INSIDE Komentář

CEO globálních společností očekávají, že v letošním roce budou výnosy, na nichž se nějakou formou podílejí digitální schopnosti (marketing, prodej, distribuce či povaha vlastního produktu/služby), představovat více než 45% podíl (oproti 22% v roce 2014). Plná polovina CEO zároveň očekává, že se odvětví, v němž jejich podnik působí, bude plně digitálně transformovat. Drtivá většina CEO (84 %) zároveň očekává, že digitální transformace pomůže zvýšit ziskovost (marže). V praxi to znamená, že stále více podniků se v různé míře stává výrobci...

INSIDE Report

Lukáš Erben Ve světě analytiky, BI a datové vědy se zjevilo nové paradigma: rozšířená analytika (augmented analytics). Jejím srdcem, nebo spíše mozkem, je automatizace využívající strojové učení s cílem poskytnout lidem kontextuální povědomí napříč celým datově-analytickým workflow, tedy od dat přes jejich pochopení po rozhodnutí a akci. Rozšířená analytika bude podle analytiků (kdo jiný by jí měl rozumět) klíčem k objektivnímu rozhodování a nestrannému vnímání souvislostí – promění způsob, jakým uživatelé pracují s daty, jak je...

INSIDE Observer

Prezident ČR Miloš Zeman chce uspořádat další konferenci o technologii 5G, na kterou by podle informací portálu Lupa.cz měl pozvat i čínskou společnost Huawei, o které se na původní konferenci pořádané Ministerstvem zahraničí ČR a Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) sice hovořilo, ale sama se jí neúčastnila.

Ve Spojených státech řeší zakladatele Wikileaks Juliana Assangeho, respektive jeho obvinění tamní prokuraturou z úniků tajných dokumentů bezpečnostních složek USA. Podle obhájců práv svobodného tisku totiž tyto úniky byly jen běžnou součástí novinářské práce v souladu s prvním dodatkem americké ústavy.

Resort školství by měl dodavateli projektu internetu do škol (Edunet), společnosti Swan, již brzy dodat druhou objednávku na internetové služby pro školy. V současnosti už se přitom čeká jen na podpis ministryně školství Martiny Lubyové. Zatímco v první objednávce se jednalo o pouhých 25 připojení vzdělávacích institucí, nyní už je to okolo 1 500 subjektů, píše portál Živé.sk.

Na slovenském internetu se objevila podvodná soutěž, zneužívající jméno Slovenské pošty. Soutěž, která působí jako aktivita pošty při příležitosti stého výročí doručování zásilek do domácností, využívá metodu dotazníků. Za soutěží má přitom navíc figurovat česká firma, která ve skutečnosti neexistuje.

Čínská společnost Lenovo popřela, že by připravovala vlastní operační systém. Prý se vyostřenou obchodní válkou mezi Spojenými státy a Čínou ohrožená necítí. K nejvýznamnějším „obětem“ této války se tak řadí společnost Huawei, o které referujeme v dalších příspěvcích v rámci tohoto čísla Observeru.

Dceřiná firma společnosti SWS, Entec Solutions, oznámila uzavření distribučního kontraktu s Garland Technology, jejíž komplexní portfolio tak nyní nabízí. Do tohoto portfolia se řadí síťové produkty a řešení pro podniky, poskytovatele služeb a vládní organizace.

Společnost Extreme Networks uvedla nový program pro partnery s názvem Extreme Elements, jenž právě partnerům umožní nabízet jejich zákazníkům řešení na míru. Což znamená možnost kombinace více produktů do jediného uceleného řešení tak, aby to co nejvíce odpovídalo konkrétním potřebám klientů z řad podniků.