INSIDE Komentář

Máte ve svém B2B obchodním týmu* informační spojovatele? Podle analytiků Gartner se jedná o specifický typ obchodníka, který zákazníkům výrazně usnadňuje celý nákupní proces. Jedním z hlavních úkolů úspěšných obchodníků totiž je nejen určit konkrétní potřeby zákazníka (jeho nákupního týmu, případně těch, jejichž jménem nákupní tým jedná), ale také identifikovat možné výzvy a problémy, které bude třeba v rámci rozsáhlého nákupu vyřešit. Viceprezident výzkumu Gartner Brent Adamson k tomu říká: „Největší hodnotu mají dnes informace – v tomto...

INSIDE Report

Služby inteligentní automatizace, digitalizace obchodních procesů a optimalizace/inovace služeb jsou hlavními fenomény, jež ovlivní ziskovost ve sféře IT služeb. Lídři odpovědní za plánování tak musejí počítat s tím, že bude třeba změnit či upravit obchodní modely a investovat právě do těchto fenoménů a technologií. Inteligentní automatizace v oblasti služeb je téma, o kterém hrdě mluví řada dodavatelů (v Česku například ústy sdružení ABSL). Tím do budoucna dávají zákazníkům argument a páku k vyjednávání o lepších podmínkách...

INSIDE Observer

Systém PID Lítačka, který byl spuštěn na konci srpna, byl ohrožen kritickou bezpečnostní zranitelností na oficiálním webu, která umožňovala unášení účtů jakéhokoliv registrovaného uživatele. Chyba již byla provozovatelem služby, městskou společností Operátor ICT, opravena. Dalším problémem Lítačky je nenačítání kuponů, respektive nemožnost jejich načtení u revizora. Lidé tak dostávali pokuty i přesto, že se nejednalo o černé pasažéry.

Slovenská bezpečnostní firma Eset rozšiřuje svoje aktivity v Japonsku, kde vytváří joint-venture podnik se společností Canon IT Solutions (CITS). Tyto aktivity jsou součástí ambiciózního plánu být zhruba v roce 2020 trojkou na globálním trhu v segmentu kybernetické bezpečnosti. Šéfem japonské pobočky Esetu, která otevírá v průběhu září, se stává Hiroya Kuroda.

Do Prahy expanduje estonská firma Pipedrive, která zde chce rozjet vlastní vývoj. Pro tyto účely u nás výhledově plánuje zaměstnat okolo stovky lidí, aktuálně má otevřených sedm volných pozic. Společnost vyvíjí CRM software cílený na malé a střední podniky (SMB).

Stanice Dvojka Českého rozhlasu vysílala experimentálně odrazem o povrch Měsíce, a to konkrétně rozhlasovou hru na motivy knihy Julese Verna Ze Země na Měsíc. Pro přenos byl využit radioteleskop Ústavu fyziky atmosféry AV ČR v Panské Vsi.

Čeští spotřebitelé utratí v letošním roce v elektronických obchodech více než 133 miliard korun, a na tomto čísle se bude předvánoční sezóna podílet 44 miliardami, vyplývá z dat Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Meziroční růst se tak odhaduje na 15 až 18 procent. V ČR je největší počet e-shopů v přepočtu na obyvatele v celé Evropě – celkem okolo 40 100.

Ve světě roste zájem kyberzločinců o zařízení připojená k internetu věcí (IoT). Vyplynulo to z analýzy bezpečnostní firmy Kaspersky Lab, v níž se dále uvádí, že na zařízení IoT byly za letošní první pololetí podniknuty útoky 120 tisíci modifikacemi malwaru. To je více než trojnásobek stavu z celého loňského roku. Nejkurióznější zaznamenaný případ pokusu o útok byl realizován zapojením 33 praček.

Americký technologický gigant Apple zaplatil Irsku daňový nedoplatek ve výši 13,1 miliard eur plus 1,2 miliardy eur na úrocích. Finance však budou uloženy na svěřeneckém účtu až do doby, než bude rozhodnuto o odvolání proti rozhodnutí Evropské komise. Ta totiž doplacení daní nařídila i přes trochu paradoxní odpor Irska, které chce v očích investorů samozřejmě i nadále zůstat zemí s mírnými daňovými podmínkami.