INSIDE Komentář

Nedostatek procesorů byl patrně hlavním faktorem, jenž způsobil poměrně výrazný pokles prodejů PC v posledním čtvrtletí minulého roku (–4,3 %), a strhl tak do minusu i celý rok 2018 (–1,3 %) – naznačují to přinejmenším předběžná čísla a související komentáře zveřejněné analytiky Gartneru v minulém týdnu. „Právě ve chvíli, kdy se poptávka na PC trhu začala pozitivně promítat do výsledků, nastaly problémy v dodavatelském řetězci způsobené nedostatkem procesorů. Po dvou čtvrtletích růstu – druhém a třetím – tak...

INSIDE Report

V rámci Gartner Symposia jsme pro vás připravili speciál, v němž nabídneme shrnutí novinek z Gartner Symposia, které probíhá od 4. do 8. listopadu 2018 v Barceloně. Sledujte Twitter INSIDE, kde budeme zveřejňovat jak zajímavé postřehy, tak upozornění na nové články ve speciálu. Přehled TOP 10 technologických trendů jsme zpracovali v rozšířené podobě pro web KPC-Group. Můžete si také stáhnout PDF pro váš tablet nebo k vytištění. Deset předpovědí analytiků Gartner pro rok 2019 a další léta...

INSIDE Observer

Microsoft řeší problémy, které ve Windows 7 způsobila lednová aktualizace, konkrétně situaci okolo připojení k síti při využití SMBv2 a také okolo aktivace systému. Problém s připojením má řešit aktualizace KB4487345, kterou však můžete stáhnout pouze manuálně skrze Microsoft Update Catalog.

Slovenská pobočka mBank hlásí připravenost na mobilní platební službu iPhonem, Apple Pay. Podle zástupců banky používá mBank na Slovensku stejné řešení jako její mateřská instituce v Polsku, kde je Apple Pay velmi úspěšný. Svoje připojení ke službě však mBank oficiálně nepotvrdila.

Síť GSM (Global System for Mobile communication) byla na Slovensku spuštěna počátkem roku 1997, tedy před 22 lety. Síť v té době přinesli na trh tehdejší operátoři Globtel (Orange) a Eurotel (Slovak Telekom). Zatímco Globtel síť spustil 15. ledna 1997, Eurotel se přidal zhruba o měsíc později.

Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity (SOSA) oznámila, že ztratila kontakt s první slovenskou vesmírnou družicí, skCube, a to zřejmě definitivně. Organizace v posledních dnech podnikla více pokusů o obnovení komunikace, ovšem neúspěšně.

Expert na sociální sítě Jan Vašík z agentury Fairy Tailors ve vyjádření pro portál CzechCrunch tvrdí, že falešné či parodické profily politiků na Facebooku či Twitteru tu budou vždy. O v Česku docela oblíbené kratochvíli některých jedinců si můžete přečíst zde.

Online supermarket Košík.cz se na to rozhodl jít ekologicky, a tak se zbavuje jednorázových plastů. Představil službu vážení vybraného sypkého zboží do papírových sáčků, která v začátcích zahrnuje 60 druhů těchto produktů.

HSBC, sedmá největší banka světa, používá pro zpracování transakcí blockchain, i když bez oné anonymity, která je pro blockchain typická. V loňském roce finanční instituce takovým způsobem „zprocesovala“ více než tři miliony transakcí za více než 250 miliard dolarů.