INSIDE Komentář

Je to přibližně rok, co technologický svět prožíval mobilní AR „hype“ – povyk související s obrovským úspěchem Pokémon Go, tedy první masově úspěšné hry postavené na pozměněné realitě (AR). Předpovědi záplavy AR her a apek nejrůznějšího druhu se sice nenaplnily, to ale neznamená, že je fenomén AR mrtvý. Ostatně ani hry Nianticu (Pokémon Go či starší Ingress) nebyly na jejím počátku. Už v době příchodu první jmenované byla na trhu řada titulů včetně několika fitness her,...

INSIDE Report

Umístění v magickém kvadrantu nebo přehledu „cool“ dodavatelů považují za úspěch i renomované globální IT firmy a miliardové start-upy. V posledních letech se uznání ze strany analytiků dostalo i několika českým a slovenským společnostem a jejich produktům. V INSIDE vám přinášíme jejich přehled i pohledy a komentáře týkající se aktivit v oblasti řízení vztahů s analytiky (AR, Analyst Relations). Tento článek vyšel původně v INSIDE Report 3Q2016, kompletní PDF verzi článku můžete stáhnout zde.  Úspěch společností,...

INSIDE Observer

IT Asociácia Slovenska apeluje na vládu, že je potřeba změnit vzdělávání IT specialistů, a tedy začít více financovat perspektivní a pro hospodářství potřebné obory. ITAS už déle mluví o tom, že Slovensku chybí 10 tisíc IT specialistů.

V Popradě testují chytré veřejné osvětlení. Aktuálně jsou nainstalovaná čtyři svítidla, která kromě původního účelu – svícení – nabízejí třeba i možnost přivolání městské policie pomocí SOS tlačítka nebo změny intenzity osvětlení.

Ředitel projektu eHealth na Slovensku Peter Blaškovitš připustil, že do systému elektronického zdravotnictví nebude do ledna (januára) 2018 zapojených 100 % poskytovatelů zdravotní péče, ale jenom asi 70 až 80 procent. Stát připravuje přechodné období.

V automobilce Tesla začal pracovat Andrej Karpathy, Američan slovenského původu, který zde bude působit jako šéf pro oblast AI v týmu Autopilota. Doposud pracoval jako výzkumný vědecký pracovník v jiném projektu šéfa Tesly Elona Muska, neziskové organizaci OpenAI.

Na web deníku Sme.sk byl podniknut DDoS útok, jehož výsledkem byl jeho krátký výsledek. Zatím není jasné, kdo za útokem stál, nicméně podobné problémy jako Sme později hlásily i weby RTVS či podle portálu Omediach.com i etrend.sk. Není jasné, zda spolu útoky nějak souvisely.

V Trnavě chystají nové vývojové centrum pro oblast optoelektroniky, jehož výstavba je financována částkou 3,8 milionu eur švýcarskou společností Optotune. Centrum bude úzce spolupracovat s fakultami Slovenské technické univerzity v Bratislavě a Trnavě.

Bratislavské klientské centrum Ministerstva vnútra SR má zcela vytížené kapacity. Na potřebné dokumenty zde lidé čekají i hodinu. Blíží se totiž 30. červen (jún); do tohoto data si statutární zástupci firem musejí stihnout vyřídit elektronický občanský průkaz.