INSIDE Komentář

Censorshipmachine

Obrázek: Openmedia.org Je symbolické že právě 4. červenec by se pro EU mohl stát dnem nesvobody – dnem, kdy EP a EK započaly likvidaci internetu. 25. června totiž v příslušném výboru EP prošel návrh Direktivy Evropského parlamentu a Rady o copyrightu na jednotném digitálním trhu. 15 z 25 poslanců výboru jej schválilo, a pokud jej 4. července v plenárním zasedání EP neodmítne dostatečný počet poslanců (pak by musel být návrh projednáván celým EP), bude platit v současné, podle názoru...

INSIDE Report

Již počtvrté zjišťoval INSIDE ceny, za které tuzemské podniky nakupují externí IT odborníky. V situaci, kdy je na trhu pro řadu specializací nedostatek adeptů, je otázka jejich správné ceny na „trhu těl“ pro řadu organizací klíčová. Letošní průzkum naznačuje, že bezmála třetina společností nakupuje externě i odborníky na ředitelských pozicích, byť se jejich celkový podíl pohybuje jen na úrovni jednoho procenta. V letošním roce alespoň několik ředitelských či exekutivních „člověkodnů“ nakoupila bezmála třetina respondentů. Nejpoužívanější...

INSIDE Observer

Hostingová firma Wedos buduje v jihočeské Hluboké nad Vltavou datové centrum, jehož servery chce chladit olejem. Počáteční investice má činit zhruba 100 milionů korun, celková (při plné kapacitě) více než miliardu, přičemž za tuto cenu by v datacentru mohlo být až 10 800 serverů v 60 vanách s olejem.

Akcie čínského operátora China Mobile poklesly na nejnižší úroveň za uplynulé čtyři roky. Stalo se tak kvůli plánu Trumpovy administrativy na zablokování vstupu společnosti na americký trh. China Mobile je vlastněn přímo čínskou vládou přes státní společnost China Mobile Communications, která v něm drží téměř tříčtvrtinový podíl.

Čínská telekomunikační firma ZTE může částečně obnovit některé své obchodní aktivity ve Spojených státech, alespoň dočasně, a to v rozsahu nezbytném k udržení funkcí dosavadních sítí a zařízení. Rozhodnutí Washingtonu firmu doslova paralyzovalo a málem ji přivedlo k bankrotu.

Tchajwanský výrobce smartphonů HTC oznámil velké propouštění. Ve své domovině konkrétně zruší 1 500 pracovních míst, což je čtvrtina globální zaměstnanecké základny firmy. Důvodem jsou neuspokojivé prodejní výsledky (mimo jiné s 55,5% meziročním poklesem tržeb v dubnu).

Kyberzločinci k získávání finančních prostředků stále častěji využívají nelegální a skrytou těžbu kryptoměn. Počet napadených uživatelů meziročně vzrostl z 1,9 milionu na 2,7 milionu (růst o 44,5 %). Čísla přinesla zpráva společnosti Kaspersky Lab.

Společnost Eset zveřejnila statistiky zachycených škodlivých kódů v ČR, přičemž tím stále nejčastějším byl i v červnu JS/CoinMiner s podílem 9,34 %, následovaný malwarem JS/Adware.Agent.T a HTML/Adware.Agent.A.

Schneider Electric oznámila personální změnu na pozici ředitelky lidských zdrojů pro Českou republiku, kterou nově zastává Ida Ročňáková, jež doposud působila jako HR firmy Kone pro ČR a SR.