INSIDE Komentář

Trh informační bezpečnosti patří mezi ty stabilně rostoucí. Na rozdíl od segmentů, jako jsou cloudové infrastrukturní či aplikační služby,  už ale pochopitelně nejde o růst závratný. Zatímco v letošním roce by mělo jít (v globálním měřítku) o více než 12 %, v roce příštím očekávají analytici společnosti Gartner zpomalení na méně než 9 %. Mezi tržními segmenty informační bezpečnosti skutečně výrazně vyčnívá jen jeden – je to právě cloudová bezpečnost, která by měla v letošním roce růst...

INSIDE Report

Služby inteligentní automatizace, digitalizace obchodních procesů a optimalizace/inovace služeb jsou hlavními fenomény, jež ovlivní ziskovost ve sféře IT služeb. Lídři odpovědní za plánování tak musejí počítat s tím, že bude třeba změnit či upravit obchodní modely a investovat právě do těchto fenoménů a technologií. Inteligentní automatizace v oblasti služeb je téma, o kterém hrdě mluví řada dodavatelů (v Česku například ústy sdružení ABSL). Tím do budoucna dávají zákazníkům argument a páku k vyjednávání o lepších podmínkách...

INSIDE Observer

Čerstvě představený partnerský program společnosti Dell EMC s názvem Enterprise Preferred Channel Program vznikl v souladu s požadavky a zpětnou vazbou partnerů. Hlavním cílem je sjednocení přístupu Dell EMC a jeho partnerů vůči zákazníkům.

Svoje výsledky zveřejnila také firma Cisco, a to jak za ukončený fiskální rok, tak jeho poslední čtvrtletí. Obě období skončila ke 28. červenci. V daném čtvrtletí zaznamenalo Cisco tržby ve výši 12,8 miliardy dolarů s šestiprocentním růstem, čistý zisk pak rostl ještě rychleji, a to o 57 procent na 3,8 miliardy dolarů. Tržby za celý rok se zastavily na hodnotě 49,3 miliardy dolarů s tříprocentním růstem.

Výrobce grafických karet Nvidia zaznamenal ve druhém čtvrtletí prudký nárůst zisku, a to o 89 procent na 1,10 miliardy dolarů (1,76 USD za akcii). Tržby rostly o 40 procent, a to z 2,23 miliardy na 3,12 miliardy dolarů. Vyhlídky pro aktuální kvartál ovšem nesplnily očekávání analytiků, a proto hodnota akcie poklesla.

Výsledkem prověrky koordinace ve státní správě ze strany Národného kontrolného úradu (NKÚ) je konstatování, že pro hodnocení plnění národní koncepce informatizace z roku 2008 neexistuje žádný komplexní dokument. V rámci národní koncepce už přitom byla proinvestována více než miliarda eur. Více informací naleznete zde.

Portál Živé.sk zmapoval žebříčky prodejů mobilních telefonů u slovenských operátorů, kterým kralují společnosti Huawei a Samsung. Jedničkou u Slovak Telekomu je Samsung Galaxy J5 2017, následovaný Motorolou Moto G6 Play a Huawei P20 Lite; tento model pak vede u Orange, následovaný Huawei Y6 (2018) a výše zmíněným Samsungem; U O2 je první opět stejný Huawei, druhý Honor 9 Lite a třetí Redmi 5A od Xiaomi.

Na trhu je nadbytek NAND flashových pamětí, shodují se experti, kteří tvrdí, že cena za gigabajt prostoru by se kvůli tomu mohla už v příštím roce snížit na pouhých 8 centů (0,08 USD/1,80 Kč). Poklesnout by měly ceny SSD úložišť, a možná taky DRAM. Uvádí to například analytická firma Objective Analysis.

Ve dnech 21. až 22. září proběhne v Praze technologická konference s názvem WebExpo, na které budou přednášet experti z Adobe (Val Head), Twitteru (Dan Saffer), Facebooku (Diamond Ho, Behsad Behzadi) či Googlu (Rich Fulcher). Výše zmínění jsou už potvrzení, ovšem za měsíc může klidně ještě nějaký ten expert přibýt.