INSIDE Komentář

Máte ve svém B2B obchodním týmu* informační spojovatele? Podle analytiků Gartner se jedná o specifický typ obchodníka, který zákazníkům výrazně usnadňuje celý nákupní proces. Jedním z hlavních úkolů úspěšných obchodníků totiž je nejen určit konkrétní potřeby zákazníka (jeho nákupního týmu, případně těch, jejichž jménem nákupní tým jedná), ale také identifikovat možné výzvy a problémy, které bude třeba v rámci rozsáhlého nákupu vyřešit. Viceprezident výzkumu Gartner Brent Adamson k tomu říká: „Největší hodnotu mají dnes informace – v tomto...

INSIDE Report

Služby inteligentní automatizace, digitalizace obchodních procesů a optimalizace/inovace služeb jsou hlavními fenomény, jež ovlivní ziskovost ve sféře IT služeb. Lídři odpovědní za plánování tak musejí počítat s tím, že bude třeba změnit či upravit obchodní modely a investovat právě do těchto fenoménů a technologií. Inteligentní automatizace v oblasti služeb je téma, o kterém hrdě mluví řada dodavatelů (v Česku například ústy sdružení ABSL). Tím do budoucna dávají zákazníkům argument a páku k vyjednávání o lepších podmínkách...

INSIDE Observer

Čínské telefony Xiaomi jsou známé svými skvělými poměry ceny a výkonu. Jenže není vše tak růžové, jak se zdá. Někteří uživatelé totiž začali hlásit zobrazování reklam přímo v systému, například menu správce aplikací. Reklamy se tak staly nedílnou součástí nadstavby MIUI nad Androidem.

V Praze se jen za srpen utratilo při ubytování přes Airbnb 465,8 milionu korun. Ve městě je více než 12 700 aktivních pronájmů, které průměrně stojí 1 718 korun za noc. Všiml si toho portál CzechCrunch, odkazující na statistiky z portálu AirDNA.

Čínská vláda zakázala další globální internetovou službu. Tentokrát jde o platformu Twitch, která patří pod Amazon a jejímž prostřednictvím lze se světem sdílet živá videa v reálném čase. Oficiální důvod uveden nebyl, hovoří se však o boji proti videohrám jako celku, do kterého Číňané nedávno vytáhli.

První mobilní telefon byl na trh uveden před 35 lety, přesněji 21. září 1983. Model s názvem DynaTAC 8000x od Motoroly přezdívaný „cihla“ stál necelé 4 tisíce (tehdejších) dolarů, takže nic pro masy. První funkční prototyp vznikl už o deset let dříve, tedy v roce 1973.

Společnost Tech Data rozšířila svou distribuční smlouvu s firmou Axis Communications o Slovensko, kde se tedy stala jejím autorizovaným distributorem. Doposud byla smlouva obou podniků platná pouze pro český trh.

Společnost eD system začala distribuovat produkty – jmenovitě odolná mobilní zařízení – značky RugGear. Čerstvě podepsaný kontrakt platí od září 2018 pro Českou Republiku, Slovensko a Polsko.

Asbis CZ oznámil uzavření nového distribučního kontraktu s firmou Legrand Česká republika, jejíž portfolio řešení zálohování, řízení napájení či strukturované kabeláže nově nabízí.