INSIDE Komentář

Nedostatek procesorů byl patrně hlavním faktorem, jenž způsobil poměrně výrazný pokles prodejů PC v posledním čtvrtletí minulého roku (–4,3 %), a strhl tak do minusu i celý rok 2018 (–1,3 %) – naznačují to přinejmenším předběžná čísla a související komentáře zveřejněné analytiky Gartneru v minulém týdnu. „Právě ve chvíli, kdy se poptávka na PC trhu začala pozitivně promítat do výsledků, nastaly problémy v dodavatelském řetězci způsobené nedostatkem procesorů. Po dvou čtvrtletích růstu – druhém a třetím – tak...

INSIDE Report

V rámci Gartner Symposia jsme pro vás připravili speciál, v němž nabídneme shrnutí novinek z Gartner Symposia, které probíhá od 4. do 8. listopadu 2018 v Barceloně. Sledujte Twitter INSIDE, kde budeme zveřejňovat jak zajímavé postřehy, tak upozornění na nové články ve speciálu. Přehled TOP 10 technologických trendů jsme zpracovali v rozšířené podobě pro web KPC-Group. Můžete si také stáhnout PDF pro váš tablet nebo k vytištění. Deset předpovědí analytiků Gartner pro rok 2019 a další léta...

INSIDE Observer

Microsoft spustil automatickou distribuce říjnové aktualizace Windows 10 (October 2018 Update či 1809). Update se šíří na zařízení, které splňují minimální systémové požadavky a u nichž aktualizaci nebrání žádná známá technická chyba.

Hlasová asistentka Cortana a funkce vyhledávání budou ve Windows 10 oddělené, potvrdil Microsoft. Stane se tak od další velké aktualizace systému, ke které dojde na jaře 2019. Vyhledávat tak bude opět možné bez asistence Cortany.

TP-Link představil nový mesh systém Deco M4, který patří k cenově dostupnějším produktům značky v daném segmentu. Základní sada se skládá ze dvou přístupových bodů s připojením o rychlosti až 1 167 Mb/s ve dvou frekvenčních pásmech a dvěma ethernetovými porty.

Podniky, které mají předplacený balík služeb Microsoft 365 E3, dostanou ve dvou zvláštních balíčcích bezpečnostní prvky z vyšší verze předplatného, Microsoft 365 E5. Balíčky s doplňky budou zaměřené na ochranu identity, ochranu před hrozbami a compliance, a budou dostupné od 1. února.

Generálním ředitelem společnosti Asbis CZ byl jmenován Petr Dupák, který byl doposud ředitelem pro oblast Infrastructure and Data Management francouzské společnosti Atos. Ještě předtím byl dlouholetým generálním ředitelem společnosti Comparex.

Společnost Tech Data je již podruhé za sebou Distributorem roku společnosti HPE. Produkty společnosti HPE Česká republika distribuuje Tech Data od roku 2011. Ocenění si převzal business unit manager Tech Daty Jan Rosenbaum.

Firma Zalman představuje na trhu dvě nové PC skříně s modelovými označeními S2 a S3, které jsou určeny pro využití se základními deskami typu ATX, miniITX a mATX. K dispozici je sedm slotů typu PCI, dvě pozice pro pevné disky (3,5“) a další dvě pozice pro SSD úložiště.