INSIDE Komentář

Při pohledu na novinové titulky se může zdát, že vstupujeme do věku AI, v redakci INSIDE jsme nicméně přesvědčeni, že až se jednou budeme ohlížet zpět pět či deset let, bude konec dvacátých let jednadvacátého století spíše počátkem věku analytiky než éry umělé inteligence. A podobně to vidí i skupina analytiků sledujících oblast dat a analytiky – v květnu dokonce publikovali studii s přehledem rovné stovky předpovědí dotýkajících se nějakým způsobem oblastí dat a analytiky, jež naznačují...

INSIDE Report

Již počtvrté zjišťoval INSIDE ceny, za které tuzemské podniky nakupují externí IT odborníky. V situaci, kdy je na trhu pro řadu specializací nedostatek adeptů, je otázka jejich správné ceny na „trhu těl“ pro řadu organizací klíčová. Letošní průzkum naznačuje, že bezmála třetina společností nakupuje externě i odborníky na ředitelských pozicích, byť se jejich celkový podíl pohybuje jen na úrovni jednoho procenta. V letošním roce alespoň několik ředitelských či exekutivních „člověkodnů“ nakoupila bezmála třetina respondentů. Nejpoužívanější...

INSIDE Observer

Adobe se prý chystá přenést plnohodnotnou verzi svého Photoshopu i na tablety iPad od společnosti Apple. Informaci přinesla agentura Bloomberg s tím, že je podle ní již potvrzena přímo představiteli Adobe.

Operátor Slovak Telekom spustil v Bratislavě nové frekvence v pásmu 3,7 GHz, a to konkrétně v lokalitách Podunajské Biskupice a Rusovce. Jedná se o pilotní provoz technologie, která je v současnosti dostupná pouze firemním (B2B) uživatelům.

Nová verze webového prohlížeče Chrome od Googlu (Chrome 67) spotřebuje o 10 až 13 procent více paměti RAM než doposud. Je to způsobeno funkcí Site Isolation, která je nově aktivní už ve výchozím nastavení a která chrání prohlížeč před zranitelnostmi Spectre a Meltdown.

Operátor 4ka umožňuje uživatelům dobití kreditu na dalších prodejních místech včetně všech čerpacích stanic Shell a vybraných družstev Coop Jednota. Společnost oznámila, že jedná o dalším rozšiřování prodejních míst.

Prodej zboží bez uvedení konkrétních dodacích je podle rozhodnutí mnichovského soudu nezákonný. Uvedlo to Spotřebitelské centrum NRW s tím, že tvrzení „zboží naskladníme již brzy“ podle soudu nelze brát jako informaci o dostupnosti.

Od svého vstupu na mexický trh investoval americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies v zemi už více než 500 milionů dolarů. Tato částka už zahrnuje příspěvky společnosti do státních mobilních fondů v zemi, projektů „sociální zodpovědnosti“ a nespecifikovaných výdajů na oblast bezpečnosti.

Twitter ve velkém ruší uživatelské účty. Jen za poslední tři měsíce roku 2017 jich odstranil minimálně 58 milionů, jak zjistila tisková agentura Associated Press. Má jít o snahu provozovatele sociální sítě zakročit proti škodlivému a podezřelému obsahu. Pro deník Washington Post pak Twitter potvrdil, že v průběhu května a června letošního roku zrušil 70 milionů účtů.