INSIDE Komentář

Podle CIO jsou v současné době analytika a BI hlavními technologiemi umožňujícími diferenciaci a získání konkurenční výhody, evropské organizace ale v analytické vyspělosti za těmi v severní Americe či Asii zaostávají. To je jeden z výsledků největšího průzkumu CIO Agenda, který dělají analytici Gartneru pravidelně každý rok (v tom posledním odpovídalo více než tři tisíce CIO). Samo o sobě to není až tak převratné zjištění – analytika patří mezi hlavní priority CIO a i...

INSIDE Report

Creative Commons CCO, Natascha Eibl

Doporučení analytika Gartner: slabiny Meltdown a Spectre jak jste se v předchozích dnech nejspíš dozvěděli z médií, výzkumníci z Google a akademické sféry zveřejnili těsně po novém roce kritické bezpečnostní slabiny (nazvané Meltdown a Spectre) v procesorech Intel (a v menší míře též AMD a ARM). Poprosili jsme analytika Gartneru Nika Simpsona, viceprezidenta pro infrastrukturní oblast, aby pro čtenáře INSIDE a klienty Gartneru shrnul hlavní dopady a doporučení pro IT organizace a podnikové uživatele. Zkrácenou...

INSIDE Observer

Technologické centrum Písek (TCP) spouští novou službu s názvem Kryptohosting, která je zaměřena na uživatele, kteří chtějí těžit kryptoměny. Hostingové služby budou dostupné ve třech základních variantách, u nichž jsou rozdíly hlavně ve výši maximálního příkonu v rozvaděči.

Společnost UPC zveřejnila svoje statistiky za uplynulý rok, kdy jí počet uživatelů internetu vzrostl o 23 600 a její sítí proteklo 621 milionů GB (621 PB) dat (upload i download celkem), což představuje 23% meziroční nárůst.

Dne 24. dubna proběhne v konferenčním hotelu Grandior v Praze odborná konference TV CON 2018, zaměřená převážně na oblast HbbTV, tedy hybridní televize. Očekáváni jsou hosté z ČR i zahraničí.

V Praze od 22. do 25. srpna 2018 proběhne konference o umělé inteligenci (AI), nesoucí název Human Level AI. Akci pořádá společnost GoodAI a k potvrzeným hostům mají patřit lidé z DeepMind, Uberu, Microsoftu či John Hopkins University.

Český Rozhlas oznámil spuštění dvojice FM vysílačů v lokalitě Děčín – Popovický vrch. Jeden vysílač získala stanice Český rozhlas Dvojka (na 100,8 MHz), ten druhý Český Rozhlas Plus (na 105,4 MHz).

Společnost Footshop, která na internetu i „offline“ prodává boty, má nového investora. Tím je skupina Enern, která už investovala například i do Slevomatu nebo Twista. Podle Hospodářských novin získal Enern ve Footshopu za blíže nespecifikovanou částku 12 %.

Zhruba za týden od vydání dosáhl počet prodaných kopií nové české hry Kingdom Come: Deliverance jednoho milionu, což znamená tržby přesahující již miliardu korun. Titul vyvinulo studio Warhorse Studios pod vedením Daniela Vávry.