak zajímavé postřehy, tak upozornění na nové články ve speciálu. Přehled TOP 10 technologických trendů jsme zpracovali v rozšířené podobě pro web KPC-Group. Můžete si také stáhnout PDF pro váš tablet nebo k vytištění. Deset předpovědí analytiků Gartner pro rok 2019 a další léta...

INSIDE Observer

Společnost Lenovo zveřejnila svoje hospodářské výsledky za svoje třetí fiskální čtvrtletí aktuálního finančního roku, kdy se jí podařilo dosáhnout čistého zisku ve výši 233 milionů dolarů oproti ztrátě 289 milionů dolarů ve stejném období o rok dříve.

Alternativní taxislužba Liftago Ondřeje Krátkého nově pojistí každého svého cestujícího u pojišťovny Uniqa. Maximální krytí přitom dosáhne výše 35 milionů korun. Podnikoví zákazníci Liftaga totiž považují pojistné krytí za konkurenční výhodu oproti jiným taxislužbám.

Čínská společnost Huawei začíná na český trh uvádět svoje notebooky řady MateBook, které jsou definovány jako ultratenké a svým designem přímo konkurují MacBookům od Applu. Zpočátku půjvde o modely MateBook D a MateBook X Pro; později k nim přibyde MateBook 13.

Asi 71 procent světové populace (5,5 miliardy lidí) bude v roce 2022 vlastnit smartphone, tvrdí společnost Cisco na základě výsledků svého nejnovějšího výzkumu. Celkově bude k internetu v tom roce připojených přes 8 miliard zařízení a průměrný smartphone pak přenese okolo 11 GB dat měsíčně.

Analýza společnosti GfK došla k závěru, že globální trh technického spotřebního zboží poprvé překročil hranici bilionu eur. Jeho konkrétní hodnota činila v roce 2018 1,01 bilionu eur s růstem o čtyři procenta. Hodnota růstu má být v letošním roce poloviční. Nejvíce rostly telekomunikace (+ 7 %), malé domácí spotřebiče (+ 7 %) i spotřební elektronika a foto (+ 6 %).

V Kladně končí provoz půjčovny elektrokol (e-bikesharingu), která byla spuštěna ve spolupráci s firmou Homeport. Služba byla pro město tak nákladná, že ji musela silně dotovat. Nahrazena má být novým systémem sdílených kol, na jehož dodavatele město vypíše výběrové řízení.

Pirátská strana představila svůj akční plán na rozšíření využití open source softwaru ve veřejné správě. Plán Pirátů má být začleněn do národní strategie Digitální Česko a jeho součástí je i boj proti tzv. vendor lock-in, tedy „uzamčení“ u jednoho dodavatele.