INSIDE Komentář

V moderním technologickém světě jsou to stále častěji zákazníci (podniky a organizace), kdo zahajuje nákupní (z pohledu dodavatele pak prodejní) proces. Je to do značné míry dáno tím, že mají potřebné nástroje a informace, aby sami ušli mnohem delší kus „nákupní cesty“. Je to fenomén, kterého si patrně poprvé povšimli již před řadou let v Harvard Business Review – přesto se nové realitě, v níž platí, že důležitější než četnost obchodních kontaktů je jejich...

INSIDE Report

Přinášíme vám výběr z nejnovějšího INSIDE Report je  vedle přehledu hlavních trendů a témat z Gartner Symposium (AI, blockchain, digitální KPI) zaměřen na témata bezpečnosti a IT služeb. Trendy a předpovědi pro rok 2018 a dál V Reportu vám přinášíme přehledné zpracované téma hlavních technologických trendů a předpovědí, kterému jsme se věnovali již dříve na webu INSIDE - tak aby se v něm zorientoval i váš CEO a ostatní členové nejvyššího vedení či kolegové. Gartner Symposium: pokračuje transformace,...

INSIDE Observer

Společnosti Adobe se v poslední době nebývale daří. Její tržby za poslední kvartál roku 2017 dosáhly hodnoty 2,08 miliardy dolarů, zisk pak 583,1 milionu dolarů. Ve stejném období přitom tato čísla činila 1,68 miliardy, respektive 398,4 milionu dolarů. Od konce roku 2013 firma vyrostla o necelých 380 procent.

České vývojářské studio STRV se společně s AISense podílelo na vývoji chytrého diktafonu s názvem Otter, který dokáže chápat rozhovory více lidí. Aktuálně je k dispozici jen v anglické jazykové variantě. Nicméně už se mu podařilo vybrat 13 milionů dolarů od investorů.

Fintechový startup Revolut představil virtuální platební karty na jedno použití, které se po jediné platbě znehodnotí. Využití takového řešení je představitelné třeba v případě, že nakupujete na e-shopu nebo platformě, kterým příliš nedůvěřujete a neradi byste se stali obětí phishingu.

Sociální síť Twitter půjde ve šlépějích Facebooku a zakáže reklamy na primární nabídky mincí (ICO) kryptoměn, jakož i na většinu kryptoměnových peněženek. Důvod spočívá v rostoucím množství různých podvodných projektů, které z lidí jen lákají peníze.

Teprve patnáctiletý Saleem Rashid prolomil zabezpečení jedné z nejbezpečnějších kryptopeněženek na světě, model, Nano S, respektive Nano Blue od francouzské společnosti Ledger. U Nano S již byla chyba odstraněna, u Nano Blue je mezera ještě otevřená.

Už i v Košicích je k dispozici platforma Taxify, která zprostředkovává sdílené jízdy po městě a okolí. První dva týdny je služba, působící již ve 20 zemích světa, dostupná se slevou 40 %.

Obliba služby Google Pay pro mobilní placení je po jejím spuštění zhruba stejná v ČR i na Slovensku, vyplývá ze statistik první banky, která službu integrovala do své mobilní aplikace, mBank. Zatímco Češi Google Pay využívají častěji, Slováci platí v průměru vyšší částky.